Muž s tvárou zabijaka

Prvá kniha z úspešnej série Rönkových detektívok s hlavnou postavou Viktorom Kärppom. Viktor Kärppä je podľa vlastného názoru dôveryhodný. Vybavuje obchody a povolenia, nekradne, nie je zapletený do drog, ani nezabíja, hoci má tvár zabijaka...

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/43054/muz-s-tvarou-zabijaka-43054.jpg 3.425

Viktor Kärppä 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Ikar (SK)

Tappajan näköinen mies, 2002

Kniha Muž s tvárou zabijaka

zaranda
24.03.2017

Asi jsem od severské detektivky čekala trochu víc, ale autorův styl mě vůbec neoslovil. Zdá se mi, že něco pořádného se začalo dít asi tak na 20 posledních stránkách.

Space.Junkienka
13.01.2015

Necelých 200 stran mi zabralo víc času než 4 díly Oddělení Q od Adler-Olsena. Pro mě hrozně nudné, zamotané. Vůbec se to nečetlo samo. Pro mě trochu zklamáním.

Oksalakka
22.06.2014

Zajímavý mix drsné školy, špionážního románu a severské/ruské sentimentality. Četlo se to dobře (taky to není žádná bichle), jediné, co mi vadilo, byla nedotaženost některých dějových linií.

finka
06.04.2013

Fakt líbí, autor umí vyprávět, což je dar. Možná i proto, že to čtu po nabušené vychvalované novince, která je k nečtení a autorka se sama ztrácí ve svém světě.
U Zabijáka mě zaujal i "exotický" svět finského a ruského podsvětí.

evelinaevelina
14.03.2013

Tak "drsná škola" ve finském podání mě nezklamala. Docela ráda jsem se přenesla z Ameriky na sever Evropy. Jasně, evropští záporní drsňáci jsou především Rusové, ale tak to prostě je i v reálu. Rönkä nepřehání, hlavní hrdina není předimenzovaný superman a přitom dokáže vyznít tak nějak "marlowovsky". Zápletka má hlavu i patu, neztrácí se v mafiánských epzodách. Doporučuju.