Vlak sirôt

Vlak sirôt https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389121/bmid_vlak-sir-t-MoJ-389121.jpg 4 414 155

Podmanivý príbeh o priateľstve dvoch výnimočných žien na pozadí druhej svetovej vojny. Nou vyhnali z domu a prinútili ju vzdať sa svojho dieťaťa, pretože otehotnela s nemeckým vojakom. Útočisko nachádza v kočovnom cirkuse, kde sa musí naučiť nebezpečnú akrobaciu na visutej hrazde, aby skryla svoju pravú identitu. Aj napriek počiatočným nezhodám sa spriatelí s akrobatkou Astrid, Keď však pravda vypláva na povrch, obe sa musia rozhodnúť, či ich výnimočné priateľstvo dokáže spasiť, alebo či tajomstvá, ktoré obe ukrývajú, všetko zničia.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Lindeni

The Orphan's Tale , 2017

vladka1695
29.04.2020 5 z 5

Úžasná kniha,netradiční příběh, magické prostředí a naprosto bez hluchých míst! Pecka!

Zuzana08
24.04.2020 4 z 5

Krásný dojemný příbeh. Ale za pár týdnu moc o něm vědět nebudu. Nemám všeobecně ráda knihy z obdbobí 2.sv.války. Tady byla válka přiměřeně na hranici, kterou jsem schopná snést.

Anasa
20.04.2020 4 z 5

Příběh mne zaujal, postavy byly životné, kniha se dobře četla. Úplně mi nesedla linka s Lucem, zdála se mi popisná a nepříliš věrohodná. Také Theo by si zasloužil víc prostoru než to, aby si ho některá z žen přitiskla na prsa nebo ho políbila na hlavičku. Zřejmě to byl záměr, pozornost byla soustředěná na vztah hlavních hrdinek, ale pro mne to oslabilo opravdovost příběhu.

bobo
16.04.2020 5 z 5

Nádherný příběh,ikdyž fiktivní,inspirovaný skutečnými osobami. Konečně někdo kdo nepopisuje nás z cirkusu jako zrůdy ale naopak poukáže na tvrdou řeholi.Z vyprávění babičky skutečně vím o ukrývaných Židech v cirkusech.Kéž by si lidé zjistili o cirkusech fakta a nevěřili současné mediální masáži a méně soudili.

Analady
17.03.2020 2 z 5

Pěkná obálka, zajímavý námět, ale celkový dojem z knihy nic moc. Přišlo mi, že se autorka snaží až příliš hrát na city. Některé situace byly těžko uvěřitelné, někdy se postavy chovaly nelogicky. Celkově mi tam něco chybělo, abych se mohla zcela ponořit do příběhu a vytvořit si k postavám vztah. Bylo to takové nedotažené. Ačkoliv je zde kniha vysoce hodnocená, já jsem se ke čtení musela nutit.

Galaty
26.02.2020 5 z 5

Smutné osudy odehrávající se v době kruté druhé světové války. Opravdu moc krásný příběh, zasazený do cirkusového prostředí, kde můžete dostat druhou šanci a znovu najít rodinu a zároveň se vám život může opět ze dne na den obrátit vzhůru nohama. Příběh o utrpení, lásce, záchraně životů, přátelství a odvaze. Musím dát plný počet, protože nemohu knize nic vytknout - překrásný čtenářský zážitek.

Kamilajznik
10.02.2020 5 z 5

Musím říct, že jsem čekala něco jiného, ale i tak to byl krásný příběh.

ANDY28
08.02.2020 5 z 5

Dech beroucí, nádherné, úžasný příběh

veronika0382
08.02.2020 4 z 5

Světla zimní noci je dojemný příběh o přátelství, kruté válce, tajemství a lásce až za hrob. Epilog a poznámka autorky na konci knihy mě opravdu zasáhly a já plakala jak želva. Knihu velmi doporučuji, je bolestná, krutá, ale také nádherná, plná oddanosti, čistého přátelství a lásky. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

twigxi
26.01.2020 5 z 5

Cetbu teto knihy jsem si opravdu uzila.
Cirkusove prostredi, prestoze jinak cirkusy vubec nemam rada, me bavilo. Libilo se mi, jak byl dej prehledny. Vykresleni prostredi nadherne!
Ano, autorka tady trochu hraje na city, ale neni to az tak hrozne. Koneckoncu, je to roman pro zeny a ja jsem presne na tohle mela naladu. Konec me prekvapil a dojal. Takze jsem se rozhodla dat plny pocet hvezdicek.

Zajimavosti bylo, ze jsem se z autorciny poznamky dozvedela, ze nektere casti pribehu byly volne inspirovany skutecnymi udalostmi a kniha je poctou temto statecnym lidem.

Mam rada autory, kteri si k tematu, o kterem pisi, nastuduji co nejvice informaci. Na knizce je to vzdycky znat.

Mlsnákočka
01.01.2020 5 z 5

Krásná, dojemná kniha. Netradiční prostředí cirkusu ještě umocňuje zážitky, které jsou vlivem války velice choulostivé a smutné.

LaDouceBrise
01.01.2020 4 z 5

Příběhy z války dojímají čtenáře po celém světě, už jen díky prostředí, v němž se odehrávají, prostředí, které nutí lidi během zlomku sekundy rozhodnout o jejich budoucím životě, prostředí, v němž rozum předchází svědomí a naopak, v němž srdce vítězí nad racionalitou. Ani tento příběh nebyl výjimkou, dojal mne k slzám statečností hlavních hrdinů, jejich odvahou a vírou v to dobré v nás, ochotou obětovat vše v ten potřebný okamžik a bezhlavě chránit své milované. Je důkazem toho, že i za tak těžkých časů může vzniknout přátelství na život a na smrt a láska, která hory přenáší. Přináší svědectví o tom, že ve všech dobách existence lidstva lidé žili své životy, jak nejlépe uměli, báli se, nesnášeli, milovali a zkrátka byli.
A ačkoli mám ke knize určité výhrady (možná až příliš hrála na city, konec mohl být trochu méně ukončený, více otevřený, aby nechal čtenáře přemýšlet o tom, co se stalo s postavami, jejichž osud dočista objasnil epilog,...), DOPORUČUJU JI Z CELÉHO SVÉHO SRDCE, protože nikdo z nás si nedokáže představit, co by v takové situaci udělal on sám, a nikdo neví, zda se jednou také nebude muset takhle zčistajasna proti své vůli rozhodnout. Zkrátka, neměli bychom spoléhat na to, že náš život bude přesně takový, jaký si ho chceme udělat.

„Nemůžeme změnit, kdo jsme. Dříve nebo později budeme muset všichni čelit sami sobě.“

Mudry
21.12.2019 5 z 5

Nebyla jsem si jistá volbou téhle knihy, prostředí cirkusu mě nikdy nepřitahovalo. Ale.... Půjčila jsem si ji předevčírem, že ji mezi svátky zkusím a ačkoli jsem u nás doma ten, co je za Ježíška a v těchto dnech má úplně jiné starosti, sic nevyspalá mám přečteno. Silný a velmi čtivý příběh rozhodně nejen pro ženy.

Arsi
20.12.2019 5 z 5

Krásná, hodně emotivní kniha. Chvilku mě trvalo, než jsem se začetla, ale pak se to rozjelo. Byl to silný příběh, který rozhodně stojí za přečtení.

LadyCotton
09.12.2019 5 z 5

Autorka mne opět nezklamala. Zajímavý (neobvyklý) příběh z období druhé světové války, detailně propracovaný a inspirovaný skutečnými událostmi.
Nepopírám, že jsem se musela prvními stránkami tak nějak prokousat, ale pak jsem se do příběhu zakousla a šlo to samo :)

kalinka99
19.11.2019 5 z 5

Autorka má příjemný styl psaní. Kniha se mi velice líbila i přesto, že má smutné části. Kdyby byly ještě dnes cirkusy tak velkolepé, nebránila bych se návštěvě.

certik003
13.11.2019 4 z 5

Do knížky jsem nemohla začíst, ale postupně si mě dění u cirkusu získalo, líbil se mi popsaný život cirkusáků. Místy mi děj připadal ně úplně uvěřitelný, přestože byla Noa kdysi gymnastka, moc nevěřím, že by se tak rychle naučila létat na hrazdě. Astrid mi na začátku připadala až necitelná, ale to se postupně změnilo. Celkově knížku hodnotím jako čtivou a zajímavou.

Petra17
08.11.2019 5 z 5

Silný a emotivní příběh z druhé světové války. Děj odehrávající se v cirkuse je zase něco jiného a velmi zajímavého. Kniha se četla velmi dobře.

anet8843
23.10.2019 4 z 5

Od autorky jsem četla všechny předchozí knih, které mě vždycky uspokojily. Ale na tuto jsem se už moc netěšila, mám už tak nějak po krk všech těch válečných knih, jež omílají pořád dokola tu stejnou látku. Z počátku nebylo snadné se do knihy začíst, četla jsem ji víc jak týden, což u mě není zvykem. Ale začetla jsem se, kniha se mi nakonec líbila.
Motivy v knize nebyly převratné, ale patřily k těm, co nejsou tak stokrát otřepané. Postavy byly skvělé, zajímavé. Líbil se mi vykreslený život Astrid - Židovky, která si vzala nacistu. A stejně tak protipól dívky, která se s nacistou jenom spustila. Když nad tím tak přemýšlím, tak jejich osudy byly dost podobné.
Válečná romantika, která obstojí :)

KnihomolkaKatka
22.10.2019 5 z 5

Rozhodně jedna z nejlepších knih roku 2019. Miluju ji od prvního do posledního řádku. Ze začátku mi moc nesedla Astrid, ale pak jsem si ji od strany 70 oblíbila díky tomu, že jsem pochopila, proč byla taková nepříjemná. Noa mi sedla od začátku.
Na knize je krásně vidět pro nás již až neuvěřitelná odvaha a to, že i v tak těžké době lidé nezapomněli na svou lidskost.