Vinnetou II. - Na válečné stezce

Nejslavnější indiánský příběh o přátelství, čestnosti a odvaze náčelníka Apačů Vinnetoua a jeho bílého bratra Old Shatterhanda se u nás stal legendou. Text vychází v nezkrácené podobě ve třech svazcích s obálkami Gustava Kruma a ilustracemi Josefa Ulricha, který je původně kreslil již pro nakladatele Jos. R. Vilímka v roce 1901. Není mnoho knižních titulů, na které by nejen chlapci vzpomínali tak, jako je knižní Vinnetou. Věřte, že tyto knihy jsou živé dodnes......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/239306/vinnetou-ii-na-valecne-stezce-239306.jpg 4.6541

Vinnetou (2.)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Toužimský a Moravec

Kniha Vinnetou II. - Na válečné stezce

MilanB

Kniha mi prišla lepsia než 1 diel, zaujímavé postavy, svižnejší dej, trochu menej supermana šarlího, i ostatní niečo vedia ????.

Richie1
31.12.2018

První část se mi líbila o něco méně, Old Shatterhand byl poněkud upozaděn a mnohem více prostoru dostal Old Death, který pro mě nebyl tak zajímavý. V druhé části (Old Firehand) je děj mnohem napínavější, akčnější - Old Shatterhand s Vinnetouem zde zažívají početná dobrodružství, odhaluje se i minulost a mládí Vinnetoua. Ačkoli druhý díl Vinnetoua je o malinko horší než první, stále je to parádní čtení. 90%

Turmee
10.08.2018

Docela by mě zajímalo, jak by se Šárlí probíjel dnešním světem.
Ve druhém díle už nemá tolik šťastných dedukcí a několikrát vítězí zlo nad dobrem. Přesto má příběh pořád spád a šmrnc, včetně detailních popisů přírody a hlavně myšlenkových a emočních pochodů Šárlího i Vinnetua.

MortRainey
23.07.2018

Asi bohužel, ale přečteno až po prvním, a pak několikátém, shlédnutí slavné filmové verze, takže jsem jako dětský čtenář byl o celkový dojem z knihy ochuzenější. I tak však nutno podotknout, že Karl May byl prostě frajer a klobouk dolů před jeho fantazií!:-)

pepa4081
02.04.2018

Mayovky v čele s Vinnetouem, spolu s několika dalšími knihami, jsou neoddělitelnou částí mého mládí. Ani nevím, kolik odpolední a víkendů jsme s kamarády strávili za městem hraním na naše oblíbené hrdiny. Z té doby mi zůstal kousek kluka v srdci, ale hlavně celoživotní velká láska a obdiv k přírodě. Těch pár knížek můžu číst pořád dokola.
Vrcholně uspokojivé!

vlastimil577
23.03.2018

I po těch letech to je pro mě síla !!

haki34
06.03.2018

to se prostě musí - klasika klasik...začít prvním a pokračovat dál, hltat dobrodružství, seznamovat se s různými figurkami a týpky (to opravdu po té prérii neběhal nikdo "normální ??") nechávat se fascinovat přezdívkami...a čekat, kolik Old něco ještě v průběhu příběhů vypluje na scénu :)
...první je sice první, ale i druhý díl má své kouzlo...

Džerkys
01.02.2018