Vianočné hodiny

Vianočné hodiny https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112254/bmid_vianocne-hodiny-3Gw-112254.jpg 3 12 2

Autorka bestsellerov Kat Martinová vytvára nezabudnuteľný, inšpirujúci sviatočný príbeh o porušených sľuboch vykúpených láskou, príbeh o odvahe a sile, ktorý vás bude sprevádzať ešte dlho po prečítaní knihy.

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (SK)

The Christmas Clock , 2009

parvitas
23.02.2024 1 z 5

Vianočné hodiny - knihu som si vybrala na základe obálky a tohtoročnej výzvy (hodinyna obálke) ale nemajú veľký význam. Vlastne len veľmi malou mierou zavážia.... a jedinou osobou, ktorej prinášajú radosť je pani trpiaca alzhaimerovou chorobou. Jej malý vnuk sa snaží zarobiť nejaké peniaze upratovaním v autoopravovni, aby jej ich mohol kúpiť. A celé je to písané neuveriteľne primitívnym spôsobom. Mala som pocit, akoby boli vynechané celeé odseky. Postavy neboli ani ploché, tvorili ich len nejasné body a vzťahy medzi nimi sú tak odfláknuto napísané, že som sa s tým trápila asi dve hodiny. A áno, nájde sa tam aj osoba, ktorá si dieťa chce adoptovať, nevyjasnená minulosť a sklamaná láska. Ak to už silou-mocou chcete čítať, odporúčam radšej knihu z knižnice, nestojí to za kúpu...

zipporah
02.09.2013 1 z 5

Hrrrrozné dačo .-) Keď porovnám z tohto žánru knihy (mám ich zopár načítaných, lindseovky detto), toto patrí ešte cez ten priemer, takže dalo sa to aj dočítať... scenár, nemecko-americký nádych a výdych, aplauz, buhuhuhúúú, hotové otázky hlavných hrdinov mi vypli už polovicu mozgových buniek, čo bol beztak zámer, nesťažujem sa... zatiaľ to najlepšie, čo som kedy prečítala bola Rowena z Väzeň mojej túžby, síce brak, ale nezabudnuteľný a potom Vlk a holubica, to už o niečo lepšie napísané... no po Kat Martinovej určite sa nepustím do Coelha, vypla by mi aj druhá polovica buniek vzhľadom na to, že ide ešte aj o náboženskú tému... a preto sa vrátim k ruským končinám, trochu zatrasiem hlavou ako pes po kúpeli, a potom hádam prežijem coelha a snáď v budúcnosti ďalekej aj toho "hnedáka"... škoda, že je svet taký, aký je a Eco nie je ten, ktorý by mal zametať police kníhkupectiev, PS: nečakám, že si spomeniem na nejakú odvahu a silu z tohto príbehu, keď ráno vstanem:D

Kniha Vianočné hodiny je v