Vítězství srdcí / Láska zvítězí

Vítězství srdcí / Láska zvítězí https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90701/bmid_vitezstvi-srdci-laska-zvitezi-apo-90701.jpg 3 13 5

Bantam Romance série

Dva romantické příběhy z Anglie na přelomu osmnáctého století. První příběh se odehrává v době Velké francouzské revoluce, kdy nemanželská dcera francouzského šlechtice prchá z Francie. Za dramatických okolností se dostane do Anglie, kde nemá nouzi o bohaté nápadníky, ale manžela si vybere podle hlasu svého srdce. Hrdina druhého příběhu se po Napoleonově porážce vrací na své venkovské sídlo. Zde najde osamělou dívku, která se skrývá před svými příbuznými a pomůže jí vyřešit svízelnou situaci. Počáteční nevraživost přeroste v obapolnou lásku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Love Wins , 1981

reader.007
09.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Láska vítězí (1917) – Přestože historie i sami Angličané hodnotí svou pozici po Waterloo jako vítěznou, mnozí z těch, kteří tehdy navrátili do vlasti, se jako žádní vítězové necítili. Hrdina příběhu naštěstí nenechal doma manželku a má alespoň to štěstí, že mu neschází žádná z končetin, jenže i když neumírá hlady, zpustlé panství a rodný dům moc nadějí neskýtají. A to ještě objeví v matčině ložnici dalšího nezvaného strávníka. Přes počáteční chuť ji vypakovat pochopí dívčiny důvody vyhledat azyl v jeho domě a nakonec se skamarádí natolik, že jí odpustí i to, že ho elegantně zbaví vdavekchtivé bývalé milenky a na oplátku jí vypomůže vypoklonkovat nevítaného ženicha.

reader.007
09.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Vítězství srdcí (1793) – Býti bastardem nebyl nikdy žádný med, i když je tatík šlechtická honorace. Pokud miloval svou metresu i s levobočkem, je to sice o drobet lepší, jenže jen do chvíle, než se do toho vplete takové povyražení, jako bylo francouzské vražedné revoluční běsnění. Není tedy divu, že Cerissa hodlá rodnou Francii opustit pořádným kalupem. Naštěstí není sama, komu doma hoří půda pod patama, a do cesty jí osud vloudí anglického emigranta, který, podmaněn jejím smutným osudem a bezmocí, se uvolí sehrát s ní v Anglii komedii a sehnat jí bohatého manžela. Do Bathu dorazí jako nedobrovolní hrdinové, když se jim cestou podaří zlikvidovat proslulé bandity, a nenadálá popularita z toho pramenící má ještě další dohru, v jejich osudu klíčovou...

Liduka
01.11.2021 3 z 5

Kniha, která nenadchne ani neurazí. Oba příběhy se mi docela líbily. Musím si ale rýpnout do té nevkusné obálky. Kdo jí proboha vymýšlel. Vždyť ta ženská vypadá, jako by tomu chlapovi chtěla vyrvat zuby. No děs.

Alinois
15.02.2018 5 z 5

Oba dva příběhy jsou velice poutavé a zajímavé. Moc krásné, přečetla jsem opět na jediný zátah :)

MinaHawke
15.10.2017 5 z 5

Vítězství srdcí - Mladičká Cerissa se snaží uprchnout z Francie, ve které zuří revoluce. Cerissa nemá žádné příbuzné, zbyla jí jen služebná Francine a sluha Bobo, kteří jsou jí věrní. Shodou okolností narazí na Sheldona Harcourta, který se po letech chce vrátit do Anglie. Krásné dívky se mu zželí a slíbí jí pomoc. To však ještě netuší co ho v Anglii čeká a vlastně ani Cerissa to netuší.
A co se tedy v Anglii stane?

Láska zvítězí - Když se lord Heywood vrací zpět na rodné panství z války, čeká ho dvojnásobné překvapení. A to v podobě Lality, dívky která utekla z domova před nechtěným sňatkem. A to druhé je méně příjemné a to v jakém jsou stavu chalupy a stavení, kde bydlí obyvatelé přilehlé vesnice.
Dokáže zachránit své panství a lidi před chudobou? A co bude s Lalitou?

Oba příběhy se mi moc líbily, je to takové příjemné čtení.

historické romance

Kniha Vítězství srdcí / Láska zvítězí je v