Túžba srdca

Túžba srdca obálka knihy
Mé hodnocení:

Dej historickej romance sa odohráva v 9. storočí. Spájajú sa v nej osudy Kristen, dcéry nórskych Vikingov, a saského panovníka Roycea. Kristen chce uniknúť nanútenému sobášu a tak sa s bratom vydá na výpravu, o ktorej netuší, že je lúpežná. Prežije s ním napínavé dobrodružstvá, zajatie aj život v prestrojení, no jej duch zostáva nepokorený. Je hnaná túžbou po pomste, ale zároveň vedie vnútorný boj s láskou k nepriateľovi, ktorá v nej napriek všetkému narastá. Keď sa vzťahy začnú vyjasňovať, pred bránami pevnosti sa objaví nórske vojsko a Kristenin otec sa dožaduje návratu svojej dcéry....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91895/tuzba-srdca-91895.jpg 4.5201

Viking Haardrad Family 2.

Vydáno, Ikar (SK)

Hearts Aflame, 1987

Kniha Túžba srdca

petraj30

Moc krásný a povedený příběh. Takové příběhy ze středověku o rytířích a Vikinzích mám nejraději.
Jelikož jsem četla jako první knihu "Oddej se lásce," (která má být mimochodem jako třetí kniha v pořadí), tak jsem si udělala nějakou představu o hlavních hrdinech. Kristen jsem ve třetím díle moc nemusela, ale tady se mi moc líbila. I Royce byl skvělý. Oba neústupní a tvrdohlaví, to proto oba často trpěli.
Ve druhém i ve třetím díle najdeme stejné základy, kdy se muž snaží ženu "zotročit," ale jako celek je to úplně něco jiného.
Ten konec, kdy tam přijela jejich rodina se mi moc líbil a celkem mě zamrzelo, že první díl asi v češtině neseženu.
Byl to moc krásný a čtivý příběh a líbil se mi mnohem víc než třetí díl. Krásné!

Alenka76
30.12.2019

Druhý diel o vikingoch a taktiež dobrý , prečítaný za jeden večer doporučujem.

Nikusscha
10.12.2019

Kniha se mi líbila. Taková ta romantická klasika :) oddechovka.
Dokázala jsem se vžít do pocitů Kristen i Royce. Nechyběla romantika, napětí, zrada a láska :) a hlavně happy end :)

helenkan
14.08.2019

Hezký příběh. Moc pěkná kniha, díky ní jsem si tuhle autorku oblíbila. Byla totiž moje první a stále jsem její věrný čtenář.

Lembac
18.05.2019

Po přečtení anotace jsem měla obavy, že z bitev a rozepří mezi Vikingy a Sasy v této knížce nevýjdeme, ale opak je pravdou. Byla jsem mile překvapená poměrnou mírumilovností děje. Nejlítější boje mezi sebou vedou Kristen a Royce - a to především slovní. I když i pár tělesných sporů se najde. Někdy jsem se trochu ztrácela v momentálních náladách Kristen, která snad ani sama netušila, co konkrétně po Roycovi chce. Nebo to věděla, ale nechápala, že pro Royce není celá situace vůbec jednoduchá.
Lehké čtení s přímočarým dějem a předpokládatelným zakončením.

účetní
12.03.2019

Moc hezké, romantika z dávných těžkých a dost tvrdých časů podaná v odlehčeném stylu, humor a vtip místo násilí, o které stejně u těchto knih asi nikdo nestojí, a naopak nechybí nic, co u romantiky očekáváme, láska a sympatické postavy. Oba hlavní hrdinové byli tak akorát, Kristen byla silná a odvážná, nic si nenechala líbit, ale její mrzutost nikdy netrvala dlouho. Royce byl také skvělý, chlap s dobrým srdcem, ale přitom z něj autorka neudělala úplného měkkého dobráka, který by vůbec neodpovídal těmto dobám. Tato autorka prostě psát umí.

evik75
18.06.2018

Hezké čtení pro příjemně strávený večer.

Velbana
28.12.2017

K této knížce se ráda vracím. Vím jak to končí. Ale i přesto mně to vždy dojme.