Viktor a záhadná teta Bobina

Viktor a záhadná teta Bobina https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378658/bmid_viktor-a-zahadna-teta-bobina-3Qs-378658.jpg 5 52 20

Viktor série

HORŠÍ UŽ TO BÝT NEMŮŽE! Přesně tak se cítí devítiletý Viktor. Kvůli sérii průšvihů dostane trojku z chování, rodiče zuří a kamarádi s ním nechtějí nic mít. A aby toho nebylo málo, jeho „převýchovy“ se na celé léto ujme podivná stárnoucí teta žijící v malém zapadlém městečku Hrabákově. Viktorem cloumá zlost a beznaděj. Takové prázdniny si opravdu nepředstavoval! Ale to, co ho čeká ve starém tajemném domě svérázné tety, překoná všechny jeho hrůzné představy… Strhující příběh plný laskavého humoru dojme i pobaví jak malé, tak velké čtenáře. Ale pozor! Zároveň budete svědky několika detektivních záhad, a dokonce se budete i BÁT.... celý text

broskev28
10.06.2023 4 z 5

Mě ke knize přitáhla krásná ilustrace na obálce, ta se opravdu povedla.
No a abych nezůstala jen u obálky, nakoukla jsem taky dovnitř. Krásně portrétovaná předsádka nezklamala a příběh devítiletého Viktora jsem zhltla na posezení (vlastně na dvě a málem jsem přišla pozdě do práce). Dámy mají přednost, takže nejprve záhadná teta Bobina, kuchařka Anežka, dvojčata Ema a Ela, karetní vykladačka Darina, kuličková královna Amálka a taky nevypočitatelná Pomněnka. Pánské osazenstvo reprezentují především námořník Alois, pánové Kofránek a Horowitz a v závěru i tělocvikář Emil.
Dva prázdninové měsíce uběhnou jako voda a nudit se nebude ani Viktor, ani čtenáři, soudím já. Takže za sebe mohu jen a jen doporučit a doufám, že naši malí čtenáři budou téhož názoru. (Jednu hvězdičku ubírám za ten pro mě malounko nepřesvědčivý přerod sígra ve vzorného synovce.)

"Viktor se rozhlédl po ostatních a v jejich tvářích spatřil zvláštní druh smutku. Jako by každý z nich po něčem toužil, a přitom dobře věděl, že už to nikdy nemůže mít."

Ladis777
19.02.2023 5 z 5

Knihu si vybrala dcera v katalogu a doteď nevím, jestli náhodou nebo jestli to věděla, je autorkou maminka její spolužačky. Takže si ji teď čteme před spaním - tedy já jsem ji už přečetl.
Už jsme od autorky četli jednu knihu, tahle se mi ale líbila mnohem víc, hlavně první část. Má to nápad, spád, napínavá místa, ale i určitou nostalgickou náladu a klid.
Z hlediska jazyka hodnotím rozhodně kladně i to, že je celkem bohatý, z hlediska výchovného, že si dítě může uvědomovat stáří jinak, než jak na ně asi naráží ve svém běžném životě.

Rozari
07.05.2022 5 z 5

Knihu dostal syn Viktor k 6. narozeninám, začali jsme ji číst a jemu se tedy moc nelíbila. Zatím.
Já jsem ji shltla, mně se líbila moc! Milé a laskavé čtení, jak se trochu nezvedený synek obrátil na dobrou cestu :)
Dám Viktorovi ještě šanci, tedy tomu našemu, až bude o fous starší ;-)

Síma031
17.03.2022 5 z 5

Kouzelná knížka o mezigeneračním poznávání a sbližování. Forma napínavé detektivky děti moc bavila. Z knížky pro mě čišela vůně starých časů, prázdnin a trávení léta u babičky a dědy. Moc hezký jazyk i ilustrace.

Ditules
26.05.2021 4 z 5

Milé prázdninové čtení pro mladší děti.

dagmar7365
03.04.2021 5 z 5

Četli jsme se synem (8 let) a moc se nám to líbilo. Krátké kapitoly jsou bezva pro začínající čtenáře nebo večerní čtení, že se jich dá stihnout více. Příběh ho úplně strhnul a mně jako předčítači se moc líbil jazyk, kterým je to psáno.

vermartin
11.02.2021 5 z 5

Knihu mi doporučila jedna z autorek jako knihu na samostatné čtení pro prvňáka. Půjčovala jsem ji na prázdniny s lehkou nedůvěrou - nebude to strašidelné, nebude to složité? Celé prázdniny jsem rozpakům odolávala, nakonec jsme se do ní pustili a nadchla nás. Žádný nucený humor, lidský příběh, opravdu pěkně napsaný, který neurazí ani dospělého. Knihu jsem tedy synovi četla já, sám by to ještě nezvládl. Sám si však řekl o druhý díl, který v polovině druhé třídy již čte sám. Třeba se vrátí i k prvnímu.

Zmiu
04.02.2021 5 z 5

Krásně napsaný příběh, který chytne a pohladí po duši. A jak už tu psali mnozí, baví i dospělé. :-)

Thom13
29.11.2020 5 z 5

Super kniha. Příběh má spád a je psán krásnou dětsky srozumitelnou formou. Oba mne (7let) i mamku kniha moc bavila.

Alíša236
22.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha, opravdu se mi moc líbila. Krásná, milá, taková opravdová. Skoro jsem se bála, že se takové knihy už dnes nepíší.
Dcera (7) byla úplně nadšená a bavila se. Syn (5) byl na ni ještě malý a říkal, že ho to nebaví, ale seděl u mě jako zařezaný a že je prý hrozně zvědavý jak to dopadne.

ditul
05.10.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha, která má své kouzlo nejen pro děti.

lizavett
03.08.2020

„Prázdniny bez kamarádů v baráku plným starejch lidí, kterým šefuje šílená teta Bobina?! Tohle nemůžu přežít.“… Právě naopak! Tohle musíte zažít.

Velmi svěží, napínavý, tajemný i vtipný prázdninový příběh, který v sobě spojuje dva protichůdné tábory – seniory a děti. Tato odvážná kombinace se hned tak nevidí. Četla jsem, nemohla se odtrhnout a litovala, že příběh nepokračoval dál. Jsem moc ráda, že takové knihy vycházejí, protože mluvit o pozitivech mezigeneračních vztahů je pro děti a mládež velmi důležité. Titul mě natolik zaujal, že jsem na něj napsala i recenzi. Můžete si ji přečíst tady: https://knizkyzpaloucku.blogspot.com/2020/08/pavlina-jurkova-jarmila-vlckova-viktor_3.html

knihovniceS
24.03.2020 4 z 5

Když nám zavřeli knihovny, přinesla mi čtenářka na vrácení Viktor a záhadná teta Bobina, kterou měla půjčenou pro vnoučka. Mám ji teď doma a pro změnu žánru jsem si ji přečetla. Pro dospěláka je to jednohubka a mně se kniha líbila. Čtete dětem? Doporučuji !

maha75
21.03.2020 5 z 5

Super knížka! Na večerní čtení s devítiletým synem jsem se vyloženě těšila. Dávám 5 hvězdiček za sebe a ještě 5 hvězdiček za syna :-)))

katy507
29.09.2019 5 z 5

Naprosto skvělá čtivá knížka, která nadchla nejen naše děti, ale i nás rodiče. Netradiční téma podané neotřelou formou. 100% doporučuji.

Ludus75
28.09.2019 4 z 5

Z knížky vyzařuje kouzlo, kterým si získá malá i velká dětská srdíčka. Na knížku jsem narazila náhodou při autorském čtení, obe autorky jsou velmi sympatické dámy, jejich vyprávění, jak tvoří a zkouší, zda text, který napsaly na děti funguje, bylo fascinující. My dospěláci si ani neuvědomujeme, že spousta našich dětských samozřejmostí už žije pouze v našich vzpomínkách a naše děti jim nerozumí (jeden z příkladu - jak říkaly samy autorky klasický povel na značky, který jsme slychavali při každé hodině tělocviku, už dnešní děti vůbec neznají a tak musely mnohokrát přizpůsobit vyprávění...). Příběhy jsou krátké, aby se dětem dobře četly a dokázaly udržet pozornost. Najdete zde laskavý humor a ironické komentáře hlavního hrdiny k situacím, které zažívá na velmi neobvyklém miste pro devítiletého kluka. Zajímavý a zábavný příběh, vyzkoušeno, že funguje na me sedmileté dceři a jejich kamarádech, kteří mě stále přemlouvali, abych četla dále... nakonec jsme s knihou strávili celé deštivé odpoledne a vůbec jsme se nenudili.

Knižní střípky
19.05.2019 5 z 5

Devítiletý Viktor se chytne špatné party, jeho chování a problémy ve škole se stále zhoršují, a proto se rodiče rozhodnou poslat ho na prázdniny "na převýchovu" k tetě Bobině do Hrabákova, která je ředitelkou domova důchodců. Viktor samozřejmě zuří. Co to budou za blbé prázdniny?
Před zraky čtenářů se nám začíná odvíjet nádherný mezigenerační příběh malého kluka a babiček a dědečků, kteří žijí v domově. Viktor se pomalu sžívá s místním osazenstvem a zjišťuje, že staří lidé nejsou vůbec na odpis a už vůbec nejsou nudní, že se za těmi starými vrásčitými tvářemi skrývá tolik zajímavých a mnohdy pohnutých životních osudů..... Kdyby mu někdo řekl, že tyto prázdniny pro něj budou nakonec jedny z nejlepších v životě, na jejich začátku by se tomu určitě vysmál.
Kniha je určená dětem, ale jsem si jistá, že má mnoho co dát i nám dospělým.

Votok
21.04.2019

Knížku jsme četli celá rodina v autě na cestě do Dánska a nadchla jak děti, tak nás dospěláky. Je vtipná, svižná, téma neotřelé. Doporučuji všem

JanaDor
20.06.2018 5 z 5

Už dlouho mě nějaká dětská kniha tak nechytla jako tato. Má vše, co děti zaujme a baví. Je čtivá, pestrá, svižná a vtipná. Bonusem je poučení o vztahu ke stáří. Takže chválím a vřele doporučuji.

eviska
07.06.2018 5 z 5

Skvěle napsaná kniha pro děti, četli jsme ji celá rodina. Knížka je podle mě bezvadná jako prázdninové čtení. Odehrává se v domově důchodců, kde je živo a veselo i záhadno. Vzpomněla jsem si díky knize na dětská léta strávená u babičky na vesnici, kdy jsme navstěvovaly její stejně "staré" kamarádky a já prozkoumávala jejich záhadné domky a dvorky a zvláštní vůně všeho možného. Byl to svým způsobem ráj.