Ví o tobě

Ví o tobě https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330877/bmid_vi-o-tobe-sCU-330877.png 4 995 400

LOUISE opustil manžel kvůli jiné, a tak se jediným mužem v jejím životě stal její syn. Proto Louise pracuje na poloviční úvazek, aby je uživila a zároveň mohli být spolu. Všechno se však změní, když se objeví DAVID, mladý, úspěšný a natolik okouzlující, že Louise nemůže uvěřit, že by o ni muž jako on nejenže mohl zavadit pohledem, ale že ho dokonce snad i přitahuje. To se ovšem dost zkomplikuje v okamžiku, kdy potká jeho ženu ADELE, překrásnou, elegantní a roztomilou bytost, z níž se rychle stane Louisina nová přítelkyně. Oba aktéři dokonalého páru Louise naprosto uchvátí a každý z nich ji po svém vtahuje do spletité sítě jejich manželství, v němž má Louise zatím netušenou zásadní roli. A najednou, ve chvíli, kdy je oba trochu víc poznává, zahlédne trhliny. Je David opravdu tím mužem, za něhož ho měla? A je Adele opravdu tak křehká a zranitelná, jak působí? Jaká strašlivá tajemství oba skrývají a jak daleko zajdou, aby je uchránili?... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Metafora

Behind Her Eyes , 2017

kackahracka
27.07.2022 4 z 5

Hodnotím s odstupem, takže dojmy hledám někde pod stolem. Hodí se tu poznámka, co někde někdo zmínil (možná jinde, nicméně tady to sedí): hlavní hrdinka vypila tolik vína, že jsem měla strach, že po dočtení sama nadýchám. Knížka mi byla doporučena kvůli šokujícímu závěru-a ano, ten teda byl. Jenže se nemůžu rozhodnout, jestli ho hodlám přijmout. Tak nějak se zdráhám knížku doporučit a osciluju mezi-to byla ale děsná kravina/dost zajímavý...Každopádně nevšední zážitek.

Aneleh
04.07.2022 4 z 5

Tahle kniha je všechno: příběh pro ženy, psychothriller až horor a z velké části i sci-fi. Nečetla se mi příliš lehce, vzbuzovala ve mně příliš mnoho otázek, na které dlouho nebyli žádné odpovědi. A ten konec tak neskutečný, až trochu úsměvný - ne že by to bylo špatné, jen toho bylo trochu příliš. Ale dozvěděla jsem se něco o lucidním snění, vlastně jsem netušila, že něco takového opravdu existuje, což bylo zajímavé a spíš jen díky tomu dávám čtyři hvězdičky.

Belanna
27.06.2022 3 z 5

Knížka mě chytla od samého začátku, přesto že jsem dějovou linku tak nějak předvídala, nevadilo mi to. Líbil se mi příběh pohledem několika postav a navíc odskoky do minulosti. Autorka mě držela stále v napětí.
Bohužel, jako píše většina tu, konec byl s wow efektem, ale prostě se sem dle mého naprosto nehodil.

KerliDepp
22.06.2022 3 z 5

Začátek mi připadal docela táhlý a Louise mi šla na nervy, postupně mě nakonec kniha zahltila hromadou otázek a bádání jak a proč, takže jsem se nemohla dočkat rozuzlení a konec byl teda..musím uznat, že jsem doslova knížku zalomila a koukala do prázdná s pocitem “jakože cože?!” wow efekt by byl, no ale..jedním slovem finále “překombinované” a čeho je moc toho je příliš.

Antaki_Thorin
12.05.2022 3 z 5

Vzhledem k hodnocení, které je už 'v modrém', jsem neměla velká očekávání. A je to dobře. Není to top příběh, to ne. Ale je to originální. A za to má ode mě hned jednu hvězdu. Zajímavý způsob vyprávění je za druhou hvězdičku. Třetí hvězda je za Louise:-)

Angell328
18.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Možný spoiler:
Bohužel, ubírám dvě hvězdy. Autorka nechť pokračuje v duchu knihy tiché lži, to bylo famózní a výtečné dílo. Ale toto mi připadalo jako knižní horor insidious. Astrální cestování je zajímavý námět a mě osobně se film insidious líbil ale tady to bylo velice špatně uchopené. Kdo viděl film insidious, určitě ví o čem píšu. Ale pokud se autorka bude držet v duchu tichých lži tak bude mít mnohem více čtenářů

dagmar6332
18.03.2022 5 z 5

Kniha mě bavila, když čtu a nejde knihu odložit, tak vím, že je to topovka a to je tato kniha, konec mě úplně dostal, měla jsem ji v hlavě ještě několik dní. Určitě stojí za pozornost.

Burák
02.03.2022 3 z 5

O dost lepší než Tiché lži, které jsem od autorky četla před pár lety.
Velmi zajímavý a netradiční námět, slušné čtivé zpracování. Kniha se mi líbila, četlo se to hezky svižně. Než jsem ale stihla napsat tento komentář, viděla jsem i seriálové zpracování a musím přiznat, že to je tedy výjimečně lepší a napínavější než knižní předloha, a to navzdory tomu, že jsem věděla jak se příběh bude vyvíjet.

martisko3
23.02.2022 4 z 5

Originální zápletka, překombinovaný konec. Nenudila jsem se, ale znovu už bych ji nečetla.

andrea7191
07.02.2022 4 z 5

Dřív než na knihu jsem narazila na seriál a protože dobrý, tak jsem se pustila i do knihy, ale tohle pořadí není není šťastné. Už jsem věděla o co jde a jak to dopadne. Ale za mě dobrý.

čef
26.01.2022 3 z 5

Hned z počátku bylo jasné, že půjde o důkladný dušezpyt, což mne tak moc nebere. A také to tak bohužel bylo. A těch kotrmelců, kterých jsem se dočkal! A korunu tomu dodaly logiku a fyziku popírající lucidní sny. Takže došlo na slova Stephena Kinga z obálky, abychom ničemu v této knize nevěřili, což je ovšem opravdu snadné. Nicméně konstrukce příběhu je vynalézavá, takovýto vztahový trojúhelník dosud nikdo nevymyšlenkoval, takže alespoň pozornost může román docela udržet.

Youn@n
17.01.2022 5 z 5

paráda :) doporučuji všem

SilvieSisinka
05.01.2022 5 z 5

Mě tedy kniha velice bavila,občas se to trošku tahlo ale......Konec mě šokoval.To jsem opravdu nepředvídala.

Liturgievpatek
07.12.2021 5 z 5

O lásce k dětem, k mužům, k ženám, o tom, jak to mají matky těžké, jak bojují, jak se nevzdávají. Proč ne, četlo se to dobře. Ale nesmíte od knihy moc čekat.

Mišullka
01.12.2021 2 z 5

Knihu jsem četla podruhé, protože jsem po krátké době zapomněla, že jsem jí kdy četla. Což u dobrých knih nebývá. Čte se sice dobře, ale ten závěr.. úplná blbost.

Kubajzz
26.11.2021 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Knížka se mi líbila ale závěr mi přišel moc překombinovaný.

Faila
15.11.2021 4 z 5

Zajímavý námět a povedené zpracování, alespoň v rámci tohoto žánru. Nelze čekat pořádně propracované drama s hlubokými postavami a myšlenkami. Ale množství překvapení a zvratů čtenáře rozhodně vtáhne do děje. Nad uvěřitelností a smysluplností hlavní myšlenky se dá polemizovat, za mě se jí rozhodně nedá upřít určitá originalita.

Prochajdaa
26.10.2021 3 z 5

Knížka se četla moc dobře. Celou dobu jsem přemýšlela, jak to dopadne. Závěr mě ale zklamal, totální blbost.

Maki21
26.10.2021 5 z 5

Neuvěřitelné, kniha začíná tak zlehounka a nakonec si člověk jenom říká "WTF?" Je tohle vůbec možný? Autorka je podle mého názoru Stephen King v sukni, mistryně dramatu a nečekaných konců. Od knihy sem měla veliké očekávání ale kniha ho předčila o 100%. Velmi mě zaujalo její umění psychologie jednotlivých postav.

jihej
21.10.2021 4 z 5

Knížka mě bavila, četla se moc pěkně. Závěr sice trochu přitažený za vlasy, ale celkově hodnotím pozitivně.