Věže Svatého Ducha. Díl první, Moc Marií

Věže Svatého Ducha. Díl první, Moc Marií https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96239/bmid_veze-svateho-ducha-i-dil-moc-marii-nYU-96239.jpg 3 12 3

První díl románového cyklu Věže Svatého Ducha s podtitulem Moc Marií je p počátkem rozsáhlé rodinné ságy tří Marií, od hradeckých rovin přes chorvatské slunce až do pražských Vysočan. Tři generace žen dokážou přestát mužskou hloupost a zlobu, aby postupně ztratily vše, o čem snily. Zlomit je nedokáže nikdo. Příběh začíná ve 30.letech 19.století.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Motto

lencin
05.09.2020

Rodinná sága tří Marií, od hradeckých rovin přes chorvatské slunce až do pražských Vysočan.
Tři generacebžen dokážou přestát mužskou hloupost a zlobu, aby postupně ztratily vše, o čem snily. Zlomit je nedokáže nikdo. Příběh začíná ve 30.letech 19.století.
(2009)

Hebrey
12.08.2018 3 z 5

Paní autorka má velmi zajímavý sloh a styl, zajímavě kombinuje spisovnou, hovorovou a nářečnou češtinu. To jsou asi věci, které mě přesvědčily, abych knihu dočetla. Nicméně děj je v podstatě nulový, nepříliš zajímavý, takový strohý hodně nahuštěný průřez rodokmenem.

TipsyChipsy
17.02.2017 5 z 5

Tato trilogie je fakt super. Úžasná třígenerační sága skutečné rodiny pana K.M.Walló. Kteréžto jméno znáte z titulků u nejslavnějšího Disney filmu o Sněhurce. Kniha poutavě popisuje osudy jeho předků, jak přišli ze Slovenska a předků jeho manželky. Divím se, že nemá více ohlasů.

Olga Walló
česká, 1948