Vládcové noci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor, člen řádu jezuitů, působí už dlouhá léta v Africe. Během pobytu v Kamerunu se sblížil s domorodým kouzelníkem, jenž jej zasvětil do svých tajemství. Kniha umožňuje neobyčejně ucelený a zasvěcený pohled na tento aspekt tradičního života černé Afriky. Text je doplněn řadou ilustrací i notových záznamů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99714/vladcove-noci-99714.jpg 52
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Argo
Orig. název

Les Yeux de ma chérve

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Vládcové noci

zimela
27.02.2015

Dneska se hodně mluví o budhismech, alláhách, hinduismách a o Africe se vlastně ví prd. Tu nám své záchranné lano háže jezuita Eric de Rossny. Dílo, které na základě svých zkušeností ukuchtil je velmi poučné, čtivé a troufnu si říct, že i maximálně objektivní. Opravdu se neobávejte nějakého učení Dona Juana, nebo křesťanského moralizování (o moci víry se tu hovoří, ovšem víry jako takové obecně). Autor věci popisuje jak je vidí a slyší. Spolu s ním nahlédneme pod pokličku šamanství, rozličných rituálů s ním spojených i do smýšlení běžných lidí a jejich pohledu na celou záležitost. Co víc si přát?
Velmi příjemné překvapení. Závěrem bych si ještě jednou dovolil, krom informativnosti knihy, vyzdvihnout její čtivost. Nudit se nebudete. Vřele doporučuji. Čistých 5*****

Doporučujeme

Ve znamení Kon-Tiki
Ve znamení Kon-Tiki
Pěšky mezi buddhisty a komunisty
Pěšky mezi buddhisty a komunisty
Italské prázdniny
Italské prázdniny
Divočina
Divočina

Štítky

Afrika

Autor knihy

Eric de Rosny
francouzská, 1930 - 2012

Kniha Vládcové noci je v

Přečtených3x
Knihotéce8x
Chystám se číst6x
Chci si koupit2x