Appaloosa

Appaloosa obálka knihy
Mé hodnocení:

Appaloosa je Parkerův vynikající románový návrat na Divoký Západ, příběh vášně a drsné spravedlnosti na pozadí roku 1800, v místě, kde se zákony často vytvářejí přímo na základě okamžité situace a kde je zákon vymáhán muži, kteří - až na občasné výjimky - nejsou nic jiného než námezdní zabijáci. Rada starších městečka Appaloosa se rozhodne najmout si služby dvou poněkud pochybných mužů zákona Vergila Cola a Everesta Hotche, protože celé město je terorizováno zločinným rančerem Braggem, jehož muži zabijí šerifa a Bragg si tak v městečku počíná dle libosti. Bere si, co ho napadne whisky, ženy…. Autor čtenářům předkládá klasický western, který vtáhne čtenáře do děje. Román se dočkal filmového zpracování, ve kterém hlavní role ztvárnili Ed Harris, Viggo Mortensen, Jeremy Irons a Renée Zellwegerová....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35223/appaloosa-JJo-35223.jpg 4.332

Virgil Cole & Everett Hitch 1.

Vydáno, Plejáda

Appaloosa, 2005

Kniha Appaloosa

Lmslaver

Dva drsní ochránci zákona, krásná žena, zákeřný padouch, najatí pistolníci, a dokonce i indiáni. To jsou všechny ingredience pro správný western a Robert B. Parker se je nebál použít, dobře použít. Autor dokázal výborně popsat atmosféru divokého západu na konci devatenáctého století a vtáhnout mě do děje. Od Parkera jsem přečetl pěknou řádku detektivek a jsem rád, že jsem na základě zdejšího hodnocení sáhnul i po westernu napsaného jeho rukou.

Roubas

Díky Parkerovi začnu číst westerny. Appaloosa je výborná jednohubka s bohatým dějem, skvělými postavami, strohými dialogy a s motivem správňáckého mužského přátelství na život a na smrt. Víc si od těch cca 160 stran nejde přát.

Lisa_Flames
30.11.2020

Moje první westernovka jsem dojatá! Nádherná knížka.

Cami.lla
01.11.2020

Strohé, syrové dialogy, žádné zbytečné řeči. Na jednu stranu to přesně vystihuje prostředí děje, ale občas by neuškodil trochu detailnější popis.
Do knihy jsem se nemohla začíst právě kvůli strohosti vyprávění. Nedařilo se mi zapojit fantazii. Nakonec jsem zhlédla film a teprve potom jsem knihu přečetla. Přestože je kniha velice tenká a psaná jednoduchým jazykem, nečetla se mi moc dobře. Nebylo to jednoduché čtení.

orson
22.11.2018

Čtivé to bylo, ale na mě ty hlavní postavy byly až moc kladné a správňácké - takové rychlé šípy. Asi nejsem ten správný typ na westerny a hlavně Muž se srdcem kovboje nastavil laťku ostatním trochu moc vysoko.

Malýmedvěd
29.08.2018

Dobrá oddechová knížka, žádné složitosti, má to rychlý spád, hrdina je z drsné školy, pro ránu se nechodí daleko a zastřelit člověka je skoro „normální“. Postavy schematické a psychologie osobností skoro nulová, ale to nepatrné minimum, co tam je, celou knihu zachraňuje a výsledek neurazí.

Hiragaen
09.11.2017

Velice příjemné překvapení. Sice jsem nepřečetl moc westernů, ale zato mám celkem dost načteného Parkera, především Spencerovu sérii. Ty starší kusy jsou dobré, ale ty novější se jen tak dali. Ale tohle je oproti všem těmto knihám úplně jiná liga. Žádné zbytečné řeči, spoustu akce a dostatečná historická věrohodnost. Nicméně překladatel/recenzent by potřeboval rozšířit vzdělání v oboru americké historie, neboť tento příběh se mimojiné kvůli koltům nemohl udát kolem roku 1800.

kalache
10.05.2016