Visio in Extremis

Mathias Majer je zkušený příslušník svého druhu, samotář, který dokáže skrytě přežívat v lidské společnosti. Země bývalé Koruny české jsou už po staletí jeho loveckým teritoriem, kde mu krásné ženy rády a ochotně poskytují, co potřebuje k životu. Stojí mimo hierarchii svého druhu, mimo klany, mimo války velmistrů. V jediném okamžiku se ale všechno změní – stává se z něj cíl číslo jedna, štvaná zvěř. Z neznámého důvodu je zatažen do podivného sporu mezi tajemnou velmistryní Messalinou a vůdcem jednoho z nejsilnějších klanů. Utíkat před nájemnými zabijáky a zkorumpovanými komandy speciálních jednotek nemůže věčně. A přestože se celý svůj dlouhý život spoléhal jen na sebe, tentokrát sám nemá šanci. Zachránit ho mohou jen odpovědi na správně položené otázky. Aby našel otázky a posléze i odpovědi, musí se spolehnout a vydat do rukou těch, které dosud považoval za svou kořist – musí požádat o pomoc obyčejné lidi. Tajemství se táhne do minulosti hlubší, než si na počátku dokázal představit, a hrozba, kterou vynáší na povrch, přináší zkázu pro všechny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95087/visio-in-extremis-qNJ-95087.jpg 3.9258

Klanové války (1.)

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Triton

Kniha Visio in Extremis

eliska3211

Kniha mě začala bavit až okolo dvousté stránky, kdy se alespoň trochu odkryl děj a odhalilo se, proč a kdo po hlavním hrdinovi jde. V příběhu je na můj vkus až příliš mnoho v podstatě stejných scén, ve kterých se podrobně popisuje každý tah mečem, výstřel z pistole, pohyb těla. Na konci se objevilo pár zajímavých skutečností, úplný závěr byl ale oproti předchozímu tempu až příliš moc rychlý a celkově neuspokojivý.

Sitth

Žambocha mám rád, sbírám ho. Ale tohle je slabotinka. A popravdě, nedělám to, ale tohle píšu po 40 stránkách. Furt dokola jedno a to samé. Koukají na mě ženy, míří na mě zbraněmi muži, už mě skoro mají, šlehnu je mečem.... Koukají na mě ženy, míří na mě zbraněmi muži, už mě skoro mají, šlehnu je mečem.... A furt dokola a dokola.... Nuda šeď, nuda šeď.... Tato kniha je klasická představitelka Kotletovo hry na hrdiny - takže nic pro mě...
Až dočtu (teda jestli dočtu), tak dám třeba update tohoto příspěvku. Zatím za mě 45%

GIF242

Nic co bych nečetl 10x a lépe napsané od konkurence.

tonysojka
20.11.2018

Nee,horrory mu nejdou...

lachtan77
01.10.2018

Po přečtení všeho od Kotlety a Kulhánka jsem se pustil do Žambocha. Podle prvního dílu už vím, že Klanové války budou čtení podle mého gusta

nefernefer
13.09.2018

Bavilo mě to. A moc. Vzhledem k tomu, že jsem na stará kolena začala ujíždět na pořádném nefalšovaném braku a zdá se, že z Jiřího Kulhánka, kterého už mám přečteného kompletně, nic nového asi nevypadne, pustila jsem se do dalších autorů podobného ražení. A tentokrát jsem se trefila. :-) Oproti Líhni, ze které jsem zas tolik nadšená nebyla, jsem si v této knize přišla na své. A nápad se světoznámými hudebními skupinami a upírskou Pamětí je výborný. Takže ráda doporučuji a Miroslava Žambocha zařazuji mezi své oblíbence. :-)

„Vypadáš strašně,“ zhodnotil při převlékání můj vzhled. „Myslel jsem, že takové rány člověka s jistotou zabijou.“
„Člověka určitě,“ souhlasil jsem.
To, že jsem si před chvílí šlapal po vlastních střevech a ránu mi Schnittzel zalepil leukoplastí, jsem mu raději neříkal.

trudoš
09.07.2018

U mě tedy žádná hitparáda. Může za to příliš jednoduchý děj, u kterého navíc poměrně dlouho není jasné, o co půjde. Hlavního hrdinu se snaží zabít neznámí útočníci a on se na oplátku snaží zabít je. Kdo, co a proč dlouho uniká, naproti tomu můžeme sledovat, jak hrdina putuje z jedné bitky do druhé. Když se pak začne hlavní dějová linka rýsovat, nevykrystalizuje z toho nic převratného - všichni se zkrátka chtějí vzájemně povraždit, takže po stránce dějové nuda. Tu sem tam rozhání zběsilá akce, při níž se Miroslav Žamboch snaží využívat zpomalených či zrychlených efektů. Jenže chybí nadsázka a celé to tak ztrácí na atraktivitě. Nic proti machistickým hrdinům, ale když občas neumí shodit sami sebe, stanou se pro mě nezajímavými dravci, kteří nemají čím zaujmout.
Nenechte se však odradit. Visio in Extremis nabízí solidní akční jízdu s některými kvalitními momenty i originálními nápady. Ale v důsledku je to jen klasický boj mezi upíry, kteří se z různých důvodů snaží vykydlit jeden druhého.

Majinek
19.04.2018

No teda tenhle Žamboch byla blbina....uff. Jeho ostatní knihy jsou zpravidla skvělé, takže výjimka snad potvrzuje pravidlo.