Víno : ilustrovaná encyklopedie

Historie vína, země pěstování, odrůdy, skladování i výroba a jiné zajímavosti o víně, vinařích, vinicích, vinotékách a vlastně o všem kolem vína.

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96367/ilustrovana-encyklop-96367.jpg 4.43
Literatura naučná, Encyklopedie
Vydáno, Svojtka & Co

The complete guide to wine, 1999

Kniha Víno : ilustrovaná encyklopedie

Damato
28.01.2018

úžasný vánoční dárek, o který jsem si vlastně řekla. Procházeli jsme s partnerem před Vánocemi Luxorem a v sekci encyklopedií , kde byly i encyklopedie s tématickým zaměřením- alkohol no a já sem mu vyprávěla , jak mě maminka chtěla, jako malou, osmiletou holku varovat a vlastně i bránit před jakýmkoli ochutnáváním těchto věcí - naši měli v obývákové stěně takový jakýsi minibar a tatínek nám jednou řekl, že ho nebude před námi zamykat, protože nám věří, že co pro nás není, nebudeme otvírat. Mamina mě znala a tak mě za tatínkovi nepřítomnosti varovala- ... "Ivuško, nechceš být přeci hloupá, jak naše sousedka, sama jsi ji viděla, jak se motá když jde z hospody
dom a mluví z cesty, za chvili bude zralá na blázinec..." , takhle bys dopadla, takhle bys byla hloupá, tak to nikdy nepij. Já si zapamatovala , že je to na hloupnutí ( pochopila jsem tím dokonale i to , že tatínek chce asi své kamarády zblbnout, když jim to nalévá, asi je nemá rád-ale to už jsem s našima neřešila) No a jak šel čas, přišli Velikonoce, na maminu přišli tatínkovi kamarádi, někteří již značně pod parou a mě nenapadlo nic blbějšího, než u toho kamaráda, který byl tatínkův spolužák a táhli to spolu celý život jako nejlepší kamarádi a který to u nás po náročné , velikonoční cestě zapíchl na gauči v obýváku a jeho žena si pro něj přišla k nám , já ji šla otevřít a hned ve dveřích hlásila.... teto, strejda je už úplně hloupej, ani netrefí do koupelny , maminka mu dala kbelík, tak ho asi hned odvez do blázince...." Maminka bledla a rudla, tatínek, též už značně společensky unaven sputil nechutný smích, ale strejdu vzal na záda, dal ho tětě do auta a za pár let jsme se tomu smáli všichni.Vlastně se tomu smějeme do dneška. Obzvláště potom, co zmiňovaná sousedka neskončila v blázinci, ale po 89 roce celkem úspěšně a to až do svého důchodu bodovala v naší politice.

víno encyklopedie

Stuart Walton