Vítěz

Vítěz https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419867/bmid_vitez-maS-419867.jpg 4 112 39

ON A ONA. Neznají se navzájem, nemají spolu nic společného, ale přece je záhy něco spojí. Pád! Životní zlom. On, přezdívaný Vítěz, čtyřicetiletý závodník automobilové rallye, který dosud nikdy neprohrál. Ona, rozmazlená dcera z dobře situované rodiny. Oba mají vše, nač si vzpomenou, ale ničeho si neváží. A v jednom zlomovém okamžiku přijdou o všechno. Tomáš během autonehody usmrtí spolujezdce a sám přijde o nohu. Skončí ve vězení, manželka se s ním rozvede, sáhne si až na dno. Johanka se zase v pětadvaceti letech bezhlavě vdá za zadluženého fotografa. Své dokonalé rodině natruc. Tomáš se díky své houževnatosti časem vrátí na závodní tratě a i přes svůj handicap znovu vítězí. Johanku manžel donutí fotit akty a později ji po internetu nabízí jako společnici bohatým mužům. Konečně se oba jednoho dne setkají na závodech rallye. Johanka jako oficiální společnice jednoho ze sponzorů, Tomáš jako absolutní vítěz a celebrita. Jejich příběhy se propojí a naberou nečekané obrátky…... celý text

Ver1982
14.02.2020 4 z 5

Po všech thrillerech a hororech, co normálně čtu, bylo toto oddechové a pohodové čtení. I když mě hlavní hrdina svým chováním ke své ženě iritoval, hodnotím jako nadprůměr.

martina.culik
12.02.2020 2 z 5

Kniha je bezesporu zajímavá, ale čte se těžko, když vám jsou obě hlavní postavy protivné. Alespoň já jsem s tím měla problém.

sarash
12.02.2020

Takove lehke cteni k odpoledni kave,ktere te nuti docist a dozvedet se jak to vlastne s hlavni hrdinkou dopadne.

marketa4469
06.02.2020 5 z 5

První kniha od této autorky a určitě ne poslední. Příběh se mi moc libil.

Moňule13
05.01.2020 2 z 5

Tahle knížka mi absolutně nesedla, jak stylem psaní, tak i chováním a jednáním hlavních postav. Hlavně Johanka mi neskutečně lezla na nervy svou naivitou a blbostí, tím, jak si všechno nechala líbit, a ani Tomáš a ostatní mi nepřipadali uvěřitelní. Stejně tak konec příběhu. Líbilo se mi akorát prostředí, kde se kniha odehrává.

Květi62
05.01.2020 4 z 5

Knížku jsem si vybrala, protože mě oslovil její název. Knížka se četla velmi dobře. Sice jsem nechápala některá rozhodnutí ani chování hlavní hrdinky, měla jsem výhrady i k hlavnímu hrdinovi, přesto se mi knížka líbila. Určitě stojí za přečtení.

L.Helena
30.12.2019 5 z 5

Knížka se velice dobře čte, zajímavé prostředí, nevšední postavy, i když nad jejich charaktery i jednáním mi občas zůstával rozum stát. Dávám pět hvězdiček, protože jsem knížku doslova nedokázala odložit, jak dobře se mi četla. Přes to všechno jsou tam však pasáže, které mi přišly docela nelogické:
SPOILER!!!:
To opravdu nechávali roční dítě v noci doma samotné?
Tomáš nechal doma nainstalovat kamery, aby měl přehled o každém Johančině kroku, ale nezjistil, že nebyla týden doma.
Tomáš byl ochotný zaplatit vyděrači velkou sumu za fotky nahé Johany, přitom vyděrač si je stáhl z internetu, takže stejně byly komukoliv veřejně dostupné.
Nesedí mi, že se tak znenadání z nesnesitelného žárlivce stal snesitelný žárlivec.

Lenoulinka
24.12.2019 4 z 5

Velká část knihy je popsaná v anotaci.. Ale tak trochu mi nešlo do hlavy, že Johanka sebou nechala od své osudové lásky manipulovat a nechala se svést na cestu společnice. Život s Tomášem, ač to byl slavný rallye závodník, který by ji mohl snášet modré z nebe, nebylo růžové. Příběh to nebyl zalitý sluncem, ale v Dubaji a Kanárech bylo překrásně.

cornetka
16.12.2019 5 z 5

Příběh o lásce a vítězství v různých podobách se mi libil. Určitě stojí za přečtení.

eva3992
14.12.2019 3 z 5

Příběh o Johance, která se kvůli zadluženému manželovi stane placenou společnicí. A také Tomáše, automobilového závodníka, který způsobil nehodu, zabil spolujezdce a sám přišel o nohu. Když se spolu náhodou setkají, rozhodnou se pro nový začátek usadí se na ostrově Fuerventura. Avšak nic není tak růžové, jak se může zdát.
Kniha Vítěz mě úplně neoslovila. Ač se zde probírají závažná témata jako zneužívání, žárlivost, vydírání, tak celkovým dojmem na mě kniha působila lacině. Všeho tam bylo moc... hloupé postavy byly moc hloupé, vychytralé moc vychytralé... Rozuzlení vydírání přehnané a nepravděpodobné. A jednu věc, kterou v knize Johanka udělala, by nikdy žádná matka neudělala.
Ještě mi vadilo zmiňování značek výrobků a to téměř u všeho .... od telefonu, přes auta, šaty až po pivo.
Ale abych jen nehanila. Kniha byla rozhodně čtivá. Moc pěkné pasáže z Dubaje a Kanárských ostrovů, které mi připomněly, jak je právě na Kanárech krásně.
Navíc nikdy jsem se nedostala do situací, co hlavní hrdinka, takže bych neměla soudit, ale i tak ji vnímám jako až moc naivní a hloupou.
Bylo to moje první setkání s Klárou Janečkovou a ráda si od ní přečtu i jinou knížku.

Knihomolka97
10.12.2019 3 z 5

Čekala jsem předvídatelnou odpočinkovou romantiku, dostala jsem příběh plný závažných problémů. Jak muž dokáže zmanipulovat zamilovanou ženu, chorobnou žárlivost, posedlost, vydírání, závislost na penězích a další. Četlo se to moc dobře. Bavilo mě to.
Ovšem mínusy:
Hlavní hrdinka příliš naivní.
Mužští hrdinové? Rychle od nich pryč. :-D
Doufala jsem v jiný konec, i když to mohlo dopadnout i hůř.
3 a půl.

1alena1
22.11.2019 3 z 5

Knížce nelze upřít čtivost, ale je to tentokrát od Kláry Janečkové červená knihovna se vším všudy. Ale nemyslím to hanlivě, člověk si někdy rád přečte i takovou knihu, určitě si tento ženský román najde své příznivce.

Kočičáci
14.11.2019 3 z 5

Román Vítěz hodnotím jako lepší průměr, takže napůl cesty mezi třetí a čtvrtou hvězdičkou. Mezi plusy řadím rallyeové prostředí, které mi je jako fanynce velmi blízké, dále zasazení většiny děje na úžasný Kanárský ostrov Fuerteventura a také krásnou obálku.
Mezi mínusy jsou opět charaktery hlavních postav - naivní a lehce ovladatelná Johanka, uzurpovaná nejprve prvním mužem Sebem a následně druhým mužem, patologicky žárlivým triunfadorem Tomášem. I když ve mě právě díky těmto vlastnostem příběh vzbuzoval silné emoce, tak tyto byly negativní a lezly mi na nervy. Nemůžu si dobře zvyknout ani na autorčin styl psaní v krátkých, nerozvitých větách, působí to víc jako popis, než jako vyprávění. Jako celek je příběh ovšem dobře vystavěný a propojený, občas i překvapivý... stejně jako rallyeový závod :-)

MartinaF
11.11.2019 3 z 5

Dávám 3,5 hvězdičky. Původně bylo moje hodnocení vyšší a to díky čtivosti příběhu, který odsýpal, byl dobře napsaný a také napínavosti děje. Avšak hodnocení snižují postavy a jejich chování. Kniha ve mně vzbudila spoustu emocí a doufala jsem v úplně jiný konec, než nám autorka předložila. Vítěz patří do kategorie červené knihovny a jako takový se musí také brát.

Danago
03.11.2019 5 z 5

Příběh se odehrává v prostředí automobilové rallye. Hlavní hrdina Tomáš je, velmi úspěšný závodník přezdívaný Vítěz. Jolanka je dívka z bohaté rodiny, která má všechno. Ani jeden si svého štěstí neváží. Tomáš způsobí autonehodu, při níž zemře jeho spolujezdec, on sám přijde o nohu, skončí ve vězení a jeho žena se s ním rozvede. Johanka se vdává za zadluženého fotografa, který ji brzy donutí fotit akty a později ji prodává jako společnici pro zámožné muže. Tomáš a Johanka se náhodou setkají na závodech rallye. Ona jako oficiální společnice jednoho ze sponzorů, on jako absolutní vítěz a celebrita. V tuto chvíli se oba příběhy propojí. Já mám knížky Kláry Janečkové moc ráda, oceňuji, že se nikdy neopakuje a každá knížka má nové téma. Určitě je to čtení pro ženy, ale není to červená knihovna. Příběh se odehrává na Kanárských ostrovech, které jsou moc pěkně vykresleny. Žádná z postav není ani úplně kladná ani úplně záporná. Litujete, fandíte, držíte pěsti nebo jste naštvaní na každého z hrdinů. Ve mě kniha rozhodně vyvolala mnoho emocí. A to je to co od knížky očekávám nejvíc. A co v knížce nenajdete, to jsou hluchá místa. Já můžu jen doporučit.

alcerka
24.10.2019 2 z 5

Kniha si v ničem nezadá s venezuelskými telenovelami. Čekala jsem asi úplně jinou formu jazyka. Toto pojetí je pro mne příliš teatrální a přeslazené.

zuzana2599
21.10.2019 5 z 5

Na každou knihu Kláry Janečkové se těším a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Super čtení, při kterém jsem zavítala i do pár krásných míst, slyšela hukot Atlantického oceánu a sílu větru na větrném ostrově Fuerteventura. Příběh Johanky byl čtivý, měl spád, byl krásně propletený a místy až k neuvěření. Tak bouřlivý osud má totiž málokdo. Moc pěkné !!

lukozminova
13.10.2019 5 z 5

Skvělá ostatně jako autorcina každá kniha..

gargamelka
12.10.2019 5 z 5

Velmi komplexní příběh, propletený, nevyzpytatelný, do jisté části překvapivý.