Vězňova žena

Vězňova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446325/bmid_veznova-zena-TuM-446325.jpg 4 255 88

Izzy by si tolik přála vést poněkud zajímavější život, než jí nabízí středomoravská vesnice. A teď, za války, je to ještě mnohem horší. Samá dřina, žádná radost. Pak se ale najednou všechno změní: na jejich rodinný statek přijde vypomáhat skupina britských válečných zajatců. A jedním z nich je Bill. Po jejich setkání události naberou rychlý spád. Izzy a Bill se tajně vezmou a vydají se na útěk. Izzy je přestrojená za muže a působí tak věrohodně, že když je nakonec dopadnou nacisté, skončí spolu s Billem ve vojenském zajateckém táboře. Kdyby Němci přišli na to, že je Izzy žena, okamžitě ji zastřelí. Novomanželé se proto spojí s několika spoluvězni, a společně pak střeží Izzyino tajemství. Ne každý zajatec má ale dobré úmysly. A tak se Bill a Izzy každé ráno probouzejí s nejistotou, jestli se společně dočkají večera. Nebo konce války. Nebo šťastné budoucnosti.... celý text

Literatura světová Pro ženy Válečné
Vydáno: , Domino

The Prisoner's Wife , 2020

Kanimůra2
15.05.2021 5 z 5

Mě nepřipadala první část tak romantická a sladká, jak psal někdo přede mnou. Já jsem měla především vztek na hlavní hrdinku, že smrtelně ohrozila životy mnoha lidí. Nakonec mě dostala její vytrvalost, statečnost a odvaha. Ještě víc mě zaujala poslední část. Vůbec jsem netušila, kolik bylo zajatých britských vojáků. Nevzpomínám si, že bych četla něco podobného. Silný a krásný příběh. Doporučuju.
Škoda konce, taky bych ráda věděla, jak příběh dopadne.

Mišák240
13.05.2021 4 z 5

Nejvíc mě na knize lákalo to, že příběh je psaný na základě skutečných událostí a hlavní hrdinka je Češka Izzy. Kniha o neuvěřitelné odvaze, statečnosti a chuti, i přes veškeré hrůzy ve 2. světové válce, přežít. Za mě mohu doporučit. Zajímalo by mě, jak to dopadlo s hlavními hrdiny.

ivulka15
07.05.2021 5 z 5

Heký příběh o odvaze,přátelství a touze přežít. Skláním se před všemi kdo válku prožili ať už byli kdekoliv.

Lofda
06.05.2021 4 z 5

Po přečtení prologu bylo jasné, kam vše směřuje.. A pak začíná příběh, který je v úvodu spíš naivní růžové vyprávění. Přiznám se, že jsem si několikrát říkala, že jsem asi sáhla vedle a knížku odložím a nedočtu. Ale zhruba po 100 stranách se před vámi otevře úplně jiný příběh a pak už se kniha jen těžko odkládá, třeba jen na chvilku. Příběh opravdu neuvěřitelný, zajímavý, smutný, ale často i plný naděje. Příběh napsaný podle skutečných událostí a vzpomínek skutečných lidí. Škoda toho rychlého konce. Tolik bych se chtěla dozvědět víc..

hzd
05.05.2021 5 z 5

Krásná knížka. Na začátku to byla taková romantika a pak se z toho stal boj o život. Oceňuji odvahu hlavní hrdinky. Škoda že ten konec byl tak rychlý. Chtěla bych vědět jak to bylo dál po skončení války.

neubam02
04.05.2021 5 z 5

Hodně smutná, ale úžasná kniha. První část knihy je romantický příběh o začátcích lásky, druhá polovina knihy je krutá realita života za války. Tato kniha je krásný příběh nejen o lásce, ale i o přátelství. Hodně velké přátelství. Izzy měla štěstí, že našla takové přátele a vzájemně se všichni podrželi. Nejvíce mě zajímá, kdo vlastně byl ten člověk, co vyprávěl autorce příběh Izzy, Billa a jejich přátel. No vlastně mám více otázek, ale na ty už mi asi nikdo neodpoví... Na konci už jsem samozřejmě brečela jak želva. Bylo to hodně smutné, ale bohužel všechno pravdivé, takové věci se opravdu děly a je potřeba, aby lidé věděli, co ostatní museli protrpět, na jaké dno museli klesnout. Všem doporučuji, přímo nakazuji, si knihu přečíst.

ANDY28
21.04.2021 5 z 5

Ach to byla odvaha, láska a celý vesmír se spojil, aby jim pomohl. Někdy se stačí jen rozhodnout. Úžasný příběh.

josska
21.04.2021 4 z 5

Kniha se mě líbila,byla čtivá,pěkně napsaná,,,podle skutečnych udalosti ,,láska,válka,obětavost,přátelství,věrnost,,trochu mě překvapil ten rychlý konec

ela1972
07.03.2021 4 z 5

Moc krásná, smutná kniha. Zajímavostí je, že kniha je psaná i o životě české mladé ženy

jjitka
27.02.2021 5 z 5

Silný příběh, úžasná kniha, doporučuji.

Arsi
18.02.2021 5 z 5

Nádherná kniha, která vezme za srdce. Je skvěle napsaná, plná lásky, přátelství, obětavosti i hrůz 2. světové války.

mynamail
07.02.2021 5 z 5

Velmi krásný příběh. Pohádka plná hrůzy, lásky, přátelství, odvahy, věrnosti, odhodlání, zášti a touhy. Zase jedna stránka hrůz nesmyslné druhé světové války, jak málo toho stále víme... Nedovedu si představit tu sílu přežít všechny ty nesnáze a potíže a krutosti, kolik toho člověk jen vydrží...
Kniha je velmi, velmi dobře napsaná, reálie jsou založené na důkladném studiu historických událostí i místopisu. Zvláštní - ale příjemný - je způsob vyprávění, kdy v jedné kapitole líčí Izzy svůj prožitek a v další je vypravěčem Bill.

cori
06.02.2021 4 z 5

Příběh dvacetileté Izabely z českoněmecké rodiny na moravskoslezském pomezí, která se v létě 1944 zamiluje do britského zajatce Billa Kinga a jako jeho manželka opouští rodinu a po nezdařeném útěku k partyzánům s ním sdílí peklo zajateckých táborů (Lamsdorf- Stalag), těžkou práci v lomu v Supíkovicích i pochod smrti do německého tábora Hartmannsdorf, není žádná červená knihovna a vše, co autorka píše, se zdá uvěřitelné. Škoda, že se nepodařilo zjistit jméno skutečné Izzy a její další osudy, jestli se setkala s rodinou a jak to bylo dál, když kolem Československa padla železná opona.
Autorka vycházela i ze vzpomínek Horace Greasleya a v románu vystupuje jeho milenka Rosa Rauchbachová, dcera majitele kamenolomu.

Alenka_pokorna
21.01.2021 5 z 5

Pokus o útěk moravské dívky a válečného zajatce z Protektorátu nedopadl úspěšně. Oba se ocitají v zajateckém táboře a mohou se spolehnout jen sami na sebe a pár nejbližších. Skoro těžké uvěřit, že je tento příběh založen na skutečné události. Ačkoliv ze začátku mě kniha příliš nechytla, příběh jako by gradoval. Od poloviny, jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Poslední část jsem přečetla jedním dechem. Nesourodá skupina hlavních hrdinů se skvěle doplňuje a kniha mě vtáhla takovým způsobem, že jsem cítila, jako kdybych to šílené dobrodružství zažívala s nimi. Příběh nutí k zamyšlení a ukazuje, že nic není černobílé a třeba i dříve bratři ve zbrani se obrátí proti sobě, když člověka sužuje hlad. Zážitek z příběhu ve mě zůstane delší dobu. Smekám přede všemi, kdo se i za takových situací, které hlavní hrdinové zažívali, dokázali chovat čestně.

Gerbasin
19.01.2021 4 z 5

Skvěle napsaná kniha, čtivá, nebojí se zajít do detailů, ale bohužel musím napsat, že mě zklamal konec. Všechno to směřovalo k velkému finále, které se sice v nějaké míře dostavilo, ale autorka ho prostě odbyla jednou větou a bez emocí. Celou dobu popisuje sebemenší detail (a poutavě), ale to, na co jsem se těšil celou dobu jsem prostě nenalezl. Jen jsem tupě zíral s myšlenkami: "A to je jako všechno?" Asi si to měl čtenář domyslet sám. Ale strastiplný příběh Izy a Billa si to nezasloužil. Autorka sice na konci vysvětluje, že nezjistila kde hlavní hrdinové ve skutečnosti skončili, ale zároveň se sama přiznává , že psala román nikoliv biografii, takže konec padá na její hlavu. Připomnělo mi to skvělý román Dopisy, které nikdo nečetl, kde byl konec taky odfláknutý.

Rosana
16.01.2021 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, která nešla odložit a po jejímž přečtení si zase o něco více vážím každého kousku jídla, chleba, střechy nad hlavou, tepla, domova, oblečení...

čef
12.01.2021 5 z 5

Román lásky v nepředstavitelně krutém prostředí konce 2. světové války v zajateckých táborech a pochodu smrti v Čechách, Polsku a Německu s mnoha dojemnými a nebezpečnými situacemi. Autorka si dala velkou a podle mne chvályhodnou práci s tím, aby její román odpovídal době a událostem a myslím, že dosáhla na velmi dobrou kvalitu.

Miška935
03.01.2021 5 z 5

Tohle byl velmi pěkný příběh o lásce v táboře, nádhera.

Terka72
02.01.2021 5 z 5

Právě dočteno a musím říct,že jedním dechem. Velmi čtivá kniha, která určitě stojí za přečtení. Začátek byl hodně naivní, ale čím více jsem se začítala, tím více mě kniha pohlcovala a bavila (pokud se to dá u knihy tohoto typu vůbec říci).

PájaHája
30.11.2020 5 z 5

Krásný příběh lásky, odhodlání a neuvěřitelné výdrže zasazený do hnusné doby 2. sv. války.