Vězni svobody

Svět v roce 2049. Svět v rukou osmice gigantických korporací, které ve zhroucených státech ovládají každý aspekt ekonomického a politického dění. Svět nelítostně podřízený zisku, v němž je solidarita jen prázdné slovo. Svět, jehož poražení jsou z Města vysídlováni do Enklávy, aby zde žili svou „dvourychlostní“ alternativu. Co přinese střet se systémem stárnoucímu softwarovému vývojáři, který po ztrátě syna zůstává se svou zranitelnou povahou proti korporaci zcela sám? Podaří se dychtivému studentovi najít v opuštěné čtvrti cestu z Města? Obstojí mladá novinářka tváří v tvář netušené příležitosti, která otřese její dosavadní životní zkušeností? Jaké nástrahy čekají v premiérově domě na podivným způsobem vybranou pokojskou? A co děsivého skrývá samotná Enkláva? Sociálně-utopické drama o cynismu, touze po moci a nesamozřejmé ceně člověka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383246/big_vezni-svobody-FdL-383246.jpg 4.323
Romány, Literatura česká, Filozofie

Vydáno: , Formal Group

Vězni svobody, 2018

Kniha Vězni svobody

HanFe
08.04.2021

Blízká budoucnost a ukázka toho, kam až ten kapitalismus může dospět. Mnoho zajímavých myšlenek, které jsou aktuální i nyní. Kniha se mi líbila a velmi hezké jsou i ilustrace a obálka.

oblakaknih
08.12.2019

Do čtení této knihy jsem se opět pouštěla bez zvláštních očekávání, bez čtení anotace.
Když se řekne sci-fi, představím si většinou knihu, popisující konec světa nebo nedostatek nějaké pro život nezbytné věci. V této knize jde ale o něco jiného, celý příběh se točí kolem ekonomiky. Musím přiznat, že zprvu jsem nebyla nadšená. Vzhledem k tomu, že ekonomiku studuji, alespoň při čtení bych si od ní chtěla odpočinout. Nakonec jsem ale se zpracováním dost spokojená a považuji ho za originální.
Kniha sleduje poměrně dost postav, což mi ze začátku nesedlo a měla jsem v nich zmatek, ale postupně se jejich cesty ubíraly různými směry, což v orientaci dost pomohlo.
Když jsem knihu začala číst, moc mě nebavila. Rozjezd byl zdlouhavý a trochu nudný.
Na autorův styl psaní jsem si taky musela zvyknout.
Díky různým postavám, sledujeme i různá místa. Některé kapitoly mě bavily méně. Příběh mohl být popsaný detailněji, některým věcem mohla být dána větší pozornost.
Myslím, že kniha by mohla být klidně delší.
Emoce na mě z textu přecházely minimálně, ale jednou jsem měla i slzy v očích.
Kniha je doplněna krásnými a jednoduchými ilustracemi, obálka je moc povedená.
Nevyhovovalo mi rozložení textu na stránce.

Kytiii
02.11.2019

Nejdřív jsem chtěla dát plných pět... ale konec mě rozladil... Spousta myšlenek, které nakonec vyšuměly do ztracena... Na můj vkus příliš sociálně vyhrocené a emočně černo-bílé.
Kniha stojí za přečtení i zamyšlení a byla zdrojem několika pěkných debat.

mikulda788
12.03.2019

Toto je velmi originální knížka. Nespokojuje se jenom s načrtnutním možné (pravděpodobné?) budoucnosti, která dobře koresponduje se současným vývojem světa, ale zároveň velmi realisticky podává psychologii lidí, kteří by v takové společnosti žili. Na druhou stranu mě mrzí naprostá beznadějnost, kterou příběh oplývá.

Pampalini
13.12.2018

Doprdelepráce! Co vede člověka k napsání něčeho podobného? Snaha o politické sci-fi? Svět je v prdeli, skomírá, ale tváří se, že nic. Korporace vládnou. Děj na kratší povídku, žádná - skutečně žádná - sympatická postava. Všude socialistická agitace. Typické pro socialisty je sedět na zadku, užívat si benefity dneška a až se všechno pos... tak je vhodná chvíle pro šíření nových vizí. Jedna hvězda za skvělou grafiku a druhá za nápad, který je v podstatě dobrý.

Whitecat
03.12.2018

KE KNIZE: Tak u téhle knihy jsem pochopila, že skvělý nápad k napsání dobré beletrie nestačí:( Je to určitě zajímavá úvaha a jako provokace čtenáře k tomu se nad tématem zamyslet slouží výborně! Na druhou stranu mi tu chybělo literární umění: jazyk, barvitost, pohlcení čtenáře dějem... Něco, co najdeme v Gertě od Tučkové, v Selským baroku od Hájíčka, v díle Dana Browna, Jo Nesbeho....

K TÉMATU: Jedem můj známý, kterému je teď lehce po 30 let se diví, k čemu je znalost historie dobrá? A zde se nabízí skvělá příležitost to vysvětlit. Spolu s přečtením této knihy každému doporučuji shlédnout seriál "Muži, kteří vybudovali Ameriku" (2012, USA). Naštěstí "predátoři" mohou mít i jiné ambice než největší materiální bohatství. A protože rozdílnost mezi lidmi a jejich zájmy je asi naší člověčí přirozeností, budou se i nadále v našich dějinách střídat období republik a otrokářských impérií. Historie se prostě stále opakuje:).

hanpari
01.12.2018

Můj ty bože, co to bylo za bolšánskou propagandu? Se sociálně spravedlivou společností jsme snad skoncovali v roce 1989. Od té doby víme, ze kapitalismus a volná ruka trhu vyřeší jakýkoliv problém. Podobnĕ depresivní výlevy si laskavĕ vydávejte nĕkde v Severní Korey.

jakub938
27.08.2018

Kniha byla výborná, v některých pasážích mi připomínala Atlas mraků, ale s nemalým rozdílem, že Petrova kniha nijak pozitivně nekončí. Petr vycházející ze svých obrovských zkušeností a nadhledu o fungování dnešního světa napsal knihu, která v mnoha ohledech je tka blízko realitě, až mrazí. Velice doporučuji