Vivat, Alžbeta Bátoriová!

Vivat, Alžbeta Bátoriová! https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125871/vivat-alzbeta-batoriova-125871.jpg 4 13 4

Alžběta Báthoryová série

Autor predkladá čitateľom siedmy zväzok o potomkoch Alžbety Bátoriovej, v ktorom rozoberá obdobie rokov 1645 až 1649, najmä cez postavu grófkinho vnuka Františka Nádašdyho, kapitána Františka Vešeléniho, palatína Štefana Pálfiho a legendárneho grófa Petra Fábryho, jej úhlavného nepriateľa.

orinka3
12.05.2020 2 z 5

To není pro mě. Na první pohled se to jeví čtivě, ale mně to připadá jaksi...divné. Rozvláčné dialogy, dobrodružné scény jak z brakové četby, prostě ne. I proto nedočítám, škoda času.

libor
31.12.2016

Alžběta byla spíše obětí intrik. Našel jsem úplně odlišné a důvěryhodnější informace než autor: http://www.panovnici.cz/alzbeta-bathory#cv

Finn123
25.05.2016 4 z 5

Kniha patří volně do cyklu (je sedmá v pořadí),kde je v názvu jméno Čachtické paní.Jen s předchozí knihou-Kletba Čachtické paní tvoří takový dvojdíl.V ní začíná motiv Satanského bratrstva a zde je dokončen.
Moc se mi líbilo finále,kdy po dlouhých ,neplodných a skvěle vystižených hovorech prelátů vyšla trestající ruka přesně od člověka,který k tomu měl největší právo.Tak jsem si to představoval a měl jsem z toho radost.
Jen drobná záhada trochu zkalila dojem.V předchozí knize se manželka Jana Cobora jmenovala Hedvika a v téhle najednou stejná paní Anna...To mě zamrzelo,četl jsem všech 7 knih a tato mě přišla skoro nejlepší.Ostatní jsou ovšem také na vysoké úrovni!

KatkaMosová
09.03.2016 1 z 5

Je to zajímavý příběh. Představa, že někdo mohl takovým způsobem vraždit mladé dívky, je děsivá.