Nájezdy synů

Nájezdy synů https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407124/bmid_najezdy-synu-Fz2-407124.jpg 4 156 34

Vikingové (Lasse Holm) série

Jaro roku 868. Flotila 80 lodí z Nourmountieru u francouzského pobřeží, která směřuje na jih. Na palubě je Rolf Rapkæft, jeho přítel Hastein, bratr Jarvis a Ylva, kromě nich i Bjørn Jernside, Sigurd Slangeøje, Halfdan Hvidsærk a další dva tisíce Vikingů. Cílem je muslimské Španělsko, kde by se mělo rabovat samo. Spousta měst padla a lodě jsou plné stříbra, ale když se flotila dostane do protiútoku, jedna loď zůstane osamocená ve Středozemním moři. Někdo začne posádku jednoho po druhém zabíjet a je na Rolfovi, aby přišel na to kdo. Nájezdy synů jsou založené na skutečných událostech. Kniha je druhým dílem historické trilogie z raných dob Vikingů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Fobos

Lodbrogsønnernes ran , 2018

čef
28.04.2020 5 z 5

Výborné pokračování historické ságy z doby 9. století, kdy vikingové prováděli své rejdy dokonce ve Středozemním moři. Vystupují zde historické osobnosti, příběh je vyšperkován scénami ze severské mytologie a vůbec je patrné, že autor je znalec asi nejenom tohoto historického období. Sága vůbec nekončí a tak se jistě budeme těšit na další dobrodružství Rolfa troufalce.

Albertos
09.04.2020 4 z 5

nejvíc se mi na tom líbí, jak je to propojeno s reálnou historií. I když si hlavní příběh vymyslel, tak aspoň hodně postav a událostí je reálných. Škoda jenom, že tam furt popisuje budoucnost, takže se zas tak moc nebojíš o některé postavy.

duben
04.03.2020 4 z 5

Dobře a poutavě naspaný román, kde se prolíná historie a fikcí, jak to tehdy asi mohlo být.

jakub2418
13.02.2020 5 z 5

Nad seriálem jsem dávno zlomil hůl, ale Lasse Holm mi znovu přinesl radost do života! Nájezdy synů jsou opravdu historickou jízdou. Už se nemůžu dočkat třetího dílu. Vřele doporučuji nejen fanouškům seriálu!

KubaHanzelin
04.02.2020 4 z 5

Stejně zábavné s krásně plynulým příběhem jako díl první, chvílemi jsem si přišel jak kdybych četl spíš nějaký "historický cestopis", protože v této knize jsme prozkoumali hezkou část západní a jižní Evropy. Jen bych snad vytknul, že příběh se točil jen kolem jednoho a to drancování, tato vikinská kratochvíle, bohužel, přestane po nějaké chvíli být zábavná, ale určitě sáhnu i po díle třetím a už teď se na něj těším.

Vlk.kh
10.01.2020 4 z 5

Určitě o třídu lepší, než předchozí díl. Má to větší spád a není tam tolik skřípajících nelogičností - tedy až na ty čachry na lodi v závěru knihy, to bylo dost přitažené za vlasy. Autor by se měl vybodnout na nějaké detektivní dějové linky a držet se klasického historického románu, protože to mu jde. Tou detektivkou to akorát kazí.

Dervish
10.01.2020 4 z 5

Výborné pokračování prvního dílu.

a.k
31.12.2019 4 z 5

Cesta Vikingů na jih přináší nefalšovanou drancující námořní vypravu, při které dojde k záhadným úmrtím členů posádky přímo na palubě lodi.
Oproti předešlému dílu zde není výrazná druhá dějová linka. I když ji autor naznačuje, určitě není tak atraktivní, jako byla ta v předešlé knize o tajemné minulosti Rolfa. Taky je poměrně dost prostoru věnováno líčení dávných legend, které zbytečně děj zdržují.
Jako celek ale knihu hodnotím jako vydařenou. Četla se mi dobře a příběh měl tu správnou atmosféru a líbil se mi.

socka123
16.12.2019 4 z 5

Tato druhá kniha o synech Ragnara Lodbroka má spád. Fikce se prolíná se skutečností. Autor skvěle vylíčil svět vikingů, jejich boj. Jsou tu opět fiktivní postavy, ale už jsem si na to zvykla po první knize. Jen opět nelze hledat spojitost se seriálem.

Anushka1
14.12.2019 5 z 5

Opět výborná výprava po boku s Rolfem a ostatními vikingy. Tentokrát do Středozemního moře vydrancovat pár maurských měst (a nejen jich). Vikingové ale zjistí, že nejsou jediní páni moře. Do toho to opět hýří intrikami a Rolf musí zjistit, kdo má na svědomí záhadné vraždy na lodi. Rozhodně se těším na další díl a zakončení trilogie.

blonďatá.luc
10.12.2019 4 z 5

Za mě lepší jak první díl. Příběh sám o sobě byl zajímavý, jen to napětí narušoval "autorův rukopis" - primárně nezajímavé odstavce věnované náboženství či popisům míst a skákání v čase (kdy na začátku máme kapitolu z doby konce knihy). Přesto si mou pozornost udržel, až na pár momentů, kdy jsem skutečně několik řádků přeskočila, a jsem moc zvědavá, co přinese poslední díl. PS: Výhoda této knihy je, že i když od čtení prvního dílu utekla nějaká doba, autor všechno důležité připomene, takže není třeba dávat před samotným čtením re-reading.

Atlantis
05.12.2019 4 z 5

Holm píše zvláštně. Vyžívá se ve skákání časem a má nutkavou potřebu čtenářům dokazovat, jaké má znalosti z daného náboženství. V knize se tak často setkáváte s několikastránkovými vsuvkami, kde se předává severská legenda, která ale nikam neposouvá příběh. Zpočátku jsem byl za tyto extra informace rád, později už unavovaly.
Jinak jsou ale Nájezdy synů velice čtivou záležitostí. Kromě asi jedné kratší pasáže máte neustále pocit, že se děj někam hýbe, že se postavy vyvíjejí a vás tak baví číst.
Celá kniha vypadá jako z pera Bernarda Cornwella, což ale není zápor. Jde o příjemnou historickou záležitost a navíc z neokoukaného prostředí. Vikingové ve Španělsku se prostě často nevidí.

Merry001
28.11.2019 5 z 5

Krasne napsané a ctive! I historie se dá podat zajímavou a zazivnou formou, kniha je plna děje a zajímavosti. Oproti prvnímu dílu navíc autor místy propleta dvě časové linie, v jedné části dokonce tři a velice se mu to daří. Tento tah přidává na zajímavosti a vzbuzuje ve ctenarovi otázky a zvědavost. Jednoznacne pět hvězd, těším se na třetí díl.

kachnat
16.10.2019 5 z 5

čekala jsme nedočkavě, až vyjde. A nezklamala mě. Přečtena jedním dechem. Čtivě napsaná.

Vikingové dánská literatura 9. století Středomoří, oblast Středozemního moře

Lasse Holm