Vím, co jsi udělal

Vím, co jsi udělal https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95850/bmid_vim-co-jsi-udelal-Atx-95850.jpg 4 101 37

Detektivní příběh o tom, že ochota se někdy nevyplácí. Aleš žije sám a má všechno, co si kdy přál. Hezkou přítelkyni, práci v prosperující firmě a samostatnost. Jednoho dne se vrací domů a neznámá mladá sousedka ho požádá o přátelskou výpomoc. Aby jí vyhověl, příjme pozvání na kávu. Dívka mu však vezme osobní věci, odejde a v cizím bytě ho zamkne. Když se Alešovi konečně podaří utéct, zjistí, že se mezitím v jeho garsonce stala vražda a že je hlavním podezřelým. Bez domova, bez peněz, bez mobilu a bez dokladů se vydává hledat odpovědi na otázky: Komu vlastně patřil cizí byt? Kdo byla neznámá dívka? Kdo byl zavražděn, kým a proč? A jak to všechno souvisí s ním?... celý text

ninano
13.11.2023 4 z 5

Celkem zajímavá detektivka na téma nevinný člověk se různými intrikami ocitne v nezáviděníhodné situaci.

rafan65
12.01.2023 4 z 5

Jsem docela překvapený dějem této knihy. Tuto autorku neznám a musím přiznat že jsem si čtení celkově užíval. Způsob jakým příběh zpracoval mě prostě sedl. Zápletku jsem nebyl schopný rozluštit a to mě drželo v napětí až do konce. Jsem docela zvědavý na její další knihu.

knihomolka1197
16.04.2022 odpad!

Knihy této autorky se mi většinou líbí, ale toto se víc než nepovedlo...

Kája95
04.09.2021 3 z 5

Tak to bylo slabé, takové pubertální a rozbabrané. Detailní popis jak, kdo a co dělá a přitom děj žádný.

janina66
03.04.2020 5 z 5

Tato velice čtivá detektivka autorky je jiná v tom, že hlavním hrdinou je tentokrát muž. Aleš se stane psancem, ne vlastní vinou. A začne rozplétat, proč se tak stalo. Jedná někdy zbrkle. Ne každému z přátel, či přítelkyni může věřit, jak se sám přesvědčí. Opět jsem vraha neuhodla. Knihu jsem si užila.

Kerberos
17.02.2020 3 z 5

Jednání hlavního hrdiny bylo trochu iracionální a zbrklé.Celkově se mi to tentokrát zdálo překombinované.Autorka má určitě i lepší knihy.

Montago
07.02.2020 5 z 5

Velmi čtivé.moje první kniha od této autorky a jedním slovem,bomba.

akdar72
16.01.2020 5 z 5

Moje první a určitě ne poslední kniha od této české spisovatelky.

konicekbily
11.09.2019 4 z 5

Tentokrát to bylo z jiného soudku oproti předešlým autorčiným knihám, ale opět není hlavním hrdinou policista, ale mladík - vlastním rozhodnutím psanec, který má strach a neví, co dělat. Originální motiv, dobrá zápletka a konečné vysvělení v normě dá dohromady pohodové nenáročné počteníčko.

ilčidlo
23.07.2019 3 z 5

Tahle knížka mi moc ze začátku nesedla a to díky jednání hlavního hrdiny. Ostatní knihy od této autorky se mi líbily víc. Ale pak zase to byl svižný příběh a takový závěr jsem vůbec nečekala, překvapil mně.

Toňula
22.03.2019 3 z 5

Docela zdařilý dektektivní příběh, který neurazí, je čtivý a ačkoliv jsem ke konci vytušila důvod, proč se hlavní hrdina stal na čas psancem a co vedlo k několika tragickým událostem, pachatele jsem neodhadla.

Prateri
19.03.2019 4 z 5

Hlavní hrdina měl zřejmě úplně zkreslené představy o práci policie a podle toho také jednal.
Je to příběh nevinného na útěku. Je to taková klidná detektivka, obavy o podezřelého jsem neměla, ale na oddych dobré čtení, skoro se mi kniha líbila víc než detektivka od téže autorky - Hlídej si svou holčičku.

dagmar5477
10.01.2019 4 z 5

Jednání hlavního hrdiny mi úplně nesedlo, jinak příběh povedený a napětí dostatek.

JitkaHambi
21.10.2018 3 z 5

Dost nereálné, ale četlo se to dobře :-)Konec pro mě dost překvapivý.

ArwenAragorn
11.08.2018 5 z 5

Knížka se dobře četla a konec mě překvapil. Půjčím si další autorčiny knihy.

Esmeralda168
03.08.2018 3 z 5

Aleš mě štval tím, jak stále utíkal a skrýval se, i když nic neprovedl. Možný motiv jsem uhádla, ale jako pachatele jsem tipovala někoho jiného.

Zoy
18.01.2018 3 z 5

Ani nevím, jak mám u této knihy napsat hodnocení. Mám velice ráda knihy od českých autorů a proto jsem si ji koupila.Možná by byl příběh z knihy lepší na televizní obrazovce.
Knihu jsem přečetla, místy jsem se musela nutit, samozřejmě mě zajímalo, jak to dopadne. Byla to pro mne jako pohádka pro dospělé. Ale svého čtenáře si jistě najde

laura
24.11.2017 3 z 5

Začátek mi připadal příliš zmatený, vleklý a moc neuvěřitelný, ale... Pak prostě přichází to ale.. Knihu jsem četla už podruhé - a i tak mě autorka dokázala zmást natolik, že jsem podezřívala někoho zcela jiného... Tomu se říká umění psychologie a proto tuto nenápadnou českou autorku řadím k těm TOP, kam se hrabou někteří autoři tzv. thrillerů... Kromě její poslední knihy, kterou teprve budu číst, jsem všechny její předchozí knihy četla podruhé - a až na Zasloužíš si smrt! (kde jsem si pamatovala děj i vraha) mě prostě tahle spisovatelka dokázala napínat a mást i napodruhé tak, že jsem na konci udělala jedno velké: Wow... Cože? Ano, Zdenka Hamerová psát prostě umí... Tři hvězdičky pouze za ten zdánlivě nezáživný začátek, ale vydržte, děj se zvrtne tak, že nakonec tahle kniha bude patřit k těm, ke kterým se rádi vracíte...

Babo
15.09.2017 4 z 5

4 hvězdičky dávám za čtivost. Jinak jsem si dlouho říkala , nebýt naprosto iracionálního jednání hlavního hrdiny,nebylo by o čem psát ,ale konec byl překvapivý. I když zase , překvapivý byl proto , že autorka zamlčela podstatnou informaci . O tom to ale je, že ? Překvapení až nakonec.

Prey
15.09.2017 3 z 5

Náhodný výběr v knihovně a docela příjemné překvapení z českého prostředí. Žádná vysoká literatura, ale čtivý napínák. Kus talentu autorka určitě má. Nepravděpodobné zvraty odpouštíme i ambicióznějším knihám, tak proč ne odpočinkové šestákové krimi.