Klementýnka, oranžová víla

Klementýnka, oranžová víla https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22203/bmid_klementynka-oranzova-vila-7Rv-22203.jpg 4 46 9

Druhý díl z edice Duhová kouzla je určen mladším dětem. Ráchel a Kristýna hledají tentokrát druhou vílu Klementýnku. Setkávají se se zákeřnými šotky a pomocníkem víl žabákem Bertmanem. Ráchel s Kristýnou zachraňují oranžovou vílu Klementýnku. Při své procházce po pláži najdou mušli, v níž je ukrytá sestřička červené víly Rubínky. A jak to všechno dopadne se zachránou dalších pěti víl?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Rainbow Magic 2 - Amber the Orange Fairy

IVANA0123
20.10.2023 5 z 5

Víly, dvě kamarádky na prázdninách a pohádka o záchraně pohádkového světa. Dokonalá kombinace pro malé slečny. A ještě se u knížky můžou začít učit barvy. Moc pěkné 5*
(10/23)

Laféeverte
03.06.2023 4 z 5

Je to moc dobrá volba pro malé děti... Čtu to už tříleté dceři... A moc ji to baví. Podle barev víl spolu malujeme duhu... Takže mi to přijde i celkem edukativní. Napínavé je to přiměřeně pro mladší děti. Výborné jsou na tom obrázky, kterých je opravdu hodně, byť jsou jen černobílé, ale díky tomu u toho dcera vydrží opravdu dlouho... Menší množství textu a obrázek na každé dvoustraně.

Marki019
07.07.2022 5 z 5

Přečetli jsme s dcerkou během jednoho večera. Pěkný příběh o jedné ze ztracených vil a její hledání děvčaty na dovolené. Určitě jsme nedočkavé co bude v další knize.

Štěpinambura
28.06.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale ta víla mi přišla nějaká strašně důvěřivá.

anna.zahy
16.05.2020 5 z 5

Kristýna a Ráchel byly na prázdninách u moře. Tam chtěly sesbírat mušle, ale jedna byla veliká! Z té vytryskly oranžové jiskřičky a v písku dělaly malinkaté víry. Kristýna zaslechla, že uvnitř se ozývá slabý hlásek. Když zjistily, že je to oranžová víla, tak jí řekly, že vytáhnou něco z kouzelné taštičky od královny Titanie. Ráchelina taštička svítila, byl v ní malinkaté peříčko. Když to řekly oranžové víle, tak zajásala: „Bezva!“ Pošimraly pírkem velikánskou mušli a najednou se otevřela! Klementýnka vyletěla do vzduchu. Pak jí zavedly k hrnci na konci duhy, který schovaly pod strom, aby ho šotkové Serváce Mráze nenašly. U hrnce stál žabák jménem Bertram. V hrnci byla schovaná Rubínka a vylétla ven, Klementýnka zajásala a přilétla ke své duhové sestřičce. Když domluvily o tom, co zažily, Rubínka je pozvala do hrnce. Ráchel s Kristýnou řekly, že jsou na to moc velké, aby se tam vešly. Po dvou vteřinách řekla: „Rubínko, mohla bys nás proměnit na malé, jako jste vy?“ Rubínka přikývla. Když se koukly do hrnce a vyšly ven, zase se proměnily na velké. Najednou Kristýna řekla: „Moc mi chybí Pohádková říše, jak to tam asi vypadá. Rubínka řekla, že vyčaruje Pohádkovou říši. Najednou tam byla zima. Pohádková říše jakoby zamrzla. U rybníka viděly malou škvírku, ze které vytryskl oblak, ve kterém byl šotek. Pak se dva šotci hádali. Skončilo to tak, že Bertram rozbil led, který pokrýval hrnec a pak řekl: „Už byste se měly vrátit do hrnce a já půjdu tady na stráž.“ Víly se vrátily do hrnce a Kristýna s Ráchel na pláž.
Líbilo se mi to na 100 %.

bea.mari
26.04.2020 5 z 5

(SPOILER) Kristýna a Ráchel běhaly po pláži a sbíraly mušle a najednou našly podivnou mušli, ve které byla schovaná Klementýnka oranžová víla. Potom šla Klementýnka za svojí sestřičkou Rubínkou. Udělala si z hrnce domeček a Klementýnka udělala z mušle postýlky pro všechny sestřičky - barevné víly. Potom přeměnily Kristýnu a Ráchel v malé víly, aby se taky mohly podívat do toho hrnce. Ale potom je víly proměnily zpátky na jejich velikost a potom se koukly do jezírka a viděly tam Serváce Mráze. Potom silně zafoukalo a jezírko zmrzlo. Kristýna a Ráchel se zeptaly, co to znamená, a Bertram (to byl žabák) jim řekl, že to znamená, že jsou poblíž šotkové, sluhové Serváce Mráze. Potom se schovaly za křoví a najednou se tam objevil stín. Uviděly tam dva šotky. Ti se hrozně hádali. "Au, šlápl jsi mi na nohu," řekl první a druhý odpověděl: "Vážně jsem ti šlápl na nohu?" První řekl:"Šlapej si na svojí!" Potom šotkové odešli a Kristýna s Ráchel se vrátily ke svým rodičům, kteří balili ručníky. A víly potom zachrání celou Pohádkovou říši.
Tuto knížku vám doporučuju taky.

Ivanka83
14.01.2020 4 z 5

Milé čtení pro malé slečny před usnutím.

fajka
27.08.2016 4 z 5

Pěkná knížka. Ještě tam nikdy nebylo, že je někdo v mušli. Nádherná knížka!

estelina2300
05.10.2012 5 z 5

toto knihu jsem taky četla když jsem byla malá

víly, rusalky

2008  86%Rubínka, červená víla
2009  90%Krystalka, sněhová víla
2008  83%Klementýnka, oranžová víla
2008  82%Vánoční víla Cesmínka
2008  86%Violka, fialová víla

Kniha Klementýnka, oranžová víla je v