Vládce stínů

od:


KoupitKoupit eknihu

Zvláštní agentka FBI Smoky Barrettová, zažívá nejtragičtější okamžiky svého života. Sadistický vrah přímo před ní vyvraždil celou její rodinu a ji samotnou znásilnil a zohavil. Smoky několik měsíců s vypětím všech zbývajících duševních sil odolává nočním můrám, které ji téměř dovedou k sebevraždě. Další otřesné události - bestiální vraždě své nejlepší kamarádky - ale čelí tím, že se vrací ke svému týmu a pouští se po stopě psychopatického vraha, který o sobě tvrdí, že je potomkem Jacka Rozparovače. Jack Junior zabíjí mladé ženy, které provozují pornografické stránky na internetu, své hrůzostrašné činy natáčí a nahrávky posílá Smoky a jejím kolegům. Zároveň jim samotným vyhrožuje, že pokud ho nedokážou polapit, připraví je o to, co mají nejraději. A své hrozby záhy začíná naplňovat. Dramatické líčení nebezpečného honu na novodobého Jacka Rozparovače, sugestivní zobrazení jeho brutálních činů, ale také strhující psychologický portrét hlavní ženské hrdinky - to vše jsou přednosti napínavého detektivního thrilleru Codyho Mcfadyena....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28383/vladce-stinu-28383.jpg 4.345
Série:

Smoky Barret (1.)

Orig. název:

Shadow Man (2006)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Přidat komentář
Twinny
24.12.2018

Výborný thriller. I po dvou letech si pamatuji detaily, což nemohu říct o spoustě knih, které jsem četla ve stejné době. Právem má své místo v mé knihově. Jen je škoda, že do češtiny nepřeložili další díly.

Izu
02.07.2018

Tohle se vážně nepovedlo.Hrdinka je super žena, která po takovém traumatu po půl roce opět čelí své jednotce.Do toho s přestávkami zvrací,třese se, omdlívá, recituje svá /ne/moudra a zalyká se neustálou láskou k okolí. Vrah je takové klišé, že ho snad musí každý odhadnout.Nedoporučuju.

Fififjonka
14.07.2017

Děs běs. Každý má právo na názor, jasně, ale vysoké hodnocení téhle knihy mě skutečně zaráží. Ale tak asi je problém ve mě nebo co. Předně - otřesný styl psaní. První osoba přítomný čas, to vždycky zavání. Pak neskutečně ubíjející emoční průjmy hlavní hrdinky. Místo aby děj odsýpal, tak za každou rádoby napínavou větou následuje půl stránky zbytečně zdramatizovaných myšlenkových pochodů hlavní hrdinky. Dám příklad: Po větě "Teď se rozluč se životem," následuje místo akce tuna keců jako "Drak ve mě zařval, temný vlak násilí už v dálce troubí, dívám se do očí démona a slyším vytí a nářky z pekla." Jako beze srandy, v tomhle fakt nepřeháním. Další podstatnou část knihy zabírají sentimentální a patosácké scénky jako například něco ve stylu, že Elaina vyzařovala ze svojí osoby tolik naprosto úžasné a silné a bezkonkurenční lásky nebo co, že traumatizované němé dítě, co jí vidělo poprvé, se jí vrhlo do náručí a společně si vyměňovaly dlouhé emoční řetězce, zatímco ostatní se na to láskyplně dívali. No naprosto příšerný! Snad horší, než Twilight! Hlavní hrdinka je taková kráva, že jsem s ní nesoucítila ani jednou! A k tomu to jméno - Smoky. Podezírám Codyho McFadyena, že si zřejmě neudělal internetový test "Je moje hrdinka Mary Sue?" což je škoda, vyšla by mu plná palba. Co se týče zápletky - klasika, nic nového, nějaký to násilí no, toť vše. Vraha jsem odhalila (beze srandy) hned při jeho představení v knize. To ovšem nemluví za můj nebetyčný intelekt, spíš to ukazuje, že kdo má z tohoto žánru aspoň trochu načteno, taky dlouho tápat nebude. Zaujala mě jedna jediná věc - postava Jamese. Té je v celé knize věnováno asi tak půl stránky, zbytek zabírají neskutečně trapné kecy. Kdyby se z knížky vypustily tyhle duševní bláboly, měla by tak deset stran. A to by teprve odsýpalo! Ne, ne a ne!

stafbul
05.06.2017

Skvělá kniha. Od první stránky neskutečně zajímavá, napínavá. Zajímavé postavy. Stupňující se napětí. Dobrá zápletka i rozuzlení. A dojemný konec. Za mne super a zůstává doma a má čestné místo v mé knihovně.

annstoll
01.02.2017

Tato kniha mě velice zasáhla, hltala jsem ji od začátku do konce. Doporučuji.

ClariceL.
24.11.2015

Skvělý psychologický thriller,který jsem si dlouho chtěla přečíst.Navodil mi správnou atmosféru,kdy jsem se nemohla od knihy odtrhnout.Má v sobě témeř vše.Sériového šílence,který je navíc chytrý,zvýšenou dávku brutality,promyšlený scénář,poznamenanou agentku a všechny ty stíny,stíny...
Čtu a trošku mi běží před očima příběh podobný,vraha jsem tušila brzy,ikdyž ne na sto procent.Není lehké napsat takovou knihu,vždycky se budou podobat a přesto i tato je jedinečná zase v něčem jiném a určitě jedna z nejlepších,které jsem četla.

prestiggio
13.06.2015

Skvela kniha, uplne ma pohltila. Dobre napisane, zazivne citanie. Dej bol napinavy a brutalny tak akurat (kto raz precita Kosinskeho Pomalovane vtaca, nic mu uz nie je dost brutalne) Niekde v polovici som aj mala tusenie kto je vrah ale potom ma autor sikovne zmiatol.

guru
10.05.2014

Dielo obsahovalo niekoľko zaujímavých pasáží, avšak ako celok ma nedokázalo dostatočne vtiahnuť do deja, aby som si ho poriadne vychutnal. Záver bol predvídateľný, a čo ma irituje najviac (aj u niektorých iných autorov) je nadnášanie postáv - kde každá kladná postava je v prvej trojke študentov na prestížnej univerzite, s vynikajúcim výzorom, príp. ešte aj s neobmedzenými financiami.

Alena_S
17.07.2013

Z osudů postav knihy se mi místy obrací žaludek, násilnost občas až přehnaná, ale příběh a spád děje jsou výborné!

tomasnociar
06.03.2013

Zaujímavý a napínavý román, plný zvratov a prekvapení. Príbeh poukazuje na krutosť, perverznosť a vraždy sadistického vraha, pričom čitateľ pomerne dlhodobo ostáva v napätí a v očakávaní pri odhalení tejto beštie. Cody McFadyen svojou prvotinou určite nesklamal, no občas to s hrdinstvom a nebojácnosťou hlavných hrdinov románu prehnal, na čo som si už ale pri amerických autorov thrillerov zvykol

sabca
15.10.2012

Kniha se mi moc líbila. Napínavá od začátku až do konce. Kdo je sériový vrah jsem netušila.

studentice
07.08.2012

Bohuzel me tato knizka nijak nezaujala. Nedokazala jsem se do ni vubec zacist...