Vidiecke sídlo / Na Forsytovskej burze

Vidiecke sídlo / Na Forsytovskej burze https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134859/bmid_vidiecke-sidlo-na-forsytovskej-burz-cxD-134859.jpg 4 14 3

Rod Forsytů série

The Country House (1907, Venkovské sídlo), román, analýza pokrytectví a konzervatizmu anglických vyšších vrstev, reprezentovaných v románě především rodinou venkovského šlechtice Horáce Peudyce. Konflikt jeho syna Jiřího s rodinnými tradicemi je však vyřešen smírně. Chance on Forsyte's (1930, Na burze Forsytů), soubor povídek s forsytovskou tematikou.... celý text

Literatura světová , Povídky

Vydáno: , Slovenský spisovateľ

On Forsyte' Change , 1930

adorjas
adorjas
31.03.2022 4 z 5

Zamilovala som sa do prvej časti a tak, táto malá poviedková zbierka bola nutnosťou. A neľutujem. Aj keď nejaký vývoj postáv neočakávajte. Taký Timothy bude rovnaký podivín v mladosti, ako aj v staršom veku, keď sme ho v prvej časti spoznali. Ale čo ma osobne prekvapilo v niektorých poviedkach, bolo autorovo priam otvorené pomenovanie erekcie ;)

petra1394
petra1394
16.11.2016 5 z 5

Povídky mě velmi bavily, konečně jsem se dozvěděla i něco o starých Forsytech a něco o Soamesovi a první světové válce, jelikož ta byla v posledním díle přeskočena. Už se těším na moderní komedii :)

Gerbasin
Gerbasin
29.05.2012 5 z 5

Kdo byl nadšený z původní Ságy rodu Forstů, bude nadšený i z tohoto téměř zapomenutého souboru povídek. O starých Forsytech se tady dozvíte nejvíce, dokonce se dá dopídit i to, v který přesně rok se každý z 10 starých Forsytů narodil. Některé povídky važně stojí za to, aby si čtenář půjčil 80 let staré vydání a nechal se unášet mistrným autorovým vyprávěním. Nad Galswortyho uměním nepřestávám žasnout!

anglická literatura realismus (literatura)

Kniha Vidiecke sídlo / Na Forsytovskej burze je v