Ví o tobě

Ví o tobě https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330877/bmid_vi-o-tobe-sCU-330877.png 4 995 400

LOUISE opustil manžel kvůli jiné, a tak se jediným mužem v jejím životě stal její syn. Proto Louise pracuje na poloviční úvazek, aby je uživila a zároveň mohli být spolu. Všechno se však změní, když se objeví DAVID, mladý, úspěšný a natolik okouzlující, že Louise nemůže uvěřit, že by o ni muž jako on nejenže mohl zavadit pohledem, ale že ho dokonce snad i přitahuje. To se ovšem dost zkomplikuje v okamžiku, kdy potká jeho ženu ADELE, překrásnou, elegantní a roztomilou bytost, z níž se rychle stane Louisina nová přítelkyně. Oba aktéři dokonalého páru Louise naprosto uchvátí a každý z nich ji po svém vtahuje do spletité sítě jejich manželství, v němž má Louise zatím netušenou zásadní roli. A najednou, ve chvíli, kdy je oba trochu víc poznává, zahlédne trhliny. Je David opravdu tím mužem, za něhož ho měla? A je Adele opravdu tak křehká a zranitelná, jak působí? Jaká strašlivá tajemství oba skrývají a jak daleko zajdou, aby je uchránili?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Metafora

Behind Her Eyes , 2017

Lotka
12.11.2017 1 z 5

I díky recenzím jsem čekala napínavou a poutavou knihu... a byla to příliš velká očekávání. S ubíhajícím dějem byla kniha víc a víc nudná, až se z ní stala podivná slátanina.

zuzi.podzim
09.11.2017 4 z 5

místy mě to bavilo, místy nuda, líbilo se mi vykreslení postav i přesuny mezi hrdiny a pohled do jejich hlav, rozhodně knížka nespadá do nějaké kategorie a to mám ráda.

Petbe
09.11.2017 odpad!

To si děláte srandu? Nic horšího jsem snad nečetla. Od začátku nuda, ale jen kvůli kladným komentářům, které slibovaly super závěr jsem vydržela a závěr byl taková pi**vina...! Škoda týdne, který jsem nad knihou strávila....:-( tak vysoké hodnocení opravdu nechápu...

sweeneytodd
08.11.2017 5 z 5

Tato kniha mě dostala. Sice hlavní téma trochu přitažené za vlasy, ale rozhodně zajímavé. Hezky vykreslené postavy, náhled do obou ženských myslí.
Četla se sama, navíc ten skvělý šokující konec! Pět hvězd.

Irsaf
07.11.2017 5 z 5

Překvapující závěr

Erummeldë
30.10.2017 5 z 5

První půlka byla jak klasický milostný trojúhelník, akorát trochu psycho. Začátkem druhé půlky knihy jsem měla za to, že konec je jasný, zcela předvídatelný. V momentě, kdy jsem si pomyslela, že už mě nic nepřekvapí, se to všechno šíleně zvrhlo. Tohle se opravdu nedalo čekat. Něco takhle bláznivého se prostě nedá vymyslet jen tak. Zamotané, děsivé, matoucí a opravdu šílené.

Lokina
29.10.2017 4 z 5

To teda byl ale brutální úlet! Příběh o třech lidech, jejich propleteném vztahu, psychické manipulaci se mi velmi líbil.
Kniha je slibný a čtivý psychothriller a každý konec kapitoly mě nutil číst dál a dál, protože jsem se chtěla dozvědět, co se to tam k sakru děje! Poslední část příběhu přinesl nečekané zvraty obřích rozměrů! A poslední kapitola? Když už jsem si myslela, že je příběh u konce, nastala ledová sprcha a já se musela vzpamatovat z té poslední kapitoly.
Jestli o této knize uvažujete a nevadí vám v příbězích (zvláště u thrillerů) nereálné prvky, jděte do toho!
A ať se děje cokoliv, neprozraďte konec!

Lenka.Vílka
28.10.2017 3 z 5

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER

První část na mě byla moc dlouhá. Chápu, bylo toho třeba, protože se vztahy pořádně zamotaly. Taky část, kdy mě mrzelo, že vypravěč není i David. Což dává smysl až potom (buď proto, že mu z těch všech jebe nejmíň nebo nejvíc...odpověď v knize). Trochu jako Sedmilhářky (ale to mám z vyprávění, nečetla jsem). Rozebírají se vztahy a vždy na konci kapitoly věta jako bomba, aby všichni pochopili, že se jako něco děje.
Druhá část byla jednoznačně perfektní. Začne se ukazovat, že všechno nemusí být tak, jak bylo naznačeno. Možná to je jinak, možná ne. Občas jsem nestíhala vnímát míček, jak rychle létal z jedné strany na druhou.
Třetí část se táhla a já stále čekala na to psycho. Gradace napětí pro mě padla na dno, aby se to všechno vyřešilo (a šokovalo) na posledních stránkách. Podobně jako u Za zavřenými dveřmi. Nevadí mi, že kniha rychle skončí a autor nechá na čtenáři, ať si to domyslí sám. To je super. Ale tady mi to bylo jedno, protože to zabilo sto stran předchozích a kříž ke hrobu poslední dvě.

Kniha jede na vlně oblíbenosti tohohle žánru a stylu psaní. Stále mě fascinuje, že najednou si všichni řeknou, že chtějí takhle psát a hurá do toho. Móda není jenom v hadrech a bydlení, ale i knihách. Ale jako se vším. Občas to vyjde, ale občas taky ne. Za mě průměr, protože jsem nebyla dostatečně napnutá. Sice byla kniha velice čtivá, ale nedovedu si představit, že bych četla znovu. A taky mě překvapilo, že přestože byl překlad textu jako samostatného dobrý, překlad názvu knihy mě docela zklamal. Ale není to první kniha, která vyšla pod názvem, který částečně spoileruje pointu, pokud si přečtete i název originální.

Quantenera
25.10.2017 4 z 5

Před úplným závěrem knihy si myslíte, že přesně víte, jak kniha dopadne, ale po přečtení poslední kapitoly zjistíte, že tohle jste rozhodně nečekali!!!

Barush64
22.10.2017 5 z 5

Tohle byla hrozně divná kniha a já pořád ještě nevím, jestli se mi líbila, jestli mě naštvala nebo vyděsila. Nejspíš asi vše dohromady.

Roubas
22.10.2017 4 z 5

Čistokrevný psychothriller, který si vystačí pouze s niternými myšlenkami tří hlavních postav a se čtenářem si hraje na kočku a myš. Budete přemýšlet, budete si utvářet možnosti, ale na 99,9% na rozuzlení nepřijdete. Je to výborně napsané, ale se závěrem mám stejně jako mnoho dalších trošku problém. Nevadí mi, že není úplně reálný, ale že je to moc. Kdyby kniha skončila prvním zvratem, vše by bylo ok, ale autorka chtěla nejspíš čtenářovu pusu otevřít ještě víc dokořán a právě poslední kapitola podle mě je spíše na škodu než k užitku. I tak vynikající a hlavně originální kniha.

luciefeix
20.10.2017 2 z 5

nic moc chvíli dobré a stale jsem cekala co za waau konec to bude mit ale takovouhle sračku sprominutím a pitomost stupidní jsem opravdu necekala .. Lidi co na tokový stupidite muzete rozdýchávat ? ja maximalně to jak tohle muze někdo tak dobre propagovat jelikoz propagaci má kniha na 1 .

Damdik
19.10.2017

Podle hodnocení zde jsem čekala tedy pecku! Asi jsem divná, ale tohle byla totální kravina, doteď lituji času, který jsem této knize dala.

MirKop
18.10.2017 5 z 5

Kniha je opravdu velmi dobře čtivá a od začátku do čtenáře vleze pomyslný brouk, který nahlodává otázky, co se mezi Adele a Davidem vlastně děje, proč ta odtažitost, proč ta záludnost ze strany Adele... a příběh začne investigativními kroky Lousie gradovat. Osobně jsem tam neviděl žádné "mrtvé" pasáže, každá kapitola s sebou přináší něco nového.

Hodně čtenářů zklamal ten mysteriózní základ celé knížky, ale to na tom bylo ve finále to nejlepší a celé to dovršil opravdu šokující konec, i když tomu všemu hodně napovídaly ony pomyslné druhé dveře...

SPOILER - i když trošku úsměvný...
Je samotný originální název knížky. Jak jeden "kolega" čtenář poznamenal, tak ten název v angličtině je "spoiler jako prase"...Ví o tobe zní lépe a nic v podstatě z toho, o čem to celé je a jak to skončí, neprozradí

Marta1510
12.10.2017

Konečně kniha kterou jsem po dlouhé době přečetla jedním dechem. Velmi napínavý příběh a nečekaný konec děje!

Astonius
08.10.2017 3 z 5

Je pravda, že úplný závěr knihu pošoupl o jednu hvězdičku nahoru a až při názvu poslední kapitoly mi došlo, jak se věci mají. Toto vyústění bylo zajímavé a donutí čtenáře nad celým obsahem znovu přemýšlet. Kniha se čte dobře díky kapitolám, které jsou dlouhé tak akorát a děj je stručný, prakticky se omezuje pouze na tři čtyři hlavní postavy. Na začátku se kniha tvářila jako román pro ženy popisující milostný trojúhelník, potom se přidal určitý paranormální prvek, který mne však dost rozladil a málem jsem kvůli tomu knihu odložila. Také chování hlavních osob bylo nenormální a přitažené za vlasy - samozřejmě vedené tak, aby mohlo být zakončeno, jak zakončeno bylo. Na jedno přečtení celkem dobré, jsem ráda, že jsem měla jen půjčené.

josska
04.10.2017 4 z 5

Knížka se moc pěkně četla,napínavá,ale ten konec teda překvapil

Luciluc
04.10.2017 5 z 5

No..páni, tak takový konec jsem opravdu nečekala! Tento příběh asi budu ještě nějakou dobu vstřebávat. Trochu mi při hodnocení došla slova.. :) Čtivé, promyšlené, překvapující. Rozhodně stojí za přečtení!

Nikkaa
03.10.2017 4 z 5

Co říct,kniha působí velmi dobře,četla se velmi hladce,oblíbila jsem si postavu Luisse,Adele byla blázen ale ke konci knihy se to vše vysvětlilo takže ani neni divu,konec byl chaotický a přišel mi spíš jak z jiného světa.Kniha si zaslouží rozhodně přečíst...budete se divit :-)

jakafe
01.10.2017 1 z 5

Jedna hvězda za čtivost. Většině se téma a příběh líbí, ale pro mě prostě byli všichni účastníci trojúhelníku divní (nemám ráda tajemné charaktery ani v životě, takže ani není divu) a postupně mě jejich osudy přestaly zajímat. Snažila jsem se to přečíst do konce, ale tohle nešlo. Zjišťuji, že mám problémy vcítit se do psychicky a emočně nevyzrálých / labilních lidí v moderní literatuře, v klasické mi to kupodivu nevadí. Navíc, co zde čtu od podobně rozčarovaných lidí, tak konec to korunuje - v horším slova smyslu. Naštěstí jsem si knihu jen půjčila v knihovně, jsou už na ní rezervace, tak ji ráda předávám dál.