Vězeň noci a mlhy

Vězeň noci a mlhy https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290035/bmid_vezen-noci-a-mlhy-WSi-290035.jpg 4 98 30

Mnichov 30. let 20. století skrývá mnohá tajemství a za každým rohem číhá nějaké nebezpečí. Gretchen vyrostla mezi národními socialisty pod ochranným křídlem „strýčka“ Adolfa. Její otec totiž padl, aby zachránil Hitlerův život. Nebo alespoň tak jí to nacisté vyprávěli. A Gretchen tomu také věří, dokud nepotká odvážného a pěkného židovského novináře Daniela Cohena. Gretchen by měla Danielem opovrhovat a vůbec by s ním neměla mluvit, avšak z nějakého důvodu nedokáže neposlouchat jeho vysvětlení otcovy smrti – že její otec, nacistický mučedník, byl zabit někým ze strany. A už vůbec nedokáže odolat přitažlivosti, která ji k Danielovi táhne… Gretchen začne na vlastní pěst pátrat a prověřovat lidi, které považovala za rodinné přátele. Zvolí si Gretchen raději pohodlný život Hitlerovy oblíbenkyně, anebo dokáže poslechnout své srdce a zavrhnout vše, čemuž do té doby věřila?... celý text

K.Lara
K.Lara
15.07.2016

Další kniha, kterou nestačím vychvalovat :)

bookcase
bookcase
12.07.2016 4 z 5

Dobře zpracovaná a napínavá fikce.

Danago
Danago
01.07.2016 3 z 5

Velice zajímavě popsáno předválečné období a trochu jiný pohled na předválečné Německo a lidi v té době. Některá místa byla docela překvapující . Taky byla napínavá. Knížka se dobře četla. Od druhé třetiny sem ji jen nerada odkládala. Obálka je opravdu nádherná a moc mi ke knížce sedí. Vysvětlení na konci se super. Kniha je založená na skutečných událostech a příběh je do nich dobře zasazený.Pohled na Hitlera je zde očina německé mládeže , je zajímavé si uvědomit, jak to opravdu bylo. Že nebyli všichni zmanipulovaní , ale byl zde i strach i odpor. Některé podrobnosti sem až doposud neznala. Ale nechci nic prozrazovat.Myslím, že knížka za přečtení rozhodně stojí.

alabra
alabra
16.06.2016 3 z 5

Od knihy jsem očekávala víc, je tam všeho trochu - historie, napětí, sentimentu, romantiky, surovosti. Snad pro děti devátých tříd pro dokreslení doby před válkou.

Hanisek
Hanisek
30.05.2016 1 z 5

Jsem velmi zklamaná, možná je to tím, že jsem přečetla už hodně knížek z této doby, a to jak smyšlených tak pravdivých. Strýček Dolf, byl pro mě stejně neuvěřitelný, jako hlavní hrdinka. Velkou část jsem se nudila nebo nevěřila vlastním očí, kam až se autorka pustila. I když se základní linie příběhu zakládá na skutečných událostí, kniha mě neoslovila. Četla jsem daleko lepší příběhy.

rarášek
rarášek
12.05.2016 5 z 5

Tahle kniha se mi moc líbila. Miluji knihy s touto tématikou! Na celém příběhu je vidět, že na tom autorka hodně pracovala a v poznámkách, že rozhodně toho hodně nastudovala. Líbilo se mi pátrání Gratchen s Danielem po tom, kdo zabil jejího otce, i když jsem to už v půlce nějak začínala tušit. Obálka je nádherná a skvěle se hodí, s tou světle a tmavě modrou působí tajemně a napínavě a červeným nápisem a pláštěm. Jsem rozhodně zvědavá na pokračování, i když já bych se klidně spokojila s tímto jedním. Stejně vím, že si ho tak jako tak přečtu. :)

spencer
spencer
10.05.2016 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebrala, nějak jsem se nemohla dostat do děje. Poté co jsem se prokousala prvními 100 stránkami se mi kniha četla mnohem lépe. Konec rozhodně stojí za to :)

ivousekk
ivousekk
29.04.2016 4 z 5

Skvele cteni. Pribeh je napinavy, ze se od nej nebudete moci odtrhnout. A zaver, ten neskutecne graduje. Skvele se to cetlo a jeste jsem si rozsirila obzory. Hitler a vse kolem nej bylo bylo vyborne vykresleno. Urcite doporucuji!

Michelle2M
Michelle2M
26.04.2016 4 z 5

Kniha ze začátku vůbec nenechá vydechnout a toto nastolené tempo si udrží až do konce. Oceňuji čerpání z opravdu poctivě nastudované minulosti, i když se stále jedná o beletrii s detektivními prvky. Postupné zrání hrdinky a vypořádávání se s překážkami je napsané velmi subjektivně. I když autorka slibuje pokračování, kniha je svébytná a nenutí ke čtení dalšího dílu, ale věřím, že si řada čtenářů najde cestu i k němu.

stepka3765
stepka3765
14.04.2016 5 z 5

Jelikož mě zajímá téma druhé světové války, na knihu jsem se těšila. A nezklamala mě, bylo to napínavé, temné. Doufám,že co nejdříve bude další díl! :)

Židé druhá světová válka (1939–1945) Adolf Hitler

Anne Blankman
americká
2021  94%Černobylské dívky
2016  83%Vězeň noci a mlhy

Kniha Vězeň noci a mlhy je v