Lilith: Had v trávě

První kniha tetralogie Vládci diamantu. Čtyři planety Wardenova diamantu, čtyři světy, z nichž není úniku, čtyři nebezpečné tajné mise, které mají odkrýt nepřátele galaktické říše. Lilith je první planetou - připomíná ráj, ale v jejím lůně se skrývá smrtelné nebezpečí, stejně jako se had ukrývá ve vysoké trávě. Agent Cal Tremon musí najít vládce planety a zjistit od něj pravdu o nebezpečných mimozemšťanech - anebo jej zabít. Americký autor dobrodružné sci-fi Jack L. Chalker se představuje poprvé našim čtenářům tetralogií Vládci diamantu, která se odehrává v bizardních světech, kde Wardenovy organismy přetvoří vše včetně lidského těla podle svého tajemného nezjistitelného klíče....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60112/lilith-had-v-trave-nuA-60112.jpg 4.320

Vládci diamantu 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Mustang

Lilith: A Snake in the Grass, 1981

Kniha Lilith: Had v trávě

ludek.n
12.08.2019

Jack L. Chalker vymyslel pro svou tetralogii o čtyřech vládcích Diamantu, jehož je Lilith: had v trávě úvodní knihou, zcela bezpochyby úchvatný koncept. Čtyři Wardenovy světy, každý se svým vlastním prokletím a mikroorganismy, které zabraňují těm, kdo na planetách jednou jedinkrát přistanou, aby je opustili. Skvělá výchozí myšlenka, která je základem pro čtyři dobrodružné příběhy. A Chalker se s tím nepáře, nevymýšlí žádné komplikované struktury, žádná složitá tajemství. Tvoří jednoduchý přímočarý děj v unikátních reáliích. Daří se mu udržet napětí od začátku do konce, aniž by nějak důrazně či zběsile tlačil na pilu. Podává své vyprávění s až ledabylou uvolněností, přesto svižně a zajímavě. S charaktery postav je to podobné jako se vším ostatním: žádné freudovské typy se složitou psychologií, ale jednoduché figurky, z nichž jen některé překročí svůj vlastní stín. Funguje to přitom velmi dobře a já se těším na pokračování.

Disease
06.05.2019

Na dobrodružnou sci-fi to není až tak přímočaré, ale popis politické a environmentální situace je parádní.

hancijar
29.10.2015

Snad moje prvni Sci-fi a parada. Krasna zapletka, moc se mi libilo. Uz mam nachystane dalsi dily Vladcu diamantu a mooc se na ne tesim.

Jack Laurence Chalker
americká, 1944 - 2005