Dva kroky od stínu

Dva kroky od stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194971/bmid_dva-kroky-od-stinu-8JU-194971.jpg 4 13 5

Viktor Eret série

Kdo a proč zavraždil mladou ženu dva týdny před svatbou? Kupodivu – s vrahem se seznámíme už v první čtvrtině příběhu. Komu se ho podaří odhalit? Profesionálnímu týmu, nebo někdejšímu úspěšnému kriminalistovi, dnes na odpočinku? Tolik zmařených životů, tolik těch, kterým nadosmrti zůstane jizva na duši! A přitom na počátku byl egoismus, netolerance, ješitnost i neschopnost přijmout život takový, jaký je.... celý text

Aghatte
20.07.2021 5 z 5

Skvělá kniha, kdy sledujeme linku pachatele a linku bezradné policie, která má pouze naprosto nelogickou oběť a nic neví.
Psáno velmi čtivě, příjemnou češtinou, civilní řečí, až máte pocit, že jste součástí příběhů. České, autentické, lidské. Perfektně vykreslen vrah a jeho chorobné mozkové posuny. Bylo to tak smutné a zbytečné. Bohužel, i to se děje.
Viktor Eret a jeho kuchařinky opět nedělitelnou součástí. Neustále popíjejí, pijí jedno kafe za druhým, odpalují jednu od druhé, cpou se bábovkami a buchtami případně bůčkem či tlačenkou, a u toho vyřeší pěkně zapeklitou vraždu.
Autorka by si zasloužila větší publicitu - v přečtených 15x, škoda. Na kdejakého seveřana se dělají v knihovnách pořadníky a naše detektivky jsou jako popelky.

13werka
03.08.2019 3 z 5

Popis toho, jak si pachatel dokáže namluvit, že "páchá" dobro a on je ten jedinečný a vyvolený se mi ze začátku zdál trochu přestřelený, ale kdoví, kolik takový žije aniž bychom je viděli, protože si své komplexy vybíjí jen na manželce a dětech, které to ze studu tají nebo jsou vlastně přesvědčené, že je to normální.
Jinak je to takové klasické čtení na dovolenou, příběh, kde pachatel je vlastně znám skoro od začátku...

kika 13
30.06.2016 4 z 5

Baví mě čtení od této autorky.

28401
18.01.2016 5 z 5

Některé pasáže bych nejraději přeskočila, zbytečně podrobně popisované téměř vedlejší osoby.
Ale samotný příběh - a pohled na homosexualitu ve 21. století - k zamyšlení...

Laivae
31.05.2014 3 z 5

Kniha vhodná pro relaxační čtení, kdy se vám nechce moc uvažovat a nebazírujete na detailech. Vhodná spíš pro starší generaci.

české krimi české detektivky

2005  50%Nevěry
2005  86%Nevěry II
2014  77%Dva kroky od stínu
2001  67%Kateřina Veliká
2020  78%Pod jabloní

Kniha Dva kroky od stínu je v