Vladař ekniha

Vladař obálka knihy
Mé hodnocení:

Koupit

Niccolò Machiavelli byl nesmírně vzdělaný muž s mnoha zájmy. Jeho literární dílo se stalo základem italské prózy. Nejznámější je Vladař, první a doposud nepřekonaná "manažerská příručka". Je to dílo opravdu nadčasové, s plnou platností i v dnešní době.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216208/vladar-216208.jpg 4.2729
Literatura naučná, Filozofie, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno (ekniha), Jonathan Livingston

Kniha Vladař

Ninushka

Klasika, která mi mockrát pomohla pochopit chování blbečků v práci a taky mi dala návod, jak s nimi úspěšně bojovat a jak v jejich konkurenci uspět.

Andi

Copak je to tu za kecy, že jde o nadčasové dílo? Spousta částí už aktuální není a ani nemůže být - ve většině částí světa už vévodové a králové nejsou, nebo takhle - jsou! Někde. Ale nikdo se o ně nezajímá! Jen fanoušci monarchií a oná "šlechta" sama (dokonce se dodnes rozmnožují pouze mezi sebou) mno nic, odbíhám od tématu. Tedy Vladař. Pro onen počátek oficiálního novověku po průmyslovou revoluci ještě možná dobrý, ale pak už určo ne. No a fakt, že je v díle stále brána v potaz uchvatitelská tendence panovníků jako něco normálního se mi nelíbí. Anexe území je barbarství.
„Kdo ukradne háček na ryby, je popraven, kdo ukradne zemi, stane se prvním ministrem.“ — Mistr Čuang-c´
Toto byl původní komentář, ale prý obsahuje spoiler, nechápu kde ...

PanKarel
27.12.2020

Jak to říct... Místy to vyznívá až úsměvně primitivně, jako taková hodně jednoduchá příručka pro vůdce uchvatitelsko-tyranského typu, která se zabývá prehistorií... na druhou stranu ten borec to napsal před pěti sty lety, takže na svou dobu klobouk dolů už jen za odvahu a když si odmyslíte kulisy a berete to spíš jako podobenství, zjistíte že to vlastně platí pořád a nic se nezměnilo... ale že by mě to jakožto nejznámější dílo údajného zakladatele politologie ohromilo, to teda ne..

ninano
09.12.2020

Kniha mi byla doporučena, je prý teď "in". Bohužel nesdílím nadšení ostatních, ne že by kniha byla špatná, jen je určena jiným čtenářům.

Marcela298
28.11.2020

Zajímavé

moira2912
20.11.2020

20.11.2020 - 4*
Spousta věcí použitelných i v dnešní době.
Až na jeden výrok na konci 25. kapitoly. :))))

Barbarian004
18.11.2020

Starší, ale stále aktuální. Pragmatický popis, jak vládnout. Je trošku jiná, než nás učili ve škole. Ostatně asi jako vše.

willy9203
13.11.2020

Nedalo mi to, abych se nevrátil k napsání komentáře po nějakém čase. Současná politika po tom totiž volá. Kdyby se vláda chovala podle návodu, který tato kniha dává (a autor vše i podkládá reálnými příklady, byť pro nás již historicky velmi vzdálenými), nejspíše by požívala daleko větší důvěry a asi bychom leccos zvládli lépe.