Vířivka

Vířivka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406378/bmid_virivka-lgh-406378.jpg 4 474 164

Jaké to je začít OPRAVDU znovu? Helena se vrací po dvanácti letech z vězení. Začíná znovu od nuly a žije ze dne na den. Pronajme si garsonku s vířivkou uprostřed pokoje, najde si práci, přítele… Postupně zjišťuje, že se zase dokáže radovat. Nicméně minulost, kterou pečlivě skrývá, na ni zaútočí…

Cornelie
13.01.2020 3 z 5

Jednodechovka, přečteno za večer. Příběh se mohl více rozvinout, knize by to vůbec neuškodilo, naopak v některých místech to podle mého vyloženě chybělo.

Ajinka79
09.01.2020 4 z 5

Mam rada knihy, ktere maji spad a zbytecne se nezabyvaji omackami kolem.Velice vydarena jednohubka!

Yunnx
06.01.2020 2 z 5

První polovina velmi pěkná, jednoduše psaná, oceňuji úsporný styl. Ve druhé polovině se to zvrtlo. Najednou to bylo strašně prvoplánové, mainstreamové, přitažené za vlasy. Patrná snaha šokovat. Osobně beru domácí násilí za velmi vážné téma, ale u tohohle jsem si přišla, že je to příběh béčkové kriminálky, nebo další epizoda Ulice.

Mermaid
03.01.2020 5 z 5

Pěkná kniha, je-li navíc autorčina první, pak se rozhodně nemá za co stydět. Já si od ní ráda přečtu i něco dalšího.
Konec mi přišel uspěchaný, ale taková R. Třeštíková, by to jistě zařízla ještě mnohem dřív, takže jsem spokojená a věřím v happyend.

allebra
29.12.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře, taková jednohubka, ale také bych se obešla bez vulgarismů. Helena mi byla sympatická, jen závěr mě zklamal, přišel mi poněkud přehnaný.

anezur33
22.12.2019 3 z 5

Zajímavá kniha.Chybělo nějaké ukončení.. Jinak čtivá kniha.

Agnesita
04.12.2019 3 z 5

Přečteno za pár hodin. Špatné to nebylo, ale asi bych přivítala bohatší sloh.

Katka81
24.11.2019 4 z 5

Čtivá jednohubka. Jednu hvězdu ubírám za občasné vulgarismy, kterým nejsem příznivcem.

Lejdus
17.11.2019 5 z 5

Opravdu příjemné čtení. Mnohdy mi bylo smutno z příběhu hlavní hrdinky a myslím si, že bohužel některé ženy zažívají podobné situace, které neumí řešit žádným způsobem. V knize je krásně vykreslena lidská povaha a manipulace, jak někteří lidé působí na okolí a přitom jsou uvnitř natolik zkažení, že si to nikdo nedokáže představit.

LaCoccinelle
09.11.2019 4 z 5

Útlá čtivá knížka, přečtená za odpoledne se zajímavým příběhem. Škoda, že konec byl takový neukončený. Mít to ještě o pár stránek více a příběh dokončit, bylo by to dokonalé.

SSTknihy
02.11.2019 3 z 5

Číst o domácím násilí je vždycky mrazivé. Kdo se s něčím podobným nikdy nesetkal, bude možná kroutit hlavou nad chováním hlavní hrdinky a říkat si, proč to nechala zajít tak daleko. Jenomže bojovat s nedůvěrou, ponížením a strachem, to chce hodně velkou odvahu. Lucie Konečná je ve svém popisu stručná, věcná a věrohodná. A ten nádech šťastného konce lze autorce odpustit a hlavní hrdince jen přát.

snimcibdim
14.10.2019 3 z 5

Příjemné krátké čtení o nepříjemných věcech.
Autorka rozhodně nezapře svou mainstreamovou praxi.
Je to přímočaré, literárně prosté, myšlenkově nekomplikované, tématicky hodně ženské. Trocha líbivého idealismu, trocha rádoby krimi napětí.
Pro mě to byl spíš konzumní zážitek - oddechová četba - přestože to je o čem to je.
Na můj vkus mainstreamové až moc, čekala jsem trochu víc.

Janda777
05.10.2019 5 z 5

Výborný příběh, čtivě napsaný

Pechule
30.09.2019 4 z 5

Přečteno za jedno volné odpoledne, nejen proto, že je tenká, ale především je čtivá.

martineden
10.09.2019 4 z 5

Čtivý příběh, sympatická hlavní hrdinka, čte se to velmi rychle.

alnahu
09.09.2019 4 z 5

Příběh Heleny v této malé knize je vykreslen velmi dobře .Co vše Helena prožívá,její pocity a zařazení opět do normálního života.Silný příběh o domácím násilí,kterého je v dnešní době,čím dál víc.

Simikik
05.09.2019 3 z 5

Lehké čtení na jedno odpoledne. Četla jsem knihu za kočárem..
Každopádně téma je dobré, nové, neočtené, spisovatelka si pěkně hraje s postupným odkrýváním celého příběhu a s každou další stránkou vás zasazuje do kontextu. Současně se v knize otevírá téma domácího násílí, oběti, způsob myšlení žen. Dávám čtyři hvězdy, kniha je dobrá, nezanechá ve vás žádnou hlubokou myšlenku, ale je to opravdu příjemné čtení.

Anna27
20.08.2019 5 z 5

Čtivá kniha, silný příběh, určitě stojí za přečtení.

magic11
02.07.2019 4 z 5

Dobře se čte

Jájinka
25.06.2019 3 z 5

Čtivá jednohubka, přečteno za odpoledne, ale žádná velká literatura.