Virus

Virus https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4644/virus-4644.jpg 4 52 17

Joanna Blalocková série

< 9. díl

Na pánských toaletách v odletové hale losangeleského mezinárodního letiště je nalezen zavražděný neznámý cestující a policie brzy odhalí, že zřejmě šlo o teroristu. Ovšem otázka, kdo a proč ho zabil, znepokojivě zůstává bez odpovědi. FBI požádá soudní patoložku Joannu Blalockovou, aby v přísném utajení provedla pitvu. Doktorka Blalocková ani její partner, detektiv z oddělení vražd Jake Sinclair, dlouho netuší, co všechno se za vraždou skrývá. Potom sanitka přiveze do nemocnice Memorial pacienta s příznaky smrtelně nebezpečné formy neštovic. Umírající muž nakazí přítomný zdravotnický personál včetně Joanny. Obětí přibývá, ze života v izolovaných podzemních prostorách Výzkumného virologického centra se stává noční můra. Ovšem i tento děs je pouze varováním a předzvěstí mnohem horší katastrofy…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Virus , 2003

Jack Bauer
15.04.2022 5 z 5

Goldberga jsem četl hodně dávno společně s Cookem a Palmerem, když vycházela v knihkupectvích záplava knih z lékařského prostředí. Hltal jsem každou, bylo to po revoluci pro mne něco nového a sérii s Joannou jsem měl hodně rád. Bohužel ve stále rostoucích nových žánrů a knih se vše nedá stíhat, tak jsem na tuto sérii a knihy výše jmenovaných autorů trochu zanevřel a přeskočil pár dílů v posloupnosti vyvíjejícího se vztahu s Joanny s Jackem. V této knize jsou detailně popisovány hrůzy pravých neštovic, to bych nechtěl zažít. Lepší než takto umírat volit hned rychlou smrt, pokud by to bylo beznadějné. Tato série s Jackem a Johannou se mě velice líbí a k předchozím vynechaným dílům se vrátím, jen jsem byl díky covidu nedočkavý na Virus, tak jsem přerušil posloupnost což krom jejich vztahu nijak nevadí.

čef
02.04.2022 4 z 5

Dnes už možná klasické probuzení po 11.9. tj. další z popisů arabského bioterorismu, tehdy ještě bez brýlí politické korektnosti. Příběh má spád, vykreslení účinků černých neštovic je opravdu černé. Celkově to však není bůhvíjak objevné a literárně bombastické, je to pouze a jenom kousek dobře odvedené spisovatelské práce.

ArwenAragorn
27.11.2021 3 z 5

60%
Mack nazdvihl pokrývku. Spatřil snědého mladého muže s výraznými arabskými rysy. Pacient měl otevřená ústa, jeho oči zíraly do prázdna. Černé krvácivé skvrny pokrývaly hruď, krk i bradu. Tmavá zasychající krev lemovala také rty a chřípí. Všude na mužově trupu a obličeji bylo vidět drobné puchýřky. Když Mack za pomoci špachtle rozevřel pacientovy rty, zjistil, že puchýřky jsou i na ústní sliznici.

Pěkný thriller s lékařskou tématikou. Můj první od autora a tedy i první s Joannou Blalockovou. Knížka o tom, jak je nebezpečný smrtící virus v rukách teroristů. Chvilkami drsné, ale čtivé a docela napínavé. A stresující, že je to reálné. Jak nemám ráda thrillery s tématem terorismu, tento mi nevadil.
Sérii podle mého není nutné číst po řadě a tuto knížku doporučuji. Já se pustím do dalších dílů.

adelinka
28.10.2021 5 z 5

Čítať takúto tému v dobe, keď sa nič iné len vírus spomína, ale potrebovala som niečo aj do čitateľskej výzvy. No ale dosť desivá predstava, keď sa zabudnuté čierne kiahne stanú smrtiacou hrozbou v rukách teroristov....

hankapimi
16.09.2021 5 z 5

Teroristické hrozby rozšířením smrtelných nemocí po celém světě ohrožující celé lidstvo planety vyvolává spolehlivě mrazení v zádech, neboť není vůbec nereálné. Existuje řada nepřímých, ale dostatečně přesvědčivých důkazů, že Severní Korea a Irák skladovaly zásoby neštovičného viru pro účely vojensko-biologického výzkumu, na němž se podíleli i ruští odborníci na biologické zbraně. Když se rozpadl Sovětský svaz a Saddám Husajn byl zbaven své moci, člověka nutně napadá, co se s těmi všemi zásobami neštovičného viru stalo a kdo má k nim přístup. A kde jsou všichni ti odborníci na biologické zbraně a co právě dělají ?

harena
29.08.2021 4 z 5

Dobrý román a jak autor sám říká, kniha nepatří do vědecko-fantastického žánru, protože hrozba opětovného vypuknutí epidemie pravých neštovic je až příliš reálná. Právě proto je to napínavé čtení a stačilo málo, aby FBI a CIA neznaly naši hrdinku Joannu a jejího přítele a mohlo vše dopadnou trochu jinak. Román se čte dobře a pakliže přehlédneme pár nelogičností, tak nikde nic nebrzdí a brzy jsme na konci. Časem si od spisovatele přečtu nějakou další knihu z lékařského prostředí.

Tobík
29.08.2021 5 z 5

Stresující četba. Jak jednoduché je provést teroristický čin.

Jordanka9
23.05.2021 5 z 5

Moje první kniha od autora.
Napínavé čtení, i po 20 letech je téma bioterorismu aktuální.
Hlavní hrdinka soudní patoložka Joanna je sympatická žena , ohromuje čtenáře svými znalostmi a analytickými schopnostmi.
Autorův styl mě zaujal, prolínání několika dějových rovin nijak nerušilo postupnou gradaci příběhu. Ráda si přečtu další autorova díla.

Zlatinka.Emilly
07.02.2021 5 z 5

Tak už je mi jasné, jakým tempem se šíří corona. Jak nebezpečné je, když se zcvoknou lidi, kteří se rozhodli, že pomohou planetě zbavit se lidstva. Možná je corona jen předvoj, co my víme. V knize se široké obyvatelstvo taky nic nedozvědělo.

FofrNožka
25.01.2019 5 z 5

Ne nereálný scénář. Člověk hned sleduje každý pupínek na svém těle. Kniha má spád.

TaLu
04.07.2015 5 z 5

Poslední kniha ze série.
Sympatičtí hlavní hrdinové se mi "zapsali" do čtenářského srdce.
Napínavé, uvěřitelné, velmi důstojné završení celé série.
A navíc ta hrozba, jež se jeví jako jedna z těch naprosto reálných !!
Doporučuji !

Skripi
24.02.2015 5 z 5

Po dlhom čase konečne výborná napínavá kniha. Kiež by bolo takých viac...

ovpana
19.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha,napínavý a strhující děj,hlavní hrdinka je moc příjemná a chytrá , prostě supr...

Aja12
13.01.2014 3 z 5

Zdá se, že hlavní ženská hrdinka je superžena. Super krásná, super chytrá a žádný virus ji neskolí, zkrátka je nezničitelná.....Ale i tak fajn čtení.

Ihunger
07.01.2013 5 z 5

Moja prvá prečítaná kniha od tohoto autora, bola super, a určite siahnem po nejakej ďalšej. Postupne gradovanie deja až po úplné super rozuzlenie. Knihy z tejto oblasti mam rád.

missa85
15.05.2012 5 z 5

Dokonalost! Začátek maličko nudný, ale rozjelo se to :-) A člověka polejvá horko, když si uvědomí, co vše by se mohlo stát ... uf, uf ... snad o těhletěch věcech budem jen číst :-)

Nikusscha
29.03.2011 5 z 5

Knížka se mi moc líbila a taktéž jako knihu Vražedné procedury jsem ji prečetla za týden,jednim dechem. Doporučují všem!