Víno samotářovo

Víno samotářovo https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26384/bmid_vino-samotarovo-rk9-26384.jpg 4 26 2

Výbor typických ukázek z autorovy básnické sbírky Květy zla, která patří mezi základní kameny novodobé světové poezie. Básně doplňuje úvodní esej, výňatky ze soudů o Baudelairově díle, přehled nejdůležitějších událostí z básníkova života a dobové ilustrace.

Poezie
Vydáno: , Československý spisovatel

Le Vin du solitaire

Beltrix
22.05.2016 3 z 5

Kromě Baudelairových básní oceňuji i informace o autorovi a další "omáčku" okolo, která především odlišuje vydání jednotlivých výborů z Baudelairových Květů zla.

annihilation
04.10.2012 2 z 5

Charles Baudelaire je pro mě jedním z nejoblíbenějších básníků vůbec, má totiž úchvatný smysl pro poetičnost a hru se slovy, která vám dokážou navodit škálu všech depresivních pocitů, na které si jen vzpomenete a zároveň se tomu obdivovat. V této sbírce jsem ale jeho typickou tvorbu jaksi postrádala, samozřejmě se mi spousta básní líbila, ale většina mě do jisté míry zklamala. Mám však pocit, že je to bohužel způsobeno překladem. Škoda jen, že neumím francouzsky, abych se tomuto vyvarovala.

Charles Baudelaire
francouzská, 1821 - 1867