Vlaková souprava pro třetí tisíciletí

Vlaková souprava pro třetí tisíciletí https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109551/vlakova-souprava-pro-treti-tisicileti-109551.jpg 4 45 12

Publikace vydaná u příležitosti 150. výročí zahájení provozu parní železnice na našem území, přináší povídky, hry, dialogy a scénky dvojice Miloslav Šimek a Jiří Krampol.

rafan65
21.11.2023 4 z 5

Humor dvojice Šimek & Krampol je celkem vkusné čtení. Určitě nebudu srovnávat knihy které obsahují povídky napsané společně Šimek & Grossmann a knihy napsané spolu ze Sobotou, Krampolem a Bubílkovou. Každé období jeho tvorby má své kouzlo a pokaždé se parádně bavím. Několikrát jsem pana Šimka zažil při jeho vystoupeních naživo a pokaždé jsem plakal smíchem. Teď už bohužel máme jenom jeho knihy, ale pořád díky nim rozdává smích a dobrou náladu. Děkujeme pane Šimku.

Denny456
20.08.2023 3 z 5

Taková jednohubka na upamatování, že Šimek i s jinými kolegy a v jiné době uměl dělat humor a srandičky. A dařilo se.

kamilk
24.06.2023 4 z 5

Retro-humor dôb minulých, avšak nejeden vtip a slovný obrat zvládne svojou nadčasovosťou pobaviť aj dnes. 70%

ijcro
08.03.2023 3 z 5

Musím potvrdit, je to humor minulosti, zakletý někde v osmdesátkách :(

naroznej
19.01.2023

Když jsem po letech vytáhl tuto knížku z knihovny a začetl jsem se do ní , dýchla na mne nostalgie a vzpomínky na mé dospívání v osmdesátých letech, kdy dvojice Šimek+Krampol spolu s dvojicí Šíp+Uhlíř patřily k vrcholům tehdejší zábavy. Ve které nebyly žádné znaky agrese, vulgarit či zesměšňování nikoho konkrétního.. Nicméně styl tohoto humoru není nadčasový a patří do minulého století. Knihu jsem nedočetl. Něco řekne pamětníkům, nové generaci už vůbec....

ludek.n
28.11.2022 3 z 5

Kniha humorných povídek, dialogů, rozhovorů, scének a dvou kompletních her dvojice Šimek-Krampol se nese v duchu karnevalového reje, kde nejdůležitější položkou je bavit sebe i publikum (v tomto knižním provedení pak pochopitelně čtenáře). Oproti klasickým scénářům, které psal v dobách minulých Miroslav Šimek ve spolupráci s nedostižným Jiřím Grossmannem, se do současných textů k jejich škodě dostalo mnohem více pitoresknosti a škodolibosti. Kreace Jiřího Krampola v rolích Suria Maria Juarese Martineze Ferdinanda, Václava Stehna či dr. Emy Černé jsou na hranici žvatlavé parodie, kdy už hrozí pád do hlubin okaté podbízivosti a tlačeného humoru za každou cenu. Lépe si v tomto ohledu stojí klasické povídky, které si i přes svou vážnou fazónu o sto šest utahují z věcí všedních i nevšedních. Jádrem Vlakové soupravy jsou pak dvě hry: klasický Návštěvní den č. 8 a Besídka bývalých žáků střední školy. První je pel mel všeho, co dům dal, druhá pak tradičním scénickým představením s písněmi (v knize básnickými vložkami). Obě trpí stejným neduhem jako dříve zmíněné scénáře dialogů a rozhovorů, a tak nezbývá než s nostalgickou slzou v oku vzpomenout na staré Návštěvní dny, Návštěvu zoo, či Jak jsme chovali užitečné zvíře.

Dela111
05.05.2020 5 z 5

Pan Werich kdysi říkal, že nejkrásnější hudba je lidský smích a já s ním souhlasím. Proto občas musím vyhledat nějakou humoristickou knížku.
Humor v podání pánů Šimka a Krampola je osobitý, založený především na vtipném dialogu, zesměšňování lidské hlouposti, nadsázce a situacích dovedených až do absurdna. Tato kniha obsahuje řadu jejich povídek, soubor rozhovorů a scének a dvě hry.
Humor já můžu, toho není nikdy dost! A když mě něco pobaví tak, že vybuchuji smíchy a tečou mi slzy, jsem nejspokojenější ;-) :-).

Havrnka
13.03.2018 5 z 5

Jako vždy humor pana Šimka nezklamal. Celou dobu jsem se dobře bavila. Doporučuji!!!

Vidlička
11.02.2018 3 z 5

Klasické hlášky typu "moje žena Marsela a tchyně Jaruna" jsou sice perly, a vím, že se jedná o malinko jiný druh humoru, ale nemůžu si pomoct, na Š+G to prostě nemá...

ZDENEK 1000
16.04.2017 5 z 5

Tato kniha je podle mého názoru vrcholem humoru pana M.Šimka .U každé z povídek jsem se smál na celé kolo až mi tekli slzy V této knize jsem nenašel opravdu slabé místo .Proto za mě dávám všech pět hvězdiček

vodovodnice
19.10.2016 4 z 5

Sohlas s Dandulka :-) to tak jedete metrem nebo tramvají a řehtáte se na celé kolo až se lidé otáčejí :-D

Dandulka
24.04.2012 5 z 5

Několik perel od Šimka a Krampola jako třeba besídka zvláštní školy,aj.U čtení mi tekly slzy smíchu!