Chytrému napověz

Chytrému napověz https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26331/chytremu-napovez-26331.jpg 4 42 7

Vic Malloy série

Napínavý detektivní příběh vypráví o záhadných únosech a vraždách mezi pašeráky omamných drog a falešnými hráči na severoamerickém pobřeží Tichého oceánu.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Figure it out for Yourself , 1950

heavy66
14.12.2023 5 z 5

Akční zábavná jednohubka plná cool hlášek!
("Všechno vypadalo jako scéna vystřižená z filmu Bratří Warnerů. Už jenom dobře mířený výstřel Humphreye Bogarta a připadali jste si jako doma.")

Vic Malloy, Služby všeho druhu, doprovází bohatou klientku do opuštěného dolu, kde má zaplatit výkupné za uneseného manžela.
("Je to místo, kde se může přihodit cokoliv, a taky se často přihodí.")

Děj sviští jak namydlený blesk, jen místo benzínu se používá whisky!
("Podal mi sklenici s dávkou, která by ženě pomohla pod stůl a muži na koně.")

Závěr by neměl číst nikdo trpící klaustrofobií nebo musofobií!
("Máme dva kamiony narkotizovaného kuřiva a šestnáct mrtvol.")

Jack Bauer
09.07.2022 4 z 5

Lepší než první díl, opět velice předvídatelné co autor napíše v další větě( odpověď Kermana když měl jet do Paříže nebo Malloye ...ani za milión atd.) či odstavci, oddechová skoro braková četba k vodě. Možná je to stářím, dnes se píše úplně jinak.
Nenudí, pobaví, nic nedá. Ožrala Vic Malloy mě se svými zásadami přirostl k srdci.

DzordanoChruno
16.10.2020 4 z 5

Ďalšie z autorových vynikajúcich diel, tentokrát na nerozoznanie od Marlowa. Zaujímavé prostredie, rýchly spád, sympatický hrdina a HLAVNE kopec vtipných hlášok, ktorých vymenovanie by bolo na samostatnú knihu (ale neodpustím si túto: "Horní ret mu zdobil knírek o velikostí vypasené housenky" :-) Bavil som sa výborne. Škoda len tradičného Chase-ovského zvratu v závere, akoby mal autor pocit, že knihe ešte čosi chýba, vypustil vtípky a doplnil mysterióznosť (krysy), čo sa tam nehodilo a knihu mierne pokazilo.

Fillipa
05.12.2015

Stará dobrá klasika a scéna v lomu jako od Lovecrafta.

Zolino
05.02.2014 5 z 5

Aj tu dokazuje autor, že je skutočným majstrom. Knihu vrelo odporúčam.

vitavita
21.05.2012 4 z 5

Přečti a uvidíš, že tě zaujme ....

sidonie kermack
05.03.2012 5 z 5

Tuto knížku jsem četla vícekrát, ale poprvé ještě na základní škole pod lavicí. Tehdy se mi moc líbiila, s odstupem času už ne tolik, ale přesto po ní vždy ráda sáhnu.