Vikomtův návrat

Vikomtův návrat https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287525/mid_vikomtuv-navrat-ivz-287525.jpg 4 61 15

Brides of Redemption série

Historická romance z poloviny 19. století. Cecilia Malloryová se po otcově smrti stará o bratra a spravuje rozsáhlé panství, ale několik let nemůže získat přístup ke svým penězům. V zoufalé snaze nalézt řešení se odhodlá k odvážnému kroku: požádá o sňatek cizího muže, který jí zajistí přístup k dědictví, aniž by si sám činil jakékoliv nároky. Seržanta Michaela Blackthorna zná pouze ze vzájemné dlouhodobé korespondence. Voják a džentlmen, jehož měl její otec ve velké úctě, cítí, že by tak mohl splatit dluh svému druhovi ve zbrani, jemuž slíbil, že se postará o jeho děti. Cecilia předpokládá, že manžel, kterého si vzala v zastoupení, je starší, nepřitažlivý a zoufalý jako ona; rozhodně neočekávala nadmíru atraktivního mladého muže, jenž se objeví u jejích dveří. Michael si uvědomuje, že jeho povinností je krásnou, laskavou ženu, s níž se oženil, především chránit, a cítí, že hrozba se vznáší nebezpečně blízko, když ji nečekaně začíná milovat.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Oldag

Return of the Viscount , 2012

happy19
23.03.2021 4 z 5

Romantika každým coulem...pomalý rozjezd...rychlý konec..a neuhodla jsem!
Michael byl úžasný♡

"Život Vám nic neříká, ale všechno Vám ukazuje."

moudivlacek
21.08.2020 4 z 5

Hlavní hrdina vikomt Michael byl pro mne mužem, po kterém asi ne jedna žena zatouží, obdivovala jsem jeho šlechetnost, jeho úctu k Cecilii, jeho ženě, ke které tak neortodoxně přišel. Jeho pravým opakem je zpočátku bratr Cecilie, hrabě Oliver, mladý floutek, který jen využívá výhod postavení a titulu, ale odmítá přiložit ruku k dílu. Pak je tu někdo, kdo se pokouší zničit Cecilii, nebo se ukáže, že nemá být sama obětí. Závěr mě trošku překvapil.
Každopádně - romantika jak má být.

vcielka
12.06.2020 4 z 5

Od zaciatku sa dalo cakat, kto je ten zly a aj som si tipla dobre, takze ma zaver vobec neprekvapil, az na to nezmyselne vyblabotanie vsetkeho zloduchom, ako to obvykle byva. Malo to byt asi blabotanie sialeneho cloveka, ale znelo mi to viac menej ako len obycajna hlupost.
Inak sa mi pacila povaha i postoj hlavneho hrdinu, hlavna hrdinka za nim trochu zaostavala, no nemozem povedat, ze velmi.
Dej krasne plynul a aj ked sa tam nasli natahovacie pasaze, ja som si vtedy skor vychutnavala volbu slov. Mne sa celkom pacilo take to prirodzene klabosenie a reakcie. Osviezujuce :) tesim sa na dalsie knihy od tejto autorky

misa1974
23.11.2019 3 z 5

Pozitivní je odhodlání a samostatné konání hlavni hrdinky.

Bess.h
23.06.2019 3 z 5

Skvěla jednohubka na dva dny (spíš den a půl) na léto, kdy se člověk jen schovává pod pergolou před pařáky. Tahle kniha je klasická červená knihovna a když člověk od ní nic nečeká o to víc si ji užije. Děj byl plynulý a pomalé vytváření vztahu mezi dvěma lidmi, co se vidí poprvé, bylo uvěřitelné. Konec sice trochu urychlený, ale to se v takových knihách stává, ale mě by přece jen na konci potěšil epilog, kde hlavní hrdinové jsou už v Indii s krátkým náhledem, jak jim to tam klape. Zasloužený tři hvězdy, je to typický standart pro tenhle žánr.

munka
29.03.2019 3 z 5

Čítalo sa to dobre, len zbližovanie bolo zdĺhavé. Niektoré pasáže ma nudili. Záver prekvapujúci. Nezavrhnem túto sériu a teším sa na pokračovanie.

Kamiliana
21.02.2019 2 z 5

Vyprávění mě nenadchlo, ani nepobavilo. Nečekané zápletky v závěru jsou rychle šité a mezi hlavními postavami vede k sobě dlouhá předlouhá cesta.

Etule
06.09.2018 4 z 5

Moc se mi líbilo to vojenské prostředí. Většinou jsou to samý gentlemani, čímž nechci říct, že by byli nějak zženštilí. Michael byl sympaťák každým coulem, ani Cecilia mi příliš nevadila, ale koho jsem nemohla vystát byl její bratr Oliver. Sice se na konci trošku zlepšil, ale i tak.
Pohodové odpočinkové čtení, které mám moc ráda. :)

rampapa
29.08.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila

Barbora H
28.11.2016 3 z 5

Kniha vypadala zprvu zajímavě, pak se strašně vlekla a donutila jsem se jí vlastně dočíst jen proto, že bylo napínavé kdo je ta záporná postava...

malazluta
23.02.2016 3 z 5

Děj této knihy není zase tolik překvapivý... prostě plyne, ale já se docela dobře bavila.

modranka
22.01.2016 3 z 5

Ak je niekto odchovanec na detektívkach, po druhom incidente identifikuje páchateľa veľmi ľahko, takže ho záver ani neprekvapí. Logika tu však kolíše, takže na viac než na tri hviezdičky to nie je.
Romatika v príbehu je sympatická, text sa čítal dobre a už sa celkom teším na pokračovanie série. Nasledujúca časť by mala byť príbehom grófa Knighsbridge a nasledujúca príbeh vojvodu z Rothfordu. V tomto príbehu vlastne ani nevystupovali, no boli to Michaelovi velitelia.

havrmoni
01.12.2015 4 z 5

Nejdříve jsem nemohla přijít na chuť Cecilii,ale postupně jak se odhalovalo její dětství jsem jí začala rozumnět. Obdivovala jsem trpělivost Michaela a líbilo se mi jejich pozvolné sbližování. Konec nebyl překvapením,protože mi ta osoba neseděla a byla bych naopak zklamaná,kdyby to nebyla ona osoba.Doufám,že budou další díly,bratři obou hrdinů byli zajímavý muži.

Ditules
09.09.2015 3 z 5

Překvapivý závěr knihy. Červená knihovna.

mac.martina
07.09.2015 4 z 5

Chvili mi trvalo nez jsem se do knizky zacetla, ale jinak je to hezky pribeh. Bylo zajimave sledovat jak Cecilia bojuje s city k Michaelovi. Nejvic se mi asi libilo jak se po kazde nehode vic sblizili aniz by to Cecilie chtela. Po poslednim utoku na Cecilii se z nich stanou opravdovy manzele a snazi se k sobe tak i chovat i kdyz je to pro ne tezke a do toho se snazi prijit na to kdo ohrozuje Cecilii.
Prekvapil me zaver knizky jak prisli necekane na to kdo je padouchem, to byl i pro me sok.