Vím, co jsi udělal

Detektivní příběh o tom, že ochota se někdy nevyplácí. Aleš žije sám a má všechno, co si kdy přál. Hezkou přítelkyni, práci v prosperující firmě a samostatnost. Jednoho dne se vrací domů a neznámá mladá sousedka ho požádá o přátelskou výpomoc. Aby jí vyhověl, příjme pozvání na kávu. Dívka mu však vezme osobní věci, odejde a v cizím bytě ho zamkne. Když se Alešovi konečně podaří utéct, zjistí, že se mezitím v jeho garsonce stala vražda a že je hlavním podezřelým. Bez domova, bez peněz, bez mobilu a bez dokladů se vydává hledat odpovědi na otázky: Komu vlastně patřil cizí byt? Kdo byla neznámá dívka? Kdo byl zavražděn, kým a proč? A jak to všechno souvisí s ním?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95850/vim-co-jsi-udelal-Atx-95850.jpg 462
Detektivky, Pro ženy, Literatura česká
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-7246-591-0

Kniha Vím, co jsi udělal

Toňula

Docela zdařilý dektektivní příběh, který neurazí, je čtivý a ačkoliv jsem ke konci vytušila důvod, proč se hlavní hrdina stal na čas psancem a co vedlo k několika tragickým událostem, pachatele jsem neodhadla.

Prateri

Hlavní hrdina měl zřejmě úplně zkreslené představy o práci policie a podle toho také jednal.
Je to příběh nevinného na útěku. Je to taková klidná detektivka, obavy o podezřelého jsem neměla, ale na oddych dobré čtení, skoro se mi kniha líbila víc než detektivka od téže autorky - Hlídej si svou holčičku.

dagmar5477

Jednání hlavního hrdiny mi úplně nesedlo, jinak příběh povedený a napětí dostatek.

JitkaHambi
21.10.2018

Dost nereálné, ale četlo se to dobře :-)Konec pro mě dost překvapivý.

ArwenAragorn
11.08.2018

Knížka se dobře četla a konec mě překvapil. Půjčím si další autorčiny knihy.

Esmeralda168
03.08.2018

Aleš mě štval tím, jak stále utíkal a skrýval se, i když nic neprovedl. Možný motiv jsem uhádla, ale jako pachatele jsem tipovala někoho jiného.

Zoy
18.01.2018

Ani nevím, jak mám u této knihy napsat hodnocení. Mám velice ráda knihy od českých autorů a proto jsem si ji koupila.Možná by byl příběh z knihy lepší na televizní obrazovce.
Knihu jsem přečetla, místy jsem se musela nutit, samozřejmě mě zajímalo, jak to dopadne. Byla to pro mne jako pohádka pro dospělé. Ale svého čtenáře si jistě najde

laura
24.11.2017

Začátek mi připadal příliš zmatený, vleklý a moc neuvěřitelný, ale... Pak prostě přichází to ale.. Knihu jsem četla už podruhé - a i tak mě autorka dokázala zmást natolik, že jsem podezřívala někoho zcela jiného... Tomu se říká umění psychologie a proto tuto nenápadnou českou autorku řadím k těm TOP, kam se hrabou někteří autoři tzv. thrillerů... Kromě její poslední knihy, kterou teprve budu číst, jsem všechny její předchozí knihy četla podruhé - a až na Zasloužíš si smrt! (kde jsem si pamatovala děj i vraha) mě prostě tahle spisovatelka dokázala napínat a mást i napodruhé tak, že jsem na konci udělala jedno velké: Wow... Cože? Ano, Zdenka Hamerová psát prostě umí... Tři hvězdičky pouze za ten zdánlivě nezáživný začátek, ale vydržte, děj se zvrtne tak, že nakonec tahle kniha bude patřit k těm, ke kterým se rádi vracíte...

Zdenka Hamerová
česká, 1971

všechny knihy autora

Kniha Vím, co jsi udělal je: