Túžba srdca

kniha od:

Túžba srdca obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Dej historickej romance sa odohráva v 9. storočí. Spájajú sa v nej osudy Kristen, dcéry nórskych Vikingov, a saského panovníka Roycea. Kristen chce uniknúť nanútenému sobášu a tak sa s bratom vydá na výpravu, o ktorej netuší, že je lúpežná. Prežije s ním napínavé dobrodružstvá, zajatie aj život v prestrojení, no jej duch zostáva nepokorený. Je hnaná túžbou po pomste, ale zároveň vedie vnútorný boj s láskou k nepriateľovi, ktorá v nej napriek všetkému narastá. Keď sa vzťahy začnú vyjasňovať, pred bránami pevnosti sa objaví nórske vojsko a Kristenin otec sa dožaduje návratu svojej dcéry....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91895/tuzba-srdca-91895.jpg 4.5201
Série

Viking Haardrad Family 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Ikar (SK)
Orig. název

Hearts Aflame, 1987

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (35)

Kniha Túžba srdca

Přidat komentář
petraj30
28. ledna

Moc krásný a povedený příběh. Takové příběhy ze středověku o rytířích a Vikinzích mám nejraději.
Jelikož jsem četla jako první knihu "Oddej se lásce," (která má být mimochodem jako třetí kniha v pořadí), tak jsem si udělala nějakou představu o hlavních hrdinech. Kristen jsem ve třetím díle moc nemusela, ale tady se mi moc líbila. I Royce byl skvělý. Oba neústupní a tvrdohlaví, to proto oba často trpěli.
Ve druhém i ve třetím díle najdeme stejné základy, kdy se muž snaží ženu "zotročit," ale jako celek je to úplně něco jiného.
Ten konec, kdy tam přijela jejich rodina se mi moc líbil a celkem mě zamrzelo, že první díl asi v češtině neseženu.
Byl to moc krásný a čtivý příběh a líbil se mi mnohem víc než třetí díl. Krásné!

Alenka76
30.12.2019

Druhý diel o vikingoch a taktiež dobrý , prečítaný za jeden večer doporučujem.


Nikusscha
10.12.2019

Kniha se mi líbila. Taková ta romantická klasika :) oddechovka.
Dokázala jsem se vžít do pocitů Kristen i Royce. Nechyběla romantika, napětí, zrada a láska :) a hlavně happy end :)

helenkan
14.08.2019

Hezký příběh. Moc pěkná kniha, díky ní jsem si tuhle autorku oblíbila. Byla totiž moje první a stále jsem její věrný čtenář.

Lembac
18.05.2019

Po přečtení anotace jsem měla obavy, že z bitev a rozepří mezi Vikingy a Sasy v této knížce nevýjdeme, ale opak je pravdou. Byla jsem mile překvapená poměrnou mírumilovností děje. Nejlítější boje mezi sebou vedou Kristen a Royce - a to především slovní. I když i pár tělesných sporů se najde. Někdy jsem se trochu ztrácela v momentálních náladách Kristen, která snad ani sama netušila, co konkrétně po Roycovi chce. Nebo to věděla, ale nechápala, že pro Royce není celá situace vůbec jednoduchá.
Lehké čtení s přímočarým dějem a předpokládatelným zakončením.

účetní
12.03.2019

Moc hezké, romantika z dávných těžkých a dost tvrdých časů podaná v odlehčeném stylu, humor a vtip místo násilí, o které stejně u těchto knih asi nikdo nestojí, a naopak nechybí nic, co u romantiky očekáváme, láska a sympatické postavy. Oba hlavní hrdinové byli tak akorát, Kristen byla silná a odvážná, nic si nenechala líbit, ale její mrzutost nikdy netrvala dlouho. Royce byl také skvělý, chlap s dobrým srdcem, ale přitom z něj autorka neudělala úplného měkkého dobráka, který by vůbec neodpovídal těmto dobám. Tato autorka prostě psát umí.

evik75
18.06.2018

Hezké čtení pro příjemně strávený večer.

Velbana
28.12.2017

K této knížce se ráda vracím. Vím jak to končí. Ale i přesto mně to vždy dojme.

1