Videl som peklo

od:


KoupitKoupit eknihu

Tvrtko Vujity - mladý reportér, nositeľ Pulitzerovej pamätnej ceny, dobrodruh, novinár, spisovateľ, človek nezvyčajnej odvahy, citu pre výnimočné situácie, hľadač hrdinov všedných dní a ľudí nezvyčajných osudov, rozprávač..., takto rôzne ho charakterizujú všetci, ktorí mali možnosť vidieť jeho reportáže, čítať jeho knihy alebo sa s ním stretnúť. Z jeho štyroch kníh, z ktorých sa každá stala bestsellerom, ponúkame výber najzaujímavejších reportáží: * z osady, kde žije sedemtisíc malomocných * o živote v tieni Černobyľu * o deťoch poznačených AIDS v Rumunsku atď....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31681/videl-som-peklo-31681.jpg 4.891
Žánr:
Literatura naučná
Vydáno:, Talentum
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Přidat komentář
Damato
13. listopadu

Dá se o hrůzném napsat, že to bylo hezké čtení? Asi nedá....
Přesto 5* za cest do míst, která nikdy doufám nenavštívím a ani navštívit nechci, reportáže o lidech, kteří mnohdy již ani nežijí, přesto tady na tom světě chvilku prochodili- a ne že by to byla zrovna milá procházka.
V každém případě skvostně podané příběhy lidí statečných i těch druhých...

Jana283
12.09.2017

Tak tohle je PAN NOVINÁŘ. Strhujícií reportáže z míst, okterých jsem neměla ani tušení. Koho zaujala část o Černobylu doporučuji skvělou Motlitbu za Černobyl.

amaenium
22.02.2017

Knihu jsem četla na etapy. První dvě kapitoly mě příliš neoslovily, nedařilo se mi do nich tak začíst. Na druhý pokus se mi však kniha podařila přečíst a musím říct, že i přestože byla čtivá, tak ve mě nedokázala vyvolat emoce. Text jsem prostě četla, autor podle mě nedokázal vystihnout atmosféru či hloubku problému. Píše o něm, rozvádí do podrobna, ale nedokázal mě vtáhnout. Jediné, co ve mě vyvolalo nějakou emoci byla fotka chlapce z kapitoly děti s AIDS a příběh Severní Korei mi přišel zajímavý.

Danae001
14.11.2016

Obdivuji autora za jeho odvahu, kterou prokázal abychom věděli......o utrpení, bídě, krutostech....a aby nám to nebylo lhostejné.....při čtení knihy mne mrazilo a z některých věcí jsem se i po přečtení nemohla vzpamatovat, že jsou vůbec možné, že se něco takového děje.....kniha je psána velice čtivě, opět se čte takříkajíc "jedním dechem"

piratmartin
22.08.2016

Reportáže se mi líbili, jestli se dá vůbec říct o knize, kde je popsáno lidské neštěstí, že se mi líbila. Nejvíc mě dostala kapitola Děti AIDS. Několikrát mi u této kapitoli ukápla slza a mrdku zasr..nou, tu sestru co tam zacházela s těmi dětmi jak s hovn..ma, bych rozkopal a rozsekal na milión kousků, svi..ni zasr..nou! Nevím, jestli to je tím, že sám už mám dítě, ale při čtení té kapitoli, jsem byl chvilkami fakt nepříčetný. Škoda, že se nedá na netu najít někde ty záběry, co Tvrtko Vujity natočil. Docela by mě zajimal rozdíl mezi popisem v knihách, mojema představama a skutečností. Knížku rozhodně doporučuji na přečtení.

malej-strom
07.03.2015

Reportér Tvrtko Vujity se již jako devatenáctiletý mladík ocitl na prahu smrti, když pracoval jako válečný redaktor na Balkáně. Snad díky tomu, že se již tak brzy setkal se smrtí na vlastní kůži, se nebál riskovat a ve svých knihách přináší svědectví z míst, kam by člověk s pudem sebezáchovy nestrčil paty. Nutno podotknout, že svědectví naprosto šokující. Odkrývá témata o kterých se nemluví, navštěvuje místa do kterých se necestuje, ať už se jedná o kolonie malomocných, diktátorsky řízené státy nebo černobylskou tragédií postižené město Pripjať. Oba díly mohu jen doporučit, i když první mně přišel o kapánek lepší

pavla5869
18.09.2014

Děsivé, zajímavé, šokující...čtení, od kterého se nedá odtrhnout. Naprosto nové informace z míst, o kterých měl tušení málokdo.
Jednotlivé kapitoly by ovšem vydaly na samostatné knihy, mrzelo mě, že jsem se nedočetla víc.

Lucka66
24.08.2014

Velmi silné a zajímavé přběhy. Nejvíc se mě zaujal ten o falšovatelých smrti a o kolonich malomocných. Těžko se věří, že takové věci existují i dnes, v 21. století..

pajatp
22.08.2014

Reportáže, které jsou úžasné, zajímavé a děsivé zároveň... Doporučuji..

Cacolinka
11.01.2014

Knížka, která fakt děsí obsahem. Tábory malomocných v Evropě? Žádný problém... Je to hrozné, co se ještě do současnosti děje, o čem nemá obyčejný středoevropan potuchy. Snad jen o té Severní Koreji teda má nějaké mlhavé..

Wyctor
13.12.2013

Reportáže jsou velmi zajímavě a děsivě napsané. Knížku jsem četl před výpravou do Černobylu. Na místě jsem zjistil, že autor v knížce dost přehání. Viděl jsem reportáž z vesnice malomocných v Rumunsku a zde to také nebylo tak děsivé, jak autor popisuje. Např. strážní věže s ozbrojenou hlídkou tam nikdy nebyly a lepra patří k nejméně nakažlivým nemocem - kýchanec od nemocného vás touto nemocí nenakazí. V Pripjati můžete strávit třičtvrtě roku a nepřekročíte evropský roční limit pro radiaci. Knížka je zajímavá, ale nevěřte všemu co se v ní píše.

radixa
16.11.2013

Smekám před autorem. Děsivé svědectví co kde se děje.

RUSTY
22.09.2013

Myslím, že na tuhle knihu a reportáže obsažené v ní jen tak nezapomenu. Přesně jak již bylo řečeno. Tato četba vás donutí přemýšlet, popřípadě si některé informace pak dohledat a pátrat dál. Autor se jeví jako velmi sympatický a odvážný muž, který má velice zajímavé hodnoty v životě a dokáže zajít až na hranici svých sil a možností, a díky tomu odhalit zbytku světa věci, které měly být očividně skryty ....

Ruxandra
21.08.2013

Kniha, která vás donutí přemýšlet. Alespoň mě tedy donutila. Obdivuji odvahu autora, že se vypravil do takových míst, aby o nich pak mohl vyprávět.

kuti
01.07.2012

Naprosto šokující kniha. Člověk se dozví o věcech, o kterých nevěděl a svým způsobem ani vědět nechtěl. Donutí nás přemýšlet.... Obdivuji autora, že jel na místa, kterým by se každý jiný rád vyhnul. Opravdu stojí za to přečíst a slibuji vám, že ve vás nechá hlubokou stopu!!!!!

jirka_sirka
26.12.2011

diky tvrtkovi navstivime zapomenute kouty sveta, kde smrt a utrpeni je beznejsi nez kartacek na zuby. severni korea, etiopie, rusko, rumunsko, ukrajina...