Vietnam - země pod obratníkem Raka, příroda a lidé

Vietnam - země pod obratníkem Raka, příroda a lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109410/vietnam-zeme-pod-obr-109410.jpg 4 4 2

Vietnam je autorovou celoživotní láskou, a proto se do něho neustále vrací, zejména jako entomolog. V této knize vypráví o svých zážitcích ze sběru a mapování brouků a jiného hmyzu, ale i o nejrůznějších příhodách jeho kolegů a zoologů. Barvitě líčí tuto krásnou exotickou zemi, seznamuje nás se životem jejích obyvatel, jejich kulturou a gastronomií. Publikace je doplněna mnoha fotografiemi. ... celý text

Ivanule
15.04.2017 4 z 5

Cestopis hlavně pojednávající o zálibě autora a to je sbírání broučků,motýlů a jeho další vášně sběru mušlí.Ale je zde i krásně popsáno prostředí Vietnamu,které je doplněno krásnými fotkami:)

gross29
09.07.2016 3 z 5

Cestopis odvíjející se od hlavního zájmu autora - entomologie. Hlavní linku tedy určují sběrové lokality.

Čtivé povídání různých zážitků z několika cest autora do Vietnamu. Entomologické pasáže jsou nicméně pro laika asi méně záživné. Zbylý text je ale příjemným mixem oněch zážitků a faktografických údajů.

První cesty autora sem zavedly někdy na přelomu 80. a 90. let, takže je zde i spousta dnes už historických fotografií.

Vztah autora k zemi je z textu opravdu cítit, jak to avizuje anotace ke knize...

příroda Vietnam cestopisy entomologie

2013  100%Měkkýši České a Slovenské republiky. Molluscs of the Czech and Slovak Republics
1999  70%Lastury, ulity, mušle
2007  85%Vietnam - země pod obratníkem Raka, příroda a lidé