Zlá krev

Zlá krev https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204015/mid_virgil-flowers-zla-krev-308-204015.jpg 4 92 14

Virgil Flowers série

< 4. díl

Virgil Flowers se velmi rychle stal jednou z nejoblíbenějších nových postav kriminálních románů. Nyní má však před sebou opravdu velký problém. Je neděle a jih Minnesoty zasypal první sníh. Farmář přiveze do místního sila náklad sóji – a mladík, který silo obsluhuje, jej vzápětí udeří do hlavy baseballovou pálkou, shodí do zásobníku, počká, dokud farmář nezemře, a pak nahlásí „nehodu“. Podezíravá šerifka rychle zjistí, co se ve skutečnosti stalo, mladíka zatkne… a příštího dne je mladík nalezen oběšený ve své cele. Výčitky svědomí? Šerifka si není zcela jistá; ve skutečnosti má podezření, že za tuto smrt zodpovídá jeden z jejích podřízených. Nezbývá jí než si vyžádat pomoc zvenčí. Volba padne na pohledného vyšetřovatele Virgila Flowerse z minnesotského Úřadu kriminálního vyšetřování (který ihned zjišťuje, že šerifka je také velmi přitažlivá). Případ se zprvu zdá vcelku prostý, avšak postupem času se vše komplikuje a Virgil začíná odhalovat spiknutí trvající po několik generací – řadu zločinů tak obludných, že ačkoli už za svůj život viděl mnohé, nedokáže je zcela pochopit… ani přijít na to, co by měl udělat dál.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Bad Blood , 2010

LussyP
26.01.2021 5 z 5

Tak tohle byla vážně pecka, jak to, že se o téhle knize nemluví? Naprosto skvěle napsané, celou dobu je tam cítit to napětí, tajemství, co se táhne půlkou knihy, vyšetřování je komplikované a naprosto uvěřitelné, zasazení do farmářských usedlostí je skvělé a postupné věci týkající se uzavřené církve... No prostě si ji musíte přečíst!

Ava365
16.12.2020 5 z 5

Skvělá detektivka. Jde to i bez Lucase Davenporta...a možná i líp :)

Aliii
06.05.2019 4 z 5

Virgil se mi začíná líbit víc a víc. Na Lucase Davenporta sice nemá, ale v téhle knize se mu o dost přiblížil. Téma je dost silné, konec trochu přehnaný, ale fanatismus spojený se sektou bohužel dost reálný.

Jitule17
30.10.2018 3 z 5

Moje první kniha s detektivem Virgilem, škoda, že od půlky už bylo jasné o co jde, radši bych byla napnutá až do konce, téma zneužívání dost mrazivé...

jiri9568
23.05.2018 5 z 5

Tato kniha byla moje prvni od daneho autora a muzu doporucit. Velmi me bavila a dobre se cetla.

komin347
09.03.2018 3 z 5

Téma knihy mi vůbec nesedlo i když styl psaní byl dobrý a hlavní hrdina sympatický. Ke čtení jsem se musela nutit.

Lisa123
28.01.2018 5 z 5

Kniha mě opravdu bavila. Bylo to trochu něco jiného, než u ostatních detektivek, kdy řešení případu je až do konce neznámé. U téhle detektivky ale víme, co se stalo, už v půlce knihy. Jediné co zbývá, je chytit vraha/y. Přesto mě ale kniha velmi bavila. Přečetla jsem ji téměř najednou. Hlavní postavy mi byly sympatické, především Virgil. Určitě doporučuji :)

hana4834
24.01.2018 4 z 5

konkurence Davenportovi doporučuji

denisa7400
08.10.2017 5 z 5

Tak tohle mě vážně bavilo, úžasný hlavní hrdina, napínavý příběh, vtipné pasáže, skvěle se to čte, rozhodně si přečtu ty tři předchozí knihy ze série.

BlackFun
12.07.2015 5 z 5

Zajímavá detektivka, která zpočátku má zápletku velmi jednoduchou, ale postupem času se to vše zamotává. Rozhodně stojí za přečtení, jelikož čtení této knížky je vtipné a nedává vám ani na okamžik vydechnout.

Peršanka
22.05.2015 5 z 5

Svěží, vtipné, napínavé, vřele doporučuji.

Selinute
11.05.2015 5 z 5

Výborně napsaná detektivka se sympatickým hlavním hrdinou, napínavým dějem a mrazivým námětem na zápetku. Neuvěřitelně čtivá a určitě není moje poslední, kterou si od tohoto autora přečtu.

betyy
20.02.2015

perfektní, šokující. ze života ... bohužel, to se na světě děje.

čef
25.11.2014 5 z 5

Kniha je dalším důkazem o tom, že pro některé lidi není sex jenom něco co je za vším, ale není vše. Pro tyto individua je sex naprosto všechno, čím se v životě orientují, baví a uspokojují veškeré svoje ambice po dominanci a ovládání druhých - samozřejmě slabších. Příběh je vystavěn na postupném zvyšování napětí při odhalování rekordně rozsáhlého spiknutí členů zvrhlé náboženské komunity a završen dramatickým akčním závěrem, od kterého se těžko odtrhnete a bude se vám špatně usínat. John Sandford - Camp mi znovu dokázal, že patří mezi nejlepší současné americké spisovatele detektivek a thrillerů.