Ví o tobě

Ví o tobě https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330877/bmid_vi-o-tobe-sCU-330877.png 4 995 400

LOUISE opustil manžel kvůli jiné, a tak se jediným mužem v jejím životě stal její syn. Proto Louise pracuje na poloviční úvazek, aby je uživila a zároveň mohli být spolu. Všechno se však změní, když se objeví DAVID, mladý, úspěšný a natolik okouzlující, že Louise nemůže uvěřit, že by o ni muž jako on nejenže mohl zavadit pohledem, ale že ho dokonce snad i přitahuje. To se ovšem dost zkomplikuje v okamžiku, kdy potká jeho ženu ADELE, překrásnou, elegantní a roztomilou bytost, z níž se rychle stane Louisina nová přítelkyně. Oba aktéři dokonalého páru Louise naprosto uchvátí a každý z nich ji po svém vtahuje do spletité sítě jejich manželství, v němž má Louise zatím netušenou zásadní roli. A najednou, ve chvíli, kdy je oba trochu víc poznává, zahlédne trhliny. Je David opravdu tím mužem, za něhož ho měla? A je Adele opravdu tak křehká a zranitelná, jak působí? Jaká strašlivá tajemství oba skrývají a jak daleko zajdou, aby je uchránili?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Metafora

Behind Her Eyes , 2017

EliskaD
18.10.2021 5 z 5

Po přečtení mnoha rozporuplných komentářů, které knihu (a především její závěr) buď velebí nebo naopak haní, jsem po knize sáhla v napětí, co se z toho příběhu vyloupne. No, naprosto mi to vyrazilo dech! Vícero takovýchto mindfuck knih!

aliza
29.09.2021 3 z 5

Úžasně čtivé, nemohla jsem se od ní odtrhnout, ale ten konec úplně změnil můj názor na knihu...

Dajine
12.09.2021 4 z 5

Tak nějak nevím. Možná časem, až to můj mozek zpracuje. Každopádně překvapení na konci se konalo.

RadimWiniarski
08.09.2021 3 z 5

Je vědecky dokázané, že při čtení knih mozek pracuje víc. Díky tomu pak musí například více zapojit fantazii a představivost. Což je pro nás vášnivé čtenáře úžasné. Doplňovat si kousky skládaček příběhů a odhadovat konce právě rozečtené knihy. Musím říct, že kniha Ví o tobě splnila vlastně vše, co od knihy nějak očekáváte. Pokládá spoustu zajímavých otázek, nechá vás pořádně vymáchat ve vašich tipech a odhadech v tom, jak se příběh bude vyvíjet, aby Vám pak v závěru ukázala vztyčený prostředníček s tím, že celou dobu jste se svými tipy naprosto mimo. A to nejen mimo ohledně vyvrcholení příběhu, ale také mimo ohledně žánru knihy, který jste si myslel, že právě čtete.
Základní příběh stojí na milostném trojúhelníku postav, které navzájem soupeří o to, která z nich bude pro čtenáře nejvíce otravná. Za mě rozhodně vyhrává postava Louise, která si z každého dne doma dělá soukromé vinobraní, a u které je opravdu velmi složité hledat nějakou formu sympatií. Tyto postavy se sunou příběhem velmi vlažným tempem, ve kterém si všichni navzájem lžou. Ve chvíli, kdy tak máte pocit, že čtete jen další romantické drama z knihovny Rosamunde Pilcher, přichází autorka se svou specialitou ve formě několika silně náhodných podezřelých vět, u kterých se nejednou zastavíte s tím, proč by v romantickém dramatu měli mít své místo. Postupem času se však všechny kousky skládačky odtajňují a přichází závěr, který je poté hlavním tématem většiny recenzentů. Já sám za sebe musím říct, že jsem asi ještě nečetl knihu, u které bych měl pochopení jak pro čtenáře, kteří jsou schopni díky závěru dát knize odpadová hodnocení, tak pro čtenáře, kteří závěr považují za naprosto dechberoucí zážitek.
Musím říci, že kniha určitě nebude patřit mezi něco, k čemu se budu v budoucnu vracet. Díky čtivosti, notné dávce překvapení a hlavně pořádné odvaze se vydat tímto směrem si ale myslím, že rozhodně stojí za přečtení. V případě, že některá překvapení chcete dostat v trošku mírnějším měřítku a dáváte přednost třeba seriálům, tak za mě můžu určitě doporučit seriálovou adaptaci této knihy. Od knihy se liší jen v pár detailech, takže o nic důležitého určitě nepřijdete. 65%

Lucc93
21.07.2021 3 z 5

Achjo. Celou knihu jsem čekala, co z toho bude a přiznávám, že mě mrazilo. Ale ten konec? Chápu, asi to má být lehce nadpřirozené, ale na mě to působilo bohužel dost stupidně.

Polajda
10.07.2021 4 z 5

To jako fakt? Konec neprozradím, ale ač mám bujnou fantazii, toto jsem fakt nečekala....

kamolka
28.06.2021 2 z 5

Audokniha namluvená skvěle, ale ten příběh?
NEVĚŘTE TÉTO KNIZE
NEVĚŘTE TOMUTO PŘÍBĚHU
NEVĚŘTE ANI SAMI SOBĚ
A AŤ SE DĚJE COKOLIV, NEPROZRAĎTE KONEC!

Tohle se u některých anotacích na tuto knihu píše. Už to mě zaujalo, ale tím, jak moc s tím nadělali tajnosti, tím rychleji mi to začalo spínat v hlavě. A tím se pro mě stala kniha naprosto předvídatelnou. A ta poslední kapitola? To už bylo fakt moc...

twiggynka
21.06.2021 3 z 5

Kniha byla velice čtivá, zápletka se mi také líbila, ale ten konec? Proč? Úplně to změnilo pohled na knihu. Prostě ujetý :D

SimonaP
13.06.2021 2 z 5

Knížka byla čtivá a byla jsem zvědavá, co za tím vším bude, ale ten konec fakt neee.

LeSk
06.06.2021 4 z 5

Velmi čtivá kniha, děj poutavý, nemohla jsem přestat číst, hltala jsem každou kapitolu, každou stránku. Konec knihy byl však velké zklamání. Nechápu proč takový mimózní konec, je to veliká škoda.

sestricka1
19.05.2021 3 z 5

Davam 3 hvezdy za ctivost, ale obsahove u me propadak. Velka skoda , ze autorka nezustala v realne rovine a vystrelila dej nekam uplne mimo.

evineckY
14.05.2021 3 z 5

No..... ten konec to zabil.

janina66
11.05.2021 2 z 5

To jako fakt???????
Audio, výborně namluvené. A to je vše co se mi líbilo, protože ten konec mě zcela odrovnal.
Takovéto knihy s touto tématikou (nechci psát s jakou, kdo ještě nečetl) opravdu nečtu!! Za mě NE.

nikaj79
22.04.2021 5 z 5

Spadla mi čelist. Nečekaný konec knihy.

Kami072
18.04.2021

Knihu jsem si vybrala po zhlédnutí úžasného seriálu na Netflixu. Už jsem tedy věděla, jak celý příběh dopadne. Ale jelikož jsem byla nadšená ze seriálu, tak mě nadchla i kniha.
Za mě naprosto geniální příběh!

bigben
06.04.2021 2 z 5

Pořád jsem čekala, co z toho bude, kdo je ten špatný, ale takový závěr jsem rozhodně nečekala. Pro mě neuchopitelné...a vlastně dost velké zklamání.

Monuli36
31.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Knížka se mi výborně četla.Příběh zajímavej,ale ten konec?Nemám ráda scifi a nadpřirozené věci...Jsem trochu zklamaná

Gabetka
26.03.2021 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem po knize sáhla až notnou dobu po jejím vydání a zaslechla spoustu názorů na závěr knihy, měla jsem od poloviny tušení, o co by mohlo jít. Nebyla jsem zaskočena, naopak jsem originálnost závěru ocenila. Autorka se nebojí zahrávat si s nadpřirozenými prvky a umí je do příběhu dobře zakomponovat, ale pořád jsou její romány především o lidech a vztazích (hlavně těch nedokonalých).

Peslik
20.03.2021 2 z 5

Začátek knihy byl slibný, docela jsem se těšila. Zvěsti, že je i filmová mini série, četla jsem jak o život, abych se na to i mrkla. Pak přišel závěr knihy a já mám po chuti....to jako vážně ???????

kkubinova
19.03.2021 4 z 5

Zajímavý příběh, celou dobu jsem v napětí čekala, jak to skončí a konec mě opravdu překvapil :D Pro ty, kteří mají rádi filmy, tak je to dostupné ve formě seriálu na Netflixu, každopádně kniha pro mě byla lepší :)