Vinnetou III - Do věčných lovišť

kniha od:


Koupit

Nejslavnější indiánský příběh o přátelství, čestnosti a odvaze náčelníka Apačů Vinnetoua a jeho bílého bratra Old Shatterhanda se u nás stal legendou. Příběh vyjde ve třech svazcích v nezkrácené podobě, v nichž naleznete skvělé ilustrace mistra Zdeňka Buriana. Není mnoho knižních titulů, na které by kluci tak vzpomínali, jako na knižního Vinnetoua před šedesáti roky. Věřte, že ty knihy jsou živé dodnes....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/62_/62158/vinnetou-iii-do-vecnych-lovist-62158.jpg 4.6361
Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Toužimský a Moravec
Orig. název:

Winnetou der Rote Gentleman (1893)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Vinnetou III - Do věčných lovišť

Přidat komentář
Richie1
06. ledna

Třetí díl se mi snad líbil vždy nejvíce, i přes neblahé události na hoře Hancock. První část (Smrtící prach) je parádní - Old Shatterhand projede se Sans-earem velkou část Texasu a Nového Mexika a zažije dobrodružství v poušti, v kopcích i na prérii. Siouxové, Komančové, Šošoni, Mexikáni, stakemani (supové Llana Estacada), přátelé i nepřátelé - se všemi se hlavní hrdinové budou potkávat a řešit základní linii příběhu, dopadení nebezpečných zločinců.
Skvělá je i druhá část (Na Západě), byť ze známých důvodů i smutná. Old Shatterhand se v tomto příběhu projevuje jako již velmi zkušený westman, proslavený po celém Divokém západě. Setkává se i se svými dávnými nepřáteli, náčelníkem Kiowů Tanguou a vrahem Inču-čuny a Nšo-či - se Santerem. Velmi zajímavá je i část příběhu okolo Vinnetouovy závěti.
Třetí díl Vinnetoua opět hodnotím co nejlépe. 100%

Pro zajímavost uvádím údaje z poznámky překladatele Vítězslava Kocourka:
"Snad bude čtenáře zajímat, v jakém pořadí vznikaly jednotlivé části Vinnetoua. Tedy: úvodní Vinnetou (nebo Greenhorn) 1892, Scout 1888, Old Firehand 1875, Smrtící prach 1880, Na Západě (nebo Na Divokém západě severoamerickém) 1883. Poslední, uzavírající kapitoly, které pojednávají o Vinnetouově odkazu, napsal May také až pro první třídílné vydání cyklu v roce 1892 (kapitoly Vinnetouův odkaz až Tmavá voda)."

vlastimil577
23.03.2018

Samozřejmě že ukápla slza !!

haki34
06.03.2018

ano, závěr a konec jednou musí přijít...a i když byl mým hrdinou Old Shatterhand, v uších slyším zvony a brečím pro modlícího se náčelníka na poslední cestě...
a dojímám se stále znovu...s Vinnetouem umřel jeden sen o tom, že lze jít i mírovou cestou, a že ve může skončit jako v pohádce...

p.s. ano, jako starší se taky více zamýšlím nad podivným vztahem Vinnetoua a jeho bílého bratra, a nad poměrnou absencí ženských hrdinek, které by o jednoho či druhého jevili zájem...Ribana byla tak trochu jako pěst na oko, jejich vztak a lásku jsem jim moc nevěřila...ale kdoví, jak to vlastně Karl May myslel ?? třeba vyšší cíle byly víc než touha, cit..

Palorizek85
27.02.2018

Jako malý jsem tuto knihu měl moc rád a měl jsem trochu obavu, když jsem se k ní vracel později, že ztratí něco ze svého kouzla...ale ne, pořád stejně výborná, ne-li lepší.

ZÓNA
17.11.2017

Zřejmě nejčtenější díl z trilogie.
Velmi jemný závěr a smutný konec nezachránil ani Old Shatterhand se svojí nekompromisní pěstí.
Jako malý chlapec jsem závěr knihy četl nesčetněkrát. Fascinovala mě smrt mého téměř blízkého přítele, s kterým jsem toho tolik prožil. Ale na druhou stranu jsem byl šťastný, že přežil Old Shatterhand...
Upřímně a od srdce - Vinnetou, nebýt postavy Old Shatterhanda, by nebyl tím, kým je...

RudýOnkel
23.07.2017

Rychle-se-čtoucí kniha, nestydím se říct, že je tak hltavá, že ráno začnete a večer skončíte. Hrdinové dělají svoji práci, záporáci taky. Láskavost knihou překypuje, jsem nadšen z rozhovorů mezi hrdiny a jejich jednání, které vždy splnilo mé očekávání a dobře jsem se přiučil poznáva jak charaktery postav v knize, ale i ve světě "obyčejném"

Příběh 8/10

Romance 2/10
Akce 10/10
Humor 2/10
Napětí 7/10

Gracian1964
06.11.2016

Prečítal som to už po neviemkoľký raz, ale vždy tam nájdem niečo nové a zaujímavé, alebo mám skrátka len slabú pamäť, hehe... Ako mohol ten človek napísať toľko kníh? neuveriteľné...Každopádne, toto je základ, od ktorého sa odrážam, jasné stanoviská, česť, statočnosť, odvaha, spravodlivosť, rovnosť, bratstvo, sloboda? zabudol ešte na niečo môj biely brat? Uff...ufff... Howgh!!!

vlkodlaq
05.11.2016

Klasika, na které jsem vyrůstal. May byl velice talentovaný spisovatel a "Vinnetouovky", Old Surehand a Old Firehand jsou stále mé nejoblíbenější "Májovky".