Vezeme se

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bohatě ilustrovaná knížka o všech druzích dopravních prostředků, jejich vzniku a vývoji od nejstarších dob po současnost. O tom, jak se člověk vozil, vozí a bude vozit. Vozy – auta – vlaky – tramvaje – metro – letadla – balóny – vzducholodi – rakety – kosmické lodi – motocykly – parníky – atomové lodi – ponorky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/205158/vezeme-se-8ER-205158.jpg 42
Žánr
Pro děti a mládež, Encyklopedie
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Vezeme se

Čtec
18.06.2014

Ta knížka je jednoduše nádherná. Až tak, že mám pocit, že dnes už takové nevznikají, alespoň ne s takovou romantickou duší... A nebo je druhé vysvětlení - zestárnul jsem. V každém případě Vezeme se bylo mým fetišem v nejútlejším věku. S ním jsem prostě žil, denodenně si ho do zblbnutí prohlížel a všechny obrázky znal nazpaměť.

Ano, textová část pro mne nebyla důležitá - proč taky, když jsem ještě neuměl číst. Ale zato ty obrázky! Překrásné obrázky malé i velké, černobílé i barevné dvoustránkové, hýřící barvami i skromné koláže z puntíků. Obrázků jsem se nemohl nabažit. A byla tu všechna ta auta, tramvaje a vlaky, co jsem znal. Pamatuji se, jak jsem později s knížkou seděl u okna, rozeznával podle ní auta venku a dělal si čárky, kolik jich projelo od každého typu. A do knížky jsem si pro lepší přehled - přímo nad obrázky - neumělými obrovskýmy klikyháky písma znalého předškoláka zapisoval: EMBÉČKO, ŽIGULI nebo LOKOMOTIVA VRZALINKA. Mám v ní ty nápisy dodnes a nevygumoval bych je za nic na světě.