Vikomt, který mě miloval

Vikomt, který mě miloval https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466010/bmid_vikomt-ktery-me-miloval-l2q-466010.jpg 4 1341 227

Rok 1814 slibuje rušnou společenskou sezónu a vikomt Anthony Bridgerton má nejvyšší čas se oženit. Dokonce se už rozhodl, kterou z mladičkých debutantek si vybere - vyhlášenou krásku Edwinu Sheffieldovou. Jedinou překážkou je starší sestra jeho vyvolené, Kate - ta nejvšetečnější žena, jaká kdy poctila návštěvou londýnský ples. Tato troufalá intrikánka ho dohání k šílenství svým odhodláním překazit mu zásnuby, ale když Anthony zavře v noci oči, Kate ho stále víc pronásleduje v neuvěřitelně erotických snech... Vybral si vikomt za nevěstu tu správnou sestru? A co Kate? Dokáže toto rázné děvče ochránit před zpustlým ničemou Anthonym nejen sestru, ale i samu sebe? Zvlášť, když při každém setkání s ním pociťuje takový hněv a takovou touhu? Když se Anthonyho rty dotknou jejích, není si už jistá ničím...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Viscount Who Loved Me , 2000

vikaa
18.05.2022 4 z 5

Knihu jsem četla až po zkouknutí druhé řady seriálu a kniha mě zaujala o fous víc. Děj je značně odlišný, ale také zajímavý a nechybí ani vtip. Seriál se mi líbil, jen musím vždycky zkontrolovat, čím se liší jeho děj od knižní předlohy:-)

helenkan
15.05.2022 5 z 5

Jsem ráda, že mám tuhle sérii v knihovně. A tak jsem si mohla přečíst a připomenout další díl o rodině Bridgertonových. Vždy pobaví a zvedne náladu. Skvělé čtení.

LilyGorch
15.05.2022 3 z 5

Vikomt Anthony Bridgerton se rozhodl oženit a vybral si už i dívku, která by mu mohla být vhodnou manželkou. Je jí kráska Edwina Sheffieldová. V cestě jim ale stojí Edwinina starší sestra Kate, která nechce dát svolení k sňatku. Je totiž přesvědčená o tom, že si její sestra zaslouží někoho, kdo si ji vezme z pravé lásky a ne z pouhé povinnosti. Také právě Katina tvrdohlavá neústupnost však zamotá Anthonymu hlavu a začne jej ke Kate nenápadně čím dál více přitahovat.
Jde o druhý díl ze série románků Bridgertonovi.

milena8281
12.05.2022 4 z 5

Tento díl byl neuvěřitelně vtipný. Ale přesně podle rčení "Odříkaného chleba největší krajíc", to měli oba hlavní aktéři spočítáno hned od začátku. Na příbězích mě nejvíce baví dialogy. A tady byly dialogy vtipné a situace až komické. Mám tuto literaturu ráda, je to pro mě relax. Mně se to líbilo.

Adel822
07.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Jsem velkým zastáncem přísloví nesud´ knihu podle obalu, ale jsem moc ráda že tato kniha dostala obal nový. I když je tento příběh občas představován jako červená knihovna a možná to tak skutečně i je, tak se v tomto díle za mně autorce povedlo dadat tomu i trochu té hloubky. Líbí se mi že se v tomto díle řešila i strachy hrdinů a jejich překonání, i když to bylo vykresleno velmi jednoduše do příběhu to skvěle zapadlo. Jediné co mně u série trochu mrzí je že si podle mého autorka společenské chování mění trochu k obrazu svému. Například v prvním díle byl velký skandál jen když dva vyjdou na balkon jen spolu a v tomto díle byli sami velmi často. Ale kniha se mi moc líbila a opět mi dala vše co jsem od ní chtěla, milí příběh a chvíli odpočinku.

Nomia
07.05.2022 3 z 5

Nechtěla jsem být příliš kritická, protože vím, že tato romantická série je určena pro trochu jiný typ čtenáře.
Má to být krásný, nenáročný únik od reality všedních dni - do prostředí plného společenských dýchánků, historické atmosféry a romance. Čekala jsem málo a dostála ještě míň.

Začnu tím dobrým a to je fungující chemie mezi hlavními postavami. Ta je neoddiskutovatelná a fungující. Ten kdo sám má rád kočkování mezi mužem a ženou, slovní přestřelky, jemnou ironii, sarkasmus atd. si to rozhodně bude užívat, ale to je bohužel vše.

Tematicky je to poměrně klišoidní, ale to by mi ani tak nevadilo. Charakterově silná, samostatná, emancipovaná, blablabla hrdinka se zamiluje do hrdiny, který samozřejmě také musí mít nějaký srdceryvný problém, oba navenek silní, přesto uvnitř tak zranitelní, nakonec přes všechna úskalí dojdou ke společnému happy endu. Léty ověřené a fungující schéma skoro každé červené knihovny.

Problém je v celkovém pojetí vyprávění a postav, vše na mě pusobilo neuvěřitelně ploše. Málo vykreslené charaktery, ocenila bych barvitější zachycení postav.
Méně černobílých charakterů, více odboček a mini příběhů. Věčná škoda, že nebylo dáno více prostoru vedlejším postavám z rodiny.

Od první chvíle čtenář bohužel ví přesně linii, kterou kniha povede, víte jak skončí a bohužel vás na cestě ani ničím příliš nepřekvapí. Ono jiskření a chemie ústřední dvojice, které mi bylo opravdu sympatické, bohužel nedokáže povznést knihu výš, aby se z toho stalo více než jen průměrný románek.

Kikulka97
01.05.2022 3 z 5

Ačkoliv ani druhá knížka mě nepřesvdčila, že série Brigertonů je terno, musím uznat, že to byla knížka zábavná a měla celkem spád (i když pořád v tomto žánru je mnoho lepším adeptů). Tento díl hezky okořenil obtloustlý pes, který se postaral o většinu skandálů.
Ve srovnání s druhou sérií musím přiznat, že každé má něco. U jedničky jasně vítězil seriál, tady bych řekla, že o pořádný chlup vítězí knížka. Seriál přece jen vytvořil tristní scénář(obzvláště v posledních dvou třech dílech), kdežto knížka vyzdvihuje logičtější a smyslplnější rozuzlení. Plus víme, jak probíhal život po tom, co se vzali, což za mě je rozhodně plus.

Pavcas76
22.04.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale vzhledem k tomu, že jsem první viděla seriál a tam byla ústřední dvojice úplně top a chemie mezi nimi byla vidět až z vesmíru, tak už to pro mně nebylo velké překvapení, i když pár věcí je v knize jinak a také postava Kate je jinak popsána. Ale pěkné, kdybych první četla knihu a ne naopak, asi by se mi líbila víc.

Turante
22.04.2022 3 z 5

Krásná romantická oddechová četba. Nejdříve jsem viděla seriál, takže jsem se nadšeně pustila i do knihy. Byla jsem poněkud zklamaná, že se děj v knize hodně liší od seriálu. Ale i tak to bylo moc příjemné čtení.

Nelasp
19.04.2022 5 z 5

Pohodové čtení na deštivé odpoledne, líbí se mi jednoduchý styl, u kterého si odpočinu. V rámci žánru si myslím není kniha krokem vedle.

Evar88
16.04.2022 2 z 5

O něco slabší, než první díl. Opět velmi málo postav, ne úplně duchaplné dialogy a jako úhlavní životní nepřítel bouřka a včela?! Přišlo mi to hodně přitažené za vlasy. Jinak se kniha čte dobře, ale celé je to takové jednoduché a ,,pitomoučké". Pokud se pustím do dalších dílů, budu hodnotit už jen hvězdičkami, protože na TOHLE se nedá napsat ani kloudná recenze.

Linda007
14.04.2022 5 z 5

Moc mě to bavilo. Těším se na další díl.

monika_v_trapu
11.04.2022 4 z 5

U prvního dílu Bridgertonových jsem první četla knihu a až pak jsem si pustila seriál. Hodnotila jsem obojí přibližně stejně a nesrovnávala jsem to moc. Obojí mělo své mouchy a svá plus. Podobně, ne-li stejně, to vidím u tohoto druhého dílu, zaměřeného na Anthonyho, prvorozeného z Bridgertonových sourozenců. Knihu jsem měla několik měsíců ve čtečce, ale pořád jsem čekala, až přijde její chvíle a budu na ni mít tu správnou náladu - a ta přišla hned po shlédnutí druhé série stejnojmenného seriálu.
Musím říct, že ústřední dvojice tohoto dílu - Anthony a Kate - mi byly od začátku nějak víc sympatičtější než Daphne a Simon, i když jim vzájemná sympatie ze začátku dost chyběla. Tento díl se mi líbil o něco víc než ten první. U prvního jsem se víc nasmála, ale tento mě zaujal více po dějové stránce. V obou případech jde ale především o nenáročnou, naivní, oddechovou romantickou zápletku, u které nemusíte vůbec zapínat mozek a než se nadějete, jste na konci knihy a ve vás hlodá malinký hlásek, že by to (nejlépe okamžitě!) chtělo další díl. Nemůžu se nějak zbavit pocitu, že těm 'romanťárnám' přicházím na chuť, i když ne všechno mi sedne a ne všemu věřím.
U této série ale nejde ani tolik o věrohodnost, ale především o odpočinek. Vypnout celý svět kolem a užít si pohádku o sourozencích Bridgertonových, se kterými se, s trochou štěstí, nebudete nudit.

petra5588
07.04.2022 2 z 5

Další příjemná jednohubka, nenadchne ale ani neurazí. V prvním dílu mi konverzace přišla duchaplnější, dějová linka druhého dílu mi ale přišla jednodušší a lepší než v seriálu, přišlo mi, že v seriálu to tentokrát trochu překombinovali.

Iva B.
06.04.2022 4 z 5

Je to vtipné, odpočinkové a pohodové čtení, kde stejne víte jak to dopadne, akorát se pročíst k tomu momentu, kdy se to všechno láme. Na jedno volné proprsene odpoledne ideální.

LiLLu
04.04.2022 2 z 5

Za me ten momentalni boom je nepochopitelny. Cetla jsem uz lepsi knizky tohoto tipu, kde ten humor byl aspon viditelny:-)))) Ze to cele predelali v serialu, svedci o tom, že knizka je hodne pod prumerem. Mozna kdyby to spisovatelka cely prepsala proskrtala dalo by se to cist lepe. Kdybych toto cetla v sedmnacti asi by se mi to libilo. Ted kdyz uz mam nacteno, je to hodne slabota i na oddechovku...

Katka_Malfoy
03.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Podle mě byl první díl lepší. Anthony mi vůbec nepřišel sympatický, jakmile se vzali.

A co víc, seriál je mnohem lepší... Máte tam tu krásnou lásku mezi ním a Kate. Do seriálu ale nepřidali vtipnou scénku, kde chtěl Anthony vysát z Kate jed.

Anniee
03.04.2022 4 z 5

Za mě lepší než díl první a duo Daphne&Simon. Obrovská chemie mezi Anthonym a Kate a hlavně moje oblíbené hate-love drama. Velký dobrý!

janka2000
03.04.2022 5 z 5

Druhý díl série o dětech z rodiny Bridgentonových, tentokrát o hlavě rodiny vikomtu Anthonymu. Ten si chce sehnat praktickou ženu, protože se prostě musí provdat. Láska je pro něj nemyslitelná. A samozřejmě nic nejde podle plánu...
Tento díl byl lepší než první, ale jeho seriálová adaptace se od knihy dost liší.

Nel-ly
31.03.2022 3 z 5

Přiznávám, že jsem viděla seriál a zajímalo mě, jak moc se lišil.
Taky jsem kvůli pověsti autorky a z toho, jaké je z knih teď HALÓ, měla asi přehnaná očekávání.
Musím říct, že seriál i kniha mají svoje pro a proti, ale kniha neni o tolik lepší, jak jsem si myslela.
Je to hodně čtivá, ale velmi zapomeníhodná průměrná červená knihovna. Kde bych zapracovala na popisu vznikajícího vztahu a naopak ubrala na těch "vtipných" situacích nebo bouřce.
Čtení na jeden večer fajn, ale jinak nevidím důvod se k tomu vracet.