Víš, že tě miluju?

Víš, že tě miluju? https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345676/bmid_vis-ze-te-miluju-htP-345676.png 4 1125 248

DIMILY série

Seznámit se s novou rodinou vlastního otce, kterého jste neviděli několik let, to nezní jako lákavé prázdniny v Kalifornii! Eden se potkává se třemi nevlastními bratry, z nichž ten nejstarší je černou ovcí rodiny a od začátku s ním naráží na komunikační problémy. Čím víc se jej snaží pochopit a najít k němu cestu, tím je jí jasnější, že k němu cítí mnohem víc. Tyler je ale složitá osobnost a jednoduché to s ním opravdu nebude. *DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskameová má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob.... celý text

genikuxik
11.06.2019 3 z 5

Pěkně se to rozjelo, ale žádné překvapení nenastalo...klasická zápletka

leuska
11.06.2019 4 z 5

Rozhodně zajímavé téma, o kterém se moc nemluví takže paráda.
Ale přijde mi přehnané až tak řešit špatnost téhle situace... Přece nejsou pokrevní sourozenci tak to snad až tak nevadí, ne?
Přijde mi, že hlavní hrdinka to moc řeší :D. Co, kdyby Tylera potkala náhodně na ulici zamilovala se do něj a až do poslední chvíle by netušila, že je její nevlastní bratr? :D Mnoho povyku pro nic.
Ale příběh jako takový je slušný, líbilo se mi to :)

Pavla79
04.06.2019 3 z 5

No...., mám tento žánr jako čtivo na odlehčení, tzv. mezičtivo. Ne, že bych je četla každou chvilku, ale pár jich bylo. V této knize se mi zdálo, že je z každé kousek. Vím, tyto příběhy jsou všechny na jedno brdo..., ale některá má ještě něco navíc. Bohužel, tato ne. Na to ale, že je to prvotina dvacetileté autorky, mírním své úsudky a dávám o hvězdu lepší hodnocení, jelikož tak špatné, abych si nepřečetla i druhý díl, to není.

juni
03.06.2019 5 z 5

Skvělá knížka o mým nejoblíbenějším městě. Ráda bych se tam někdy podívala.

DomenicaRisa
29.05.2019 odpad!

Asi už nepatřím mezi cílovou skupinu, ale tohle bylo jedno velké drama. Hodně nápadné se sérií After - nevím která byla první, ale právě After mi připadá dost propracovanější. Tohle byly jen hysterické děti, které mají kupu "neřešitelných" problémů. Nevím, koho bych tam propleskla dřív, ale potřebovala by to většina postav co se tam objevila.
Četla jsem celou sérii, žádné převratné zlepšení se nekonalo. Pro max. šestnáctileté slečny je to asi úžasné knížka, ale za mě tak jedna hvězdička.

andrea4865
26.05.2019 3 z 5

Zničene rodinne vztahy jeste umocní fakt,ze se do sebe zamiluji deti sezdaneho paru,ikdyz nejsou pokrevni sourozenci a poprve se vidi v 16ti letech,presto to zpusobi poprask a odsouzeni,trilogie o zivotnich zkouzkach a napraveni rodiny me moc nezaujala,presto sem ji precetla a jako oddychove cteni,kde se skoro nic nedeje a neni zadne napeti nejspis stoji zato precist, hodnotim to z tohoto pohledu,jelikoz sem starsi rocnik nez young adult a myslim ze tato kniha je pro ne jako delana.

hrabalikoval
23.05.2019 3 z 5

Ano čekala jsem - potkají se, zamilují se, nesmí spolu být, skončí spolu. No konec byl překvapující. Každopádně na podobné téma jsem četla i napínavější knížky. No i tak se určitě pustím do druhého dílu.

kalinka99
18.05.2019 3 z 5

Ač je kniha čtivá, tak příběh je docela přitažený za vlasy. Více naivity než reality, ale beru to tak že je to dívčí román. Každopádně si přečtu další díl.

Carol96
15.05.2019 3 z 5

Knížku jsem začala číst v pátek hodně pozdě večer a vydržela jsem u ní až do pěti do rána...to asi něco znamená ???? Následující den jsem ji s radostí dočetla, protože se mi opravdu líbila, i když se nejedná o nic světoborného. Podle mě je to celkem klasický romantický příběh, ale má něco do sebe. Celkové pojetí se mi opravdu líbilo. Autorčin styl psaní mi sedl hned od prvního řádku a také mě dokázala v táhnout do příběhu, takže jsem s postavami soucítila.
Opravdu mohu jen doporučit. Je to skvělá oddechovka na léto. Už se moc těším, až si přečtu i další díly. Nejraději bych se do nich pustila hned, ale bohužel je nevlastním...a rozhodla jsem se, že tuto sérii chci mít ve fyzické podobě, takže si je nejprve musím koupit.

Hodnocení: 3,5*/5*

Vikos
13.05.2019 5 z 5

Skvělé, jen na konci je to trochu na silné nervy. Nesnáším Tiffani.
muck

katka-kacav3318
07.05.2019

Jako oddechovka možná, ale jinak nic moc

petit-a.nge
28.04.2019 5 z 5

Super, doporučuji

Gabi212
24.04.2019 2 z 5

Tééda, celosvětově propagovaný bestseller? Vážně? Holky, vás to fakt tak uchvátilo? Musela jsem se k četbě vyloženě nutit. Pořád jsem si říkala Gábi, to přijde, vydrž. A ono prd :( Tohle mě fakt mrzí.

Aristea
21.04.2019 odpad!

Tak...takhle kniha nemá vypadat. Jsem asi jediná holka, která se do toho BAD BOY nezamilovala?

Tyler - Egoistický tupec, který všechny svoje chyby omlouvá na těžké dětství.

Eden - Trpí (pravděpodobně) poruchou příjmu potravy - (ale to tam nikdo neřeší, protože je úplně normální při pohledu na jídlo počítat kalorie, že jo?)

HOLKY, takhle vztah mezi lidmi v reálu nevypadá.

wotana
20.04.2019 3 z 5

Chvílema se to dost táhlo, ale celkově hodnotím jako hodně dobře napsaná young adult. Jdu na druhý díl :-)

maca1245
20.04.2019 4 z 5

Až na trochu pomalejší začátek, se mi to líbilo. Je to taková ta odpočinková četba, u které nemusíte moc přemýšlet. Je to milé, místy až takové naivní, ale to prostě k tomuto žánru knih nejspíše patří. Upřímně čekal jsem neuvěřitelnou slaďárnu, ale mé obavy se nevyplnily.
Jediné co kazilo četbu této knihy, byly textové chyby. Ve většině knih se objeví sem tam nějaká ta chybka, ale tady to bylo nezkutečně rozčilující. Pomalu co kapitola to nějaký přešlap.
Ale celkový dojem je kladný. Pro zatím 4/5. Uvidím jak další díly.

_Žanet_
18.04.2019 4 z 5

Pořád ještě přesně nevím, co si mám o knize myslet. Zezačátku to byla nuda, vůbec mě to nebavilo a nemohla jsem se vůbec začíst. Zhruba v půlce jsem se ale začetla, i když to pořád nebylo ono a něco dít se začalo v podstatě až na konci knihy. Já od toho ale v podstatě čekala neuvěřitelnou slaďárnu, takže mě mile překvapilo, že to nebyla přeslazená kniha a dokonce mě i dokázala překvapit koncem. Co se postav týče, tu je to už horší. Tyler je typický badboy, ale vlastně proti němu nic nemám. Hodně jsem si oblíbila Deana a Rachel a samotnou Eden vůbec nemám ráda. Hrdinka si celou knihu na něco jen neustále stěžuje a má stupidní jednání, což se ale od šestnáctileté holky dá čekat. Tak či tak to ale nakonec nebylo špatný čtení a i když to asi nebude jedna z mých nejoblíbenějších sérií, budu číst dál.

Schalli
17.04.2019 2 z 5

To byla neuvěřitelně zdlouhavá nuda... A ostatní 2 díly bohužel nebyly jiné. Dala jsem na recenze, ale bylo to spíš zklamaní...

esterka._.
11.04.2019

Rozhodně doporučuji. Je to hodně čtivá knížka. Strašně moc jsem si oblíbila i další díly.

Damonka12
14.03.2019 4 z 5

Naprosto skvělá kniha, líbí se mi námět a hlavní hrdinka je mi sympatická. Jedná se o velmi oddechové čtení a líbí se mi i to postupné odhalování informací. Všem doporučuji.