Vládce mořských hlubin

Vládce mořských hlubin https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380045/vladce-morskych-hlubin-ZVg-380045.jpg 4 83 12

Farin a Holan série

Napínavé vyprávění z pera českého spisovatele, navazujícího na tradici verneovek. Český inženýr zdědí po otci chemický vzorec odolné látky, z které je možno postavit podmořskou gondolu pro výzkum mořského dna. Látka se stane předmětem nekalých machinací zahraničních mocností.

Pytlík
Pytlík
03.09.2023 3 z 5

Časem jsem si přivykl na sloh žáka páté třídy, kterým je tato kniha psána, a celkem jsem si děj užíval. Byť mi trochu vadily ty poněkud silně nerealistické prostocviky a vlnění, co předvádělo mořské dno, bylo pružnější než Věra Čáslavská ve vrcholné formě.

Marla
Marla
18.04.2021 5 z 5

Vlastním brožované vydání z roku 1969 s krásnými ilustracemi Gustava Kruma. A tak jsem si ho z nostalgie znovu po dlouhé době přečetla a konstatuji, že kouzlo nezmizelo a páně Troskovo vypravěčské umění přetrvává.

Radeon
Radeon
02.04.2021 4 z 5

Leč jsem čet po 35. roce :) tak jsem se dostal někam do časů mladého fantazíra možná ani ještě školou nezkaženého, co žije ve svých představách o dobrodružství, vědě a technice. Hlavní hrdina byl takovým Mirkem Dušínem v něčem, což když jsem minulý rok čet, tak dnes už takový idol dokonalosti je na míle vzdálený současným idolům hlavního hrdiny.

Hobo
Hobo
02.09.2020 4 z 5

Četl jsem tento úvodní díl jako poslední, což byla zjevně chyba, stále jsem čekal, kdy se objeví kapitán Nemo. Ale pořád je to klasický Troska.

kokrokr
kokrokr
27.05.2020 3 z 5

Mé vydání z roku 1969 stálo 13 Kčs a mám ho dodnes. Četl jsem ten příběh několikrát a kdo má rád staré dobrodružné romány, určitě neprohloupí.

RogiS
RogiS
05.03.2020

Nejsem si jist, zda-li jsem tuto knihu v dětství četl jako komiks nebo jako knihu. V každém případě jsem si ji teď (z nostalgie) koupil a přečetl. Naivní, ale neurazila a pan Troska se vrátí, jako vzpomínka na dětství, a v elektronické podobě, do mé knihovny. Včetně pánů Farina (staršího a mladšího), Brady a dalších hrdinů od pana Trosky.

Stupino
Stupino
05.01.2020 5 z 5

Teď dočteno a super počtení. Jen ten konec by mohl být o 5 listů delší, aby se Holan dozvěděl vše o posádce.

lancelot
lancelot
22.07.2019 5 z 5

Pěkná dobrodružná oddychovka.

Ivan F
Ivan F
08.12.2018 3 z 5

Naivné, naivné, naivné ... avšak milo a ľahučko čitateľné dobrodružstvo, kde je všetko čiernobiele. Príjemný návrat do detstva.

danny_21
danny_21
25.04.2018 4 z 5

Rozhodně povedenější dobrodružství, než zrod Farina a jeho paprsků života smrti. Čtivé, úplně jsem se v té stísněné gondole, prozkoumávající temné mořské hlubiny a čelící nástrahám tlaků a neznámých tvorů viděl - 80 %

bukiet
bukiet
23.05.2017 4 z 5

Jednoduché a neskutečně čtivé. Krásný návrat do dětství.

Psax
Psax
04.09.2012 5 z 5

Holanit! Sníval jsem o něm. :)

české sci-fi sci-fi česká fantastika

J. M. Troska (p)
česká, 1881 - 1961
1970  90%Zápas s nebem (1. - 3. díl)
1969  85%Nemova říše
1993  79%Planeta Leon I.-II.
1992  88%Metla nebes
1991  80%Pistole míru

Kniha Vládce mořských hlubin je v