Vítězové

Vítězové https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226622/bmid_vitezove-c1j-226622.jpg 4 46 17

Sedmnáctiletá vynikající lyžařka Lily Thomasová usilovně trénuje s olympijským sjezdařským týmem na blížící se zimní hry. Tragická nehoda lanovky však v jediném okamžiku všechny její sny zhatí. Lilyin otec se odmítá smířit s tím, že jeho talentovaná dcera, která míří na prestižní univerzitu a aspiruje na olympijské zlato, už nebude chodit, natož lyžovat, a je ochoten pro ni udělat cokoli. Lily se v rehabilitačním sanatoriu učí žít znovu a objevuje, že i s postižením může opět sportovat. Velkou oporou je jí kamarád Teddy, který chce i přes poranění páteře a míchy vystudovat a stát se malířem. Nelítostný běh života je svedl dohromady, oba však nalézají odvahu znovu objevovat život se všemi jeho výzvami, nenechat se zlomit a přes zdánlivě nepřekonatelné překážky zvítězit.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Winners , 2013

Ita
Ita
01.09.2022 1 z 5

Miluju knížky od D. Stellové. Třeba k Palominu se pravidelně vracím, je moje oblíbená.
Nevěřím, že tuhle knihu napsala stejná autorka. Nesedí mi popisy scén, dialogy jsou umělé, smrt Tima ve dvou větách - tohle není ten styl, na který jsem zvyklá. Působí to na mě, jako kdyby autorka hodně spěchala, jen už aby to bylo hotové a ona si mohla na seznam přidat další dílo!

evkah
evkah
08.02.2020 5 z 5

Super oddechovka na sobotní odpoledne :)

1casper
1casper
04.02.2018 4 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla po knize D. Steelové, lákal mě námět. Nechci vypisovat děj a kazit čtení ostatním čtenářům....
První půlka knihy "odsejpala", děj byl nabitý, pěkně navazoval.
Za to druhá půlka byla neuvěřitelný pel mel, dočetla jsem to jen silou vůle. Byla jsem zvědavá, jestli konec bude takový, jaký jsem čekala a ano, i tady se konal happy end.

Dala bych 3*, čtvrtou dávám za námět.

Odpočinkovka.

Toňula
Toňula
05.12.2017 3 z 5

Asi jsem již trochu zhýčkaná severskou krimi a psychologickými romány jiných autorů, ale na mně poněkud trivální a snadno předvídatelný příběh. Třetí hvězda je za oddych a šťastný konec, který mi ženy máme rády.

hrosik3
hrosik3
07.02.2017 3 z 5

Příběh jako takový špatný nebyl, mám na mysli námět, ale autorka pořád dokolečka připomíná některé detaily, tak je to takové "školácké" vypravování.

v.nova
v.nova
11.03.2016

Po knize jsem sáhla kvůli lákavému ději... což je asi tak jediný, co oceňuji.
To, že bude příběh přeslazený, s tím jsem počítala, přesto jsem hned na první stránce poznala, že styl psaní vážně není pro mě. Nekonečné opakování jednotlivých scén a snaha autorky dovysvětlit i ty nejjasnější věci - to mě odradilo. Např. hned na první straně je věta: " ...před třemi roky, když jí bylo 14, získala..." Na další straně nechybí dovysvětlení, že dnes je jí 17 let, kdo by to byl řekl ?!

niknikita
niknikita
19.10.2015 2 z 5

Na pozadí tragických událostí se příběh začal slušně vyvíjet, ale pak nastala červená knihovna s neuvěřitelným happyendem. Steelová není pro mne...

Poutnice
Poutnice
27.09.2015 4 z 5

pro mě po velmi dlouhé době kniha od DS a byla skvělá! Kdyby chtělo na světě běhat víc takových statečných a silných lidí...

Modrásek16
Modrásek16
24.09.2015 4 z 5

Po dlouhé době jsem si půjčila knihu od DS a musím říct, že to nebyla klasická romantika, ale docela příjemná kniha.

blanickaa1
blanickaa1
20.09.2015 4 z 5

Tak trochu jiná Steelová. Rozhodně lepší, líbí se mi to.

Ewinky
Ewinky
01.09.2015 3 z 5

Přišlo mi to takové divné. Hrdinka se hned se vším smířila, tatíček vše zaplatil a všichni vše raz dva překonali... prostě bylo vidět, že je to takové celé dost nedomyšlené. Čekala jsem mnohem víc.

mariva
mariva
10.08.2015 5 z 5

Po delší době jsem opět sáhla po Steelové a nelituji. Knížka se výborně četla, chvílemi i se slzami v očích...

sabca
sabca
05.05.2015 4 z 5

Kniha úplně vybočuje z námětu ostatních knížek D.S., ale čte se celkem dobře. Zajímavý jak se hlavní hrdinka poprala se svým úrazem a nevzdala se ani jako postižená. Myslím že stojí za přečtení.

Dadula118
Dadula118
15.03.2015 2 z 5

Byla to moje první kniha od této autorky a jsem moc zklamaná.Vybrala jsem si jí podle anotace.Dočetla jsem jí silou vůle.Námět je zajímavý,ale kde nic tu nic.

mysterygirl
mysterygirl
13.02.2015 5 z 5

Bála jsem se po dlouhé době číst knihu od Steelové..Ale byla jsem příjemně překvapená.

misa3662
misa3662
02.02.2015 5 z 5

Krásná oddechová knížka, přečetla jsem jí za dva dny:-)

ina77
ina77
29.01.2015 5 z 5

Opět nádherná knížka,nádherné téma jak se dá z mínusu udělat ohromné plus.
Mám od této autorky všechny knihy a vždy u nového příběhu překvapí!

Danielle Steel
americká, 1947