Víkend s přáteli

Víkend s přáteli https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172038/bmid_vikend-s-prateli-2fh-172038.jpg 3 111 30

Je léto, sobotní dopoledne, nádherné slunečné počasí a čtyři dvojice přátel se sejdou k tenisovému turnaji. Seznamte se s hostiteli: selfmademan Patrick a jeho suverénní až impertinentní a krásná manželka Caroline, kteří se chtějí pochlubit svým novým venkovským sídlem. Seznamte se s hosty: Stephen a Annie, sousedé z předchozího bydliště, kteří mají v současné době poněkud hluboko do kapsy, Charles, kterého jeho nová zazobaná manželka Cressida povytáhla na společenském žebříčku o několik příček výš, a Don a Valerie, otec s dcerou, kteří jsou místy až nelítostně soutěživí. A nečekaně do dramatu vstoupí další postava – Charlesova bývalá žena, kterou kvůli Cressidě opustil. První míček, který přeletí nad sítí, zahájí dva dny prosycené lahodným Pimm’s, výbuchy vzteku, flirtováním, záludnostmi a šokujícími odhaleními. Brzy se ukáže, že tento víkend se tenisu týká jen pramálo. Chytrý a zábavný román, po kterém člověk rád sáhne, když leží na sluníčku na lehátku a po ruce má dobře vychlazený vinný střik. Daily Mail Kniha plná tajemství a postav, milých i nemilých, jejichž charakter se velmi překvapivě vyvíjí (nakonec se mi nejvíc zamlouvaly ty, které mi byly na začátku protivné, a naopak). Nechybí tu situace k popukání, čte se to krásně lehce, zvládne se to na jedno či dvě posezení a je to opravdu dobrá zábava. Čtenářka B. Za posledních deset let jsem napsala řadu románů, z nichž nejvíce se patrně proslavily komedie pod jménem Sophie Kinsella. Ale dlouho předtím, než jsem si vymyslela sérii o Báječném nakupování, jsem jako Madeleine Wickhamová (jak se skutečně jmenuji) napsala sedm knih. Často se mě lidé ptají, proč píšu pod dvěma jmény, a je to z toho důvodu, že se knihy Madeleine Wickhamové od knih Sophie Kinselly podstatně liší. I když jsem jako Madeleine Wickhamová nepsala už řadu let, mám tyto knihy velmi ráda a doufám, že tato se vám bude moc líbit!... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , BB art

The Tennis Party , 2011

Nelička
Nelička
28.06.2015 5 z 5

Naprosto skvělý společník na dovolenou k moři. Přečetla jsem jí snad za 4 dny. Lehký příběh o několika lidech a jejich vztazích. Tato autorka patří mezi mé velice oblíbené.

Nadík
Nadík
11.06.2015 1 z 5

Nedočetla jsem....

KriKri
KriKri
03.04.2015 3 z 5

O dost jiný styl, než na který jsem u Sophie zvyklá. Žádná ztřeštěná hlavní hrdinka, žádná nadsázka, téměř žádný humor, jen skvěle sarkastická a znuděná Caroline. Kniha je čtivá jako všechny od této autorky, takže bych ji tak úplně nezatracovala.

studentice
studentice
27.09.2014 1 z 5

Jako bych četla knížku od jiné autorky...nudná, rozvleklá, prostě nestojí za přečtení

baterka.gs
baterka.gs
27.08.2014 4 z 5

Je pravdou, že tato knížka patří k těm slabším od Kinselly, ale i tak je dobrá a za přečtení stála. Tyhle relaxační knížky zmáknuté do pár dní mám moc ráda a čas od času je tohle třeba.

pocketka
pocketka
13.08.2014 1 z 5

Ach, taková - s prominutím - blbost. Dočetla jsem rychločtením a jen proto, že jsem doufala, že se příběh nějak rozjede a prostě z důvodu, že Kinsella bývala mou oblíbenou odpočinkovou autorkou. Kniha je již staršího data, kdy Sophia ještě psala pod svým jménem, ale jen to prokázalo fakt, že jen ty novější knihy stojí za přečtení. Nudný začátek, nudný příběh, opravdová ztráta času.

deedulka
deedulka
01.08.2014 3 z 5

Slabší čtení od jinak dobré autorky. Novější knihy už nepíše vtipně a oddechově, ale vážně a trochu nudně. Bylo to sice o něco lepší než Neděle u bazénu, ale stejně bych raději opět viděla její svěží styl psaní pro příjemné odreagování a zasmání. Kniha má i své světlé momenty, ale bohužel se v ní často opakují pasáže, stále řeší investice do fondů a okázalý život bohatých...

HoneyMM
HoneyMM
11.04.2014 3 z 5

Byla jsem zvědavá jaká knížka bude, jelikož se jinak vymyká mému oblíbenému humornému žánru od Sophie... Čtivá, pohodová, ale nějak mi chyběl konec knížky. Po poslední stránce mi zůstalo ještě několik nezodpovězených otazníků... Neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne.

anunulinka
anunulinka
21.01.2014 5 z 5

Pěkné a pohodové čtení, které splnilo mé očekávání.

balat
balat
21.11.2013 3 z 5

Měla jsem trošku zmatek v postavách ale jinak se knížka docela dobře četla