Vinnetou - 2. díl

Koupit

Druhý díl knihy vydaný v roce 1987.

https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81848/big_vinnetou-2-dil-u0V-81848.jpg 4.6676

Vinnetou 2.

Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , Albatros (ČR)

Winnetou, der rote Gentleman, 1888

Kniha Vinnetou - 2. díl

poník654

Tato kniha byla moje první Májovka, kterou jsem přečetla. Kniha plná dobrodružství a bojů, ale i velkého smutku. S odchodem Vinnetoua jsem nebyla zcela smířená, avšak se potrestali ti, kteří páchali zločiny.

Filomena1961

Platí i pro druhý díl to, co jsem psala u prvního. Ale musím dodat, že je bolestnější a smutnější odchodem Vinnetoua, který ztělesňoval veškeré kladné stránky a my jako děti jsme se s ním ztotožňovali. Bylo nám líto Šárlího, který ztratil svého nejlepšího přítele, bratra. Jedinou útěchou se pro nás stalo, že zlo bylo potrestáno. Howgh !

rafan65

Pokračování příběhu který se rozvíjí o nové postavy a perfektně popisuje boj dobra že zlem. Příběh je mnohem propracovanější a výpravnější než filmové zpracování. Netvrdím že filmové zpracování je špatné ale knižní zpracování je dějově docela jiné.

Disease

O něco lepší než první díl, zejména Old Death.

Meda77
22.11.2021

Už jsem psal u prvního dílu, platí i zde povinnost, kdo nezná je z jiné galaxie.

Pejuška
06.08.2021

Úžasný, nemyslela jsem si, že mě to kdy tolik chytne, ale chytilo. Někdy jsem v těch jménech měla krapet hokej, ale vždy jsem se našla. Spravedlnost vždy zvítězila, a zlo bylo potrestáno. Těším se na třetí díl :)

Marketplace
23.05.2021

Kdo jako malej neměl rád Vinnetoua a Old Shatterhanda? - filmy jsou podle mě super, kniha má trochu jiný příběh, ale o to zajímavější je to čtení. Ano, je to tak trochu dětské čtení, ale proč se v dospělosti nevrátit do dětství.

Peterlbda
30.03.2021