Vikingova žena

Vikingova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37559/bmid_macauliffe-vikings-trilogy-vikingov-9bq-37559.jpg 4 208 35

Vikings trilogie série

A tak se stalo, že Alfréd Anglický přislíbil svou oblíbenou neteř irskému válečníkovi jménem Erik, aby tímto manželstvím zpečetil přátelství obou zemí. Rhiannona se proti smluvenému sňatku bouří, ale čím jsou její projevy hlasitější, tím silněji se v jejím nitru ozývají city zcela protichůdné. Jako by pod ledovou krustou toho nenáviděného Vikinga hořel oheň, jehož plameny zasáhly její srdce… Erik až doposud vyšel z každého střetu jako vítěz – možná proto, že se žádného ze svých nepřátel nebál. Nyní poprvé zažívá strach, že prohraje sotva započatou bitvu o Rhiannoniny city. Pro získání zlatovlasé krásky je odhodlán nasadit všechen svůj válečnický um, i když na kolbišti lásky nikdy dříve nestál…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

Viking´s Woman , 1993

kacenka6144
29.04.2016 5 z 5

Já tyhle knížky prostě miluju. Dva hašteřící milenci, kdy ani jeden nechce uhnout ze své pozice, pak náhlé "prozření" a nakonec láska jako trám a šťastný konec. Krásný útěk od reality. :-)

Xena011
01.03.2016 5 z 5

Úžasné pokračování, u kterého jsem nečekala, že bude stejně dobré, jako první díl. První díl bude asi stejně nejlepší, protože začal příběh. Ostatní knihy popisují život jejich dětí, i když se tam prolínají příběhy a osobnosti prvního dílu. Historii mám velice ráda, Vikingové patří také k mým oblíbeným tématům v dějinách. Jen se mi nelíbilo, že je žena majetkem muže a nejsou si rovni, ale tak to bohužel dříve bývalo. Dle mého názoru krásně zpracované historické romány. Uritě doporučuji a doufám, že po nějaké době si tyto knihy opět přečtu.

silvara
11.02.2016 2 z 5

Shannon Drake se nedá upřít, že dokáže čtenáře svým psaním okouzlit. S morbidní fascinací (do teď netuším, co za sílu mě to donutilo dočíst) sledujete ženu, která neví, co chce, je proměnlivá jak anglické počasí (stále si myslím, že trpí nějakou duševní poruchou) a je neuvěřitelný fracek. A furt někde lítá nahá (ale chřipku nechytne ani zápal plic). Pozitivní na knížce je hlavně fakt, že můžete přeskočit čtyři stránky a o nic nepříjdete.A to hlavní, co jsem si z knížky odnesla: Bodejť! :)

NiNo
11.02.2016 2 z 5

No páni! Takhle jsem se už dlouho nenasmála - škoda jen, že vtipnost knihy nebyla prvoplánová, ale vyplývala spíše z neuvěřitelnosti příběhu, prostoduchosti hlavní hrdinky a absolutní ignorace autorky k historickým i demografickým reáliím. :-D

Barbora H
23.11.2015 5 z 5

Hezká, čtivá, jedna z těch opravdu lepších...

zp87
14.11.2015 5 z 5

Velmi pobavilo a zaujalo. První díl jsem (zatím) nečetla, takže nevím co čekat, ale Erik a Rhiannona si mě získali. Rhiannona mě sice občas docela štvala, jak byla až moc hrdá... Na Erikovi bylo vidět, že čeká na jakýkoli náznak jejího zájmu, ale jí ne a ne docvaknout, že je sama proti sobě, když se chová, jak se chová. Nemám ráda změkčilé muže, takže podle mě byl Erik ideální představitel hlavního hrdiny - občas jsem se až divila, co všechno Rhiannoně prošlo. Postava hlavního padoucha nebylo žádné překvapení - to mě na jednu stranu mrzí, ale na druhou stranu - o tom tyto knížky moc nejsou, že. Oceňovala jsem, že válečné scény autorka zbytečně neprotahovala. A na naopak na těch romantických nešetřila.

moudivlacek
28.10.2015 5 z 5

Tento druhý díl byl mnohem hezčí než první díl, i když z prvního dílu tu bylo plno hodně podobných scén. Erik a Rhiannona je správná dvojka. Celá kniha je nabita romantikou i nečekanými scénkami, vtipem i napětím.
Už mám přečtenou tuto mini sérii, škoda, Vikingové v autorčině podání se opravdu povedli.

MinaHawke
26.09.2015 4 z 5

Druhý díl se mi líbil o moc víc než první. Erik se mi zamlouval víc než jeho otec, protože se nechoval k Rhiannoně tak krutě, jako to bylo v prvním díle.

miruska1
27.03.2015 5 z 5

Tato časť bola krajšia ako ta prva ale prišlo mi,že niektore sceny sa veľmi podobaju tym z prvej časti....

luci2
19.07.2013 5 z 5

Od příběhu jsem se nemohla odtrhnout velmi se mi líbil a musím přiznat, že jsem si druida Mergwina oblíbila a bez něho a jeho předpovědí by to nebylo ono. Všechny příběhy jeho předpovědi krásně zpestřují. Holt nemohu tomuto příběhu nic vytknout. Takže, kdo se rozhoduje, zda si tento příběh přečíst mohu jen říct směle do toho :-)

Nibiru
17.05.2013 5 z 5

Sérii o Vikinzích považuji za vůbec nejlepší ze všech romantických románů autorky.

Kaety
11.03.2013 4 z 5

Tato kniha se mi líbila asi více než Princezna pomsty-první díl této série, i když byla také dobrá.
Líbí se mi doba, ve které se tato kniha odehrává. Výborná je postava starého druida Mergwyna, která se line celou totou sérii.

Katk
07.07.2012 5 z 5

Právě jsem dočetla, moc pěkná kniha. Opět druhá v sérii.

maryzka
18.04.2012 5 z 5

souhlasím s eviskem to hašteření je tam nejlepší ještě lepší než hašteření v princezně pomsty

ewisek22
17.01.2012 5 z 5

Vynikající oddechová knížka:)) to neustále hašteření mezi dvěma hlavními hrdiny mě fakt rozesmívalo:))

Vikingové romance historické romance

Shannon Drake (p)