Vlad – poslední zpověď: Příběh skutečného Drákuly

Vlad – poslední zpověď: Příběh skutečného Drákuly https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47161/bmid_vlad-posledni-zpoved-pribeh-skutecn-4jT-47161.jpg 4 102 27

Fascinující příběh knížete a válečníka. DRÁKULA. Jméno, které v nás vyvolává představu hrůzy, zvrhlosti a temné smyslnosti. Skutečný Drákula byl však stejně fascinující jako děsivý a jeho životní příběh plný rozporů není příběhem nějaké nestvůry, ale příběhem člověka. Nepřátelé mu přezdívali „Tepeš“ — Napichovač. Stal se z něj národní hrdina.V zimě roku 1431 se narodil transylvánskému knížeti a otec ho pokřtil jménem „Vlad“, mezi lidmi se mu ale začalo říkat „Drakův syn“. V dějinách proslul jako Drákula. Tento román vypráví o skutečném životě muže, jenž se stal předlohou světoznámého mýtu. Vypráví o princi, válečníkovi, milenci, mučiteli, bojovníkovi a v neposlední řadě hrdinovi. Jeho pozoruhodný život překypuje vášní. Několik let byl zajatcem Turků, prošel mučením, bitvami, vítězstvím i zradou, ale až při svém posledním tažení, pod prapory Draka a Kříže, našel vykoupení za své nesčetné hříchy. C. C. Humphreys je autor 8 románů, z nichž jeden byl nominován na cenu CWA Steel Dagger.... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Jota

Vlad: The Last Confession , 2009

KLHannah
26.02.2014 3 z 5

Musím se přiznat, že se mi kniha spíš nelíbila. Asi jsem moc ovlivněná tou romantičtější verzí Jenny Nowak, ale prostě přištlo mi, že Vlad tam byl líčen jako psychicky nemocný člověk (nepopírám, že jím mohl být), sobecký a choromyslný. A to se mi nelíbilo. Jinak styl, jakým byla kniha napsána, se mi naopak líbil a zaujal. A ten konec...? Myslím, že ho měl autor raději nechat zemřít.

Zuzzule
27.12.2013 5 z 5

Skvělá knížka, která ukázala, jak to tedy bylo doopravdy s "Drákulou". Nejen duchařské povídačky o upírech, ale pěkný historický román. Určitě bych doporučila. Stojí za přečtení.

Nikoleta87
30.10.2013 5 z 5

úžasná kniha, čtivá, napínavá, každému kdo má rád historii doporučuji. Já sem Drákulovi od začátku fandila :-)

CynicalParrot
26.07.2013 4 z 5

Velmi povedený historický román, který konečně vnáší čtivým způsobem trochu světla do takřka neznámé a vlivem Abrahama Stokera poněkud zmatené oblasti. Při četbě je očividné, že autor skutečně nelenil a snažil se vyhledat mnoho historických informací. Jediné co mi na knize vadilo nejvíce, byl závěr, který podle mého názoru působil jako pěst na oko.

SamDarkness
06.04.2013 5 z 5

Naprosto úžasný příběh, při kterém chvilkami i mrazí.
Skvěle napsané, opravdu dobře čtivé. Ani ne za 3 hodiny přečtené. (Pro ty, kteří mají čas :D)
Pokud budu mít možnost, ráda si ji přečtu znovu. :)

enyr
26.02.2013 5 z 5

Perfektní knížka od začátku až do konce...a co teprve ten KONEC!! Málem jsem u ní přestala napětím dýchat. Umřel už někdo na zástavu dechu způsobeného dobrou knížkou? :)

sam2
14.04.2012 5 z 5

Knihu jsem četla se zatajeným dechem, je to velmi poutavě vylíčený příběh s neobyčejnými zvraty a rozuzleními, závěr mi doslova vyrazil dech!!! Vřele všem doporučuju :-)

středověk islám Drákula 15. století kanadská literatura války krev Transylvánie (Sedmihradsko) mučení bojaři

2010  86%Vlad – poslední zpověď: Příběh skutečného Drákuly
2003  83%Mistr popravčí