Poslední deska

Poslední deska https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323655/mid_posledni-deska-yEO-323655.jpg 4 119 44

Vinylový detektiv série

Bydlí se dvěma kočkami, prvotřídním gramofonem, velkou sbírkou jazzových nahrávek a na živobytí pro sebe i obě ochočené šelmy si vydělává jako „vinylový detektiv“. Raritní gramofonové desky, o které sám nemá zájem, prodá se ziskem na internetu. Zkrátka poklidná, nevzrušivá existence… Jenomže pak u jeho dveří zaklepe tajemná Nevada, jejíž ještě tajemnější zaměstnavatel touží po raritní nahrávce z roku 1955. Historie desky je trochu zvláštní – vydavatel krátce před vydáním alba spáchal sebevraždu kvůli problémům s konkurencí a vydíráním… Ale je to snad důvod práci odmítnout, když je nabídka finančně štědrá a Nevada tak krásná? Brzy ovšem za podivných okolností umírá detektivův kamarád, znalec jazzu a majitel obchodu s deskami, následují další podezřelá úmrtí a dvojici se na paty pověsí nájemní zabijáci…První díl detektivní série od spoluautora scénáře legendárního seriálu Dr. Who.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Written in Dead Wax , 2016

Globuska
06.04.2017 4 z 5

Poslední deska je tak trochu mix kdečeho - detektivka, romance, hipster sonda. Má humor, napětí a co jí určitě nechybí, je šmrnc. Prostředí vinylu je prostě chytlavé, a i když si možná říkáte, že vás to nezajímá, určitě si nějakou starší nahrávku pustíte - už pro ten pocit. Kniha má spád, typický britský humor a ještě ke všemu se vzděláte v jazzu. :)

Ulala
27.03.2017 5 z 5

K předchozím dvěma komentářům nemám co dodat. Vystihují vše co kniha představuje. I já jsem si ji užila, nemluvě o spoustě informací o jazzových nahrávkách, autorech, interpretech, které jsem zatím ještě nevstřebala. Vřele doporučuji.

bosorka
09.03.2017 4 z 5

Britská detektivka, neotřelá honba za vinyly Londýnem i LA. Jak je něco britské, zavání to humorem. A ani Poslední deska není výjimkou, je to svižná knížka, která lehce plyne tak, jak ji všichni ze zúčastněných s nadhledem glosují. Exkurze do britských obchodů a bazarů s vinyly byla opravdu zábavná. K tomu zápletka se vzácnými jazzovými deskami a pár docela dobrých překvápek. Bavila mě zvlášť "Strana jedna", v druhé části chvilkami příběh ztrácel dech, ale ne natolik, aby přestal bavit úplně. A ke konci se zase pěkně a zhluboka nadechl. Ráda se kouknu i na další díl vinylového detektiva a schválně, jaká femme fatale se tam zjeví.

Babouš
21.02.2017 5 z 5

Perfektní mix dvou žánrů, které Britové umí nejlépe - krimi a humoru. Hon za nejvzácnější gramofonovou deskou na světě jsem si opravdu užil do poslední stránky. Čtivé, zábavné i napínavé. Reklama nelže, skutečně je to kniha napsaná s láskou k vinylu. Tolik zajímavostí o hudbě a nahrávání desek jsem se nikdy nedozvěděl. Doufám, že od autora vyjde i další příběh o vinylovém detektivovi!