Kerberos: Vlk ve stádu

Druhá kniha tetralogie Vládci diamantu. Čtyři planety Wardenova diamantu, čtyři světy, jejichž postavení je unikátní v rámci Konfederace i celého vesmíru. Právě odtud však hrozí galaktické říši nebezpečí v podobě mimozemšťanů. Je možné, že na Kerberu, druhé planetě této prazvláštní sluneční soustavy, najde další agent odpověď. Odsouzenkyně Qwin Zhangová se vydává na svou misi, aby zabila vládce planety. Ale jak najít vlka ve stádu, když na Kerberu jsou lidé schopni vyměňovat si i těla... Tetralogie Vládci diamantu patří k nejčtenějším knihám amerického autora Jacka L. Chalkera. K přednostem cyklu patří dokonale promyšlený děj, který jakoby čtyřikrát začínal od počátku, a originálně rozvržený svět jednotlivých planet, kde osudově vládnou nezjistitelné Wardenovy organismy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60113/kerberos-vlk-ve-stadu-uPp-60113.jpg 4.415

Vládci diamantu 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Mustang

Cerberus: A Wolf in the Fold, 1982

Kniha Kerberos: Vlk ve stádu

ludek.n
12.08.2019

Druhá kniha vládců Diamantu začíná znovu úplně od začátku a nabízí stejné schéma jako její předchůdce. Po v podstatě identickém prologu, jaký nabízela Lilith, se začíná rozvíjet zcela nový, nicméně podobně nápaditý, příběh z dalšího z Wardenových světů. Základní struktura a postup rozvíjení zápletky jsou hodně podobné těm, které už známe z předchozí knihy, jenže reálie Kerbera celou dějovou linku postaví do úplně jiného, unikátního světla a připraví nám zcela nový zážitek. Ten je promyšlený do posledního detailu, a přestože je o něco komplikovanější a zamotanější než u předchůdce, pořád je to přímočará jízda, jak se patří. Kerberos, kde si lidé mohou ve spánku vyměňovat těla, mě opravdu bavil a asi bych mu přiřkl i plný počet hvězd, nebýt onoho úvodního „kopíráku“ a malinko zatměného finále, kde jsem se ztrácel v motivacích jednotlivých postav.

Disease
06.05.2019

Jiný svět a tudíž úplně jiné "bojové" prostředky. Pozadí opět parádní, jen to opakování věcí z první knihy na začátku by nemuselo být.

Jack Laurence Chalker
americká, 1944 - 2005