Pomsta synů

Pomsta synů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371334/bmid_vikingove-pomsta-synu-pqI-371334.jpg 4 357 84

Vikingové (Lasse Holm) série

Ragnar Lothbrok je mrtev. Jeho pět synů žije. A teď se chtějí pomstít. POMSTA VIKINSKÝCH SYNŮ je historická detektivka z vikinského prostředí, jejíž příběh je založen na skutečných událostech, jež se odehrály v severní Anglii v letech 866 a 867. Jde o první část románové trilogie zasazené do doby raného středověku. Jaro 866. Severoanglická vesnice se ocitá pod útokem Vikingů. V jejím srdci stojí na šibenici chlapec Wulf s oprátkou kolem krku, jenž přihlíží tomu, jak skandinávští nájezdníci drancují jedno obydlí za druhým. Chlapec však neumírá v plamenech, ale opouští vypálenou vesnici společně s Vikingy, kteří jej pojmenují Rolf a odvedou ho s sebou na svou pevnost. Rolf si pomalu uvědomuje, že útok na vesnici nebyl náhodný. Pět synů slavného Vikinga Ragnara Lothbroka – Bjørn, Ivar, Sigurd, Ubbe a Halfdan – totiž přišlo do Anglie, aby pomstili smrt svého otce, jenž zemřel na následky hadího uštknutí ve vězení northumbrijského krále Ælly. Když se z cesty bratrů za pomstou stane rozsáhlá invaze a Rolfova vlastní tajemství začnou postupně vyplouvat na povrch, začíná závod s časem. Bude mít dostatek času na to, aby dokázal královu nevinu a zabránil tak obrovskému krveprolití na obzoru?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Fobos

Lodbrogsønnernes hævn , 2017

rilajaan
19.12.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, určitě stojí za to přečíst si jí. Jen jsem měla trošku zmatek v tom, kdo je kdo.

Racek213
28.11.2020 5 z 5

Dost dobrý. Ani na vteřinu jsem se nenudil. A druhé čtení je ještě lepší. Třetí díl totiž čeká na stolku a tak osvěžení je potřebné.

Lucie_Z
17.11.2020 4 z 5

Zajímavý příběh, jenž pomalu rozplétá vraždu Ragnara Lothbroka. Vypravěčem celého děje je Rolf, jehož status mezi vikingy je velmi proměnlivý a samotný Rolfův život skýtá mnohá tajemství. Vypočítavost, lstivost a neúměrná krutost provází celý příběh, kdy se Ragnarovy synové snaží pomstít otcovu smrt, přičemž je za Lothbrokovou smrtí úplně jiná zápletka, než si mysleli. Kniha je čtivá, jen místy se mi děj zdál poněkud nevýrazný.
Autor využil k sepsání knihy ságy, které vnášejí do děje jistou historickou hodnotu.

Krukron
16.11.2020 5 z 5

Velmi kvalitně zpracovaný příběh. Naskočil jsem do knihy od první stránky a jsem rád, že jsem doplul v pohodě až do konce. Musím říct, že mě překvapilo, jak pěkně autor vykreslil jednotlivé postavy. Dobová fakta i románové charaktery prostě ladily dohromady.

Ódin502
29.10.2020

Když jsem si tuto knihu pořizoval, myslel jsem, že to bude pouhý doplněk k mému oblíbenému seriálu. Mýlil jsem se. Ano, kniha sice nese stejný název a vystupují tam některé postavy ze seriálu, ale jako by prožívaly naprosto odlišné životy. Proto jsem si ze začátku říkal, že to nebude ono, ale dal jsem tomu šanci a ve čtení pokračoval. No, nakonec jsem se nemohl od knihy odtrhnout. Autor prostředí popisuje velmi barvitě a je znát, že se v této historii vyzná. Rozhodně se těším na další díl a knihu doporučuji. :)

Standa24
26.10.2020 5 z 5

Přečteno během několika volných okamžiků. Výborná knížka, děj mě velmi bavil, doporučuji kažkému milovníkovi historie a hlavně Vikingů. Hned se pustím do dalšího dílu.
PS: Pokud jste fanoučci seriálu Vikingové a Ragnara a jeho synů, tak knížka je úplně jiná a stojí za to si ji přečíst :)

oblakaknih
25.10.2020 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, abych měla v knize takhle málo lepíků! Dokonce mám pocit, že se mi kniha líbila tak moc, že nemám co o ní říct.
Zaujala mě hned po vydání, bylo to pro mě zatím neobjevené téma (v knihách) a chtěla jsem zkusit něco nového.
Na druhou stranu jsem se ale bála, jestli se mi kniha bude líbit.
Začetla jsem se okamžitě! Učarovalo mě, jak autor skvěle spojil fikci a historická fakta. Na konci knihy dokonce popisuje, co je vymyšlené, a které postavy se v historii opravdu objevily.
Hlavní hrdina byl originální, odlišný od ostatních, chytrý a přesně věděl, kdy mlčet. Jeho osobnost se mi hodně líbila a jeho vyprávění jsem si moc užívala!
Moji nejoblíbenější postavou byl ale Hastein! Jeho smysl pro humor příjemně kontrastoval s krutostí všech ostatních, byl mi neskutečně sympatický a vždycky jsem se těšila, až se v příběhu zase objeví.
Kniha se četla mnohem lépe, než jsem očekávala. Stránky mi ubíhaly pod rukama, byla jsem zvědavá, jak příběh skončí.
Děj plynul hrozně pomalu, ale v tomto případě to nebylo vůbec na škodu. Užívala jsem si každou stránku.
Za mě ano! Pokud hledáte něco z historie, kde se objevují i detektivní prvky, určitě můžu doporučit!
Těším se na další díl.

Bustedka
05.10.2020 3 z 5

Já se přiznám, že jsem se do knihy nemohla vůbec začíst. Kniha je napsána velmi dobře, ale historické tituly hold nejsou můj šálek kávy.
A tak vlastně stojím na scestí - jak mám hodnotit knihu, která je dobrá, ale nelíbila se mi jen proto, že mě Vikingové neoslnili

Jolana.b
14.08.2020 5 z 5

Nevím, co napsat. Jedním dechem se tato kniha přečíst nedá, protože tato kniha je tak dobře napsaná, člověk slyší i řinčení zbraní. Je to skvělý čtenářský zážitek.

Elkiss
12.08.2020 5 z 5

Vtahlo me to do deje v podstate okamzite. Proste musite vedet co prozil hlavni vypravec a proc jedna, jak jedna. Moc se mi libi "fištrón" vypravece a jak chape souvislosti. Vazne Sherlock (!!) obdivuji zarazeni do deje, cely proces adaptace do nove spolecnosti, ale zatoven vlastni hrdost, pokoru a troufalost. Prozivate to tak, jako by jste byli samotny Wulf a jako bombonek pred kazdym ukoncenim dilu, odhalujete stripky Rolfova zivota. Za me skvele a poutave napsane!
Ctu hodne pomalu a tuhle knizku jsem nedokazala odlozit. Za 3 dny 400 stran precteno.
Doporucuji, ackoliv se to pry od serialu hodne lisi. Na ten se kouknu az ted a rozhodne koupim dalsi dil Vikingu!:-)

Nelly
04.07.2020 3 z 5

Neviděla jsem seriál, takže jsem nebyla ničím ovlivněna. Přesto kniha není pro mne, ačkoliv se dobře napsaným historickým knihám, případně historickým detektivkám, nevyhýbám. Děj byl průměrný, detektivní (dá-li se to tak vůbec nazvat) zápletka slabá, jazyk a styl psaní také slabší. Autor se možná cítil být skaldem, ale moc mu to nevyšlo. Ale možná to někomu stačí.

katerina3223
02.06.2020 2 z 5

kniha se mi nelíbila, protože mě mrzí že je to jiné jak seriál... a ze seriálu jsem byla nadšená, toto je jinak napsané

JiříSvoboda
26.05.2020 5 z 5

První díl naprosto bezkonkurenční, Rolf je skvělej i když linka s vlčicí byla trochu moc, Bjorn výbornej a hlavně Ivar ten si to tahal

terezarath
13.05.2020 5 z 5

Historická pecka! Téma severské mytologie a vikingských válečníků? To prostě nezklame. Nebudu první ani poslední, kdo určitě jako první viděl seriál. Ono vám to prostě nedá a budete chtít tyhle dvě zpracování porovnávat. Některé věci jsou si pododné, jiné jsou tak rozdílné, že vás to možná bude trochu štvát. Ale příběhově i zpracováním je tohle bomba!

dontbullshitme
17.03.2020 3 z 5

Občas jsem se ztrácela v tom, co se tam děje, ale to mohlo být způsobeno mou nepozorností, nevím, jinak se mi však kniha líbila, bylo zajímavé číst o tom, jak to mohlo být.

Oryk
17.03.2020

Jelikož se o historii, zvláště těchto období, poměrně zajímám, byla pro mě kniha jasnou volbou. Ano, viděl jsme seriál a předem je nutné říci, že jsou to nesrovnatelná díla. Seriál je poutavý surovostí bitev, nečekanou zradou a krásnými reáliemi, obecně staví dost na vizualizaci. Kniha je jiná. Nesouhlasím s tím, že jde o detektivku. Ve skutečnosti mě tato kategorizace čím dál více rozčiluje, protože je to stejný případ, jako když se o mistrném románu Jméno růže říká, že je to středověká detektivka. Pro mě je detektivní aspekt jen jedním z mnoha a nepočítám ho za hlavní. Už od počátku lze znát silnou inspiraci jinými příběhy a legendami. Motiv vikingy uneseného chlapce se opakuje dost často, ale není to důvod, aby to knize nějak bralo na originalitě nebo atraktivitě. Oceňoval jsem především snahy o autenticitu, i té by se samozřejmě dalo leccos vytknout, ale rozhodně zůstaly zachovány hlavní dějinné prvky a to je důležité. Co jsem oceňoval už méně, je střídání extrémně zajímavých pasáží a nudných vleklých epizod, druhou polovinu jsem četl spíše z povinnosti. I přesto je Pomsta synů skvělý historický román na zimní noci.

Dukatka
12.03.2020 5 z 5

Knihu jsem četla dřív, než jsem viděla seriál. Ikdyž jsem nikdy tématiku Vikingů nečetla a nezajímala mě, jsem velice mile z knihy překvapena. Začetla jsem se poměrně rychle a příběh se mi taky moc líbil. Na začátku jsem se ztrácela v postavách, ale to je jediné minus, co mohu ke knize napsat.
Za mě perfektní počtení, díky!

whiolet
24.02.2020 3 z 5

Viděla jsem seriál,a tahle knížka je jeho spíš,taková vzdálená tetička. Postavy stejné,ale přesto takové nudnější. Příběh sam o sobě je dost chabý.
Pro mě je to nic moc čtení.

jakub2418
15.01.2020 4 z 5

Trochu jsem se ztratil v množství postav a chvilku mi trvalo oddělit seriál od knihy. Ale pak se začtete a najednou šlus!

Lukyn_Kopy
07.01.2020 4 z 5

Kniha je super. Je poutavá a dobře čtivá. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykl na rozdíly od seriálu :) .